Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

93 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę 27 listopada już po raz 93 odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Tym razem gospodarzem Mistrzostw był Tomaszów Lubelski. Pośród prawie 500 najlepszych zawodników z całej Polski wystartowała czwórka naszych reprezentantów. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki biegaczek długodystansowych w Polsce zajmując na bardzo trudnej trasie 6 miejsce w biegu na 6 km seniorek. Martyna od samego początku biegła w czołowej grupie i mimo, że rywalizowała z kadrowiczkami, które walczyły o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych nie dała się zgubić i do samego końca walczyła o lepszą lokatę.

Pozostali nasi zawodny nie zawiedli spisując się zgodnie z oczekiwaniami. 15 miejsce wśród młodzieżowców (U-23) w biegu na 4 km zajął Karol Rogoziński, 20 w biegu na 2 km juniorek (U-20) była Izabela Marcińczyk, a 34 w biegu na 3 km Juniorek (U-18) Małgorzata Wierzbowska.

https://sport.moja-ostroleka.pl/art1638174083,budzilek-szosta-ekipa-siodemki-z-dobrymi-wystepami

https://sport.eostroleka.pl/lekkoatleci-uks-siodemka-na-mistrzostwach-polski-budzilek-w-czolowce-91919.html

https://www.radiooko.pl/mistrzostwa-polski-w-biegach-przelajowych-2/?fbclid=IwAR0K1EexWcjMzzf3KmXjbVkOlSw72yYEvpFyCeJik7szNer0FJ5hjm5OpLM

https://terazostroleka.pl/artykul/mistrzostwa-polski-w/762794