Gimnazja Wojewódzka w Radomiu

W piątek 6 czerwca odbyła się w Radomiu Gimnazjada Wojewódzka, do której zakwalifikowało się po 24 zawodników – gimnazjalistów w każdej z konkurencji z całego Województwa Mazowieckiego po dwustopniowych eliminacjach (powiatowych i międzypowiatowych). Ostatecznie w finałach wystartowało jedenaścioro zawodników, którzy na co dzień trenują w UKS Siódemka. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 4 medale -  zloty, dwa srebrne i jeden brązowy.
Złoty medal w skoku w dal juniorek młodszych zdobyła Aleksandra Grzyb (98) – Gimnazjum w Olszewo-Borkach (nauczyciel WF p. Michał Tyszka) z wynikiem 5,09m.
Medal srebrny w tej samej konkurencji wywalczyła Kornelia Suchecka (98) z Gimnazjum w Kadzidle (nauczyciel WF p. Zenon Pierzchanowski) – ustanawiając dodatkowo rekord życiowy – 5,07cm.
Także medal srebrny – w biegu na 800m juniorów młodszych (98) zdobył Daniel Gadomski (98) z Gimnazjum w Kadzidle (nauczyciel WF p. Przemysław Kowalczyk) – osiągając czas 2:05.23s.
Medal brązowy w biegu sztafetowym 4 x 100m juniorek młodszych wywalczyła wraz z koleżankami z Gimnazjum w Olszewo-Borkach Aleksandra Grzyb (sztafetę przygotowywał p. Michał Tyszka).

Pechowe 4 miejsce zajął Karol Kudrzycki (98) z Gimnazjum w Kadzidle, któremu do medalu w biegu na 800m juniorów młodszych zabrakło 0,4s. także minimalnie walkę o brązowy medal przegrała sztafeta olimpijska chłopców z Kadzidła (800m+400m+200m+100m), w której biegało 3 naszych zawodników (Daniel Gadomski, Karol Kudrzycki i Konrad Zygmunt).
Pozostałe miejsca zawodników trenujących w naszym Klubie:

• 6 miejsce Agnieszki Pędzich (99) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce w biegu na 300m młodziczek z nowym rekordem życiowym – 45,20s.
  • 7 miejsce w skoku w dal juniorów młodszych Konrada Zygmunta (98) – Gimnazjum w Kadzidle – 5,91m.
  • 9 miejsce w biegu na 600m młodziczek Paulina Pilarska (00) z Gimnazjum w Olszewo-Borkach – 1:48,47s.
  • 9 miejsce w skoku wzwyż juniorek młodszych Natalia Zając (98) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 145cm (rekord życiowy).
  • 9 miejsce w skoku w dal młodzików Kamil Dzięgielewski (99) z Gimnazjum w Obierwi – 5,36m.
  • 14 miejsce w skoku w dal młodzików Bartosz Kowalski (00) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 5,07m.
  • 18 miejsce w skoku wzwyż młodziczek Dorota Śnietka (99) z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – 130cm.

Świetnie przygotowany stadion i doskonała atmosfera zawodów zostały zakłócona przez kuriozalną decyzję organizatorów i sędziego głównego imprezy, którzy nakazali ograniczyć konkursy skoków dal do 3 prób, co było niezgodne z Regulaminem tych zawodów i oraz przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a co uniemożliwiło zdobycie przez naszych zawodników przynajmniej jeszcze jednego medal.