Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Gimnazjada Międzypowiatowa

28 maja w Kadzidle odbyły się zawody w ramach Gimnazjady na szczeblu międzypowiatowym z udziałem najlepszych 3 zawodników w każdej konkurencji i każdej kategorii wiekowej z powiatów: Przasnyskiego, Makowskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, miasta Ostrołęki oraz powiatu ziemskiego Ostrołęckiego. Zawodnicy reprezentowali swoje szkoły, ale 19 osób spośród nich jest także członkami naszego Klubu. Z tej grupy nasi zawodnicy zdobyli 9 medali (w tym 4 złote), wywalczyli 9 miejsc premiowanych awansem do zawodów na szczeblu wojewódzkim (odbędą się 4 czerwca w Płocku). Niesprzyjająca pogoda nie ułatwiała zadania zawodnikom ale mino to ustanowili oni 6 rekordów życiowych).
Medal i awans wywalczyli:
Złote medal: Kornelia Suchecka w biegu na 100m młodziczek, Konrad Zygmunt w biegu na 300m młodzików, Daniel Gadomski w biegu na 1000m młodzików i Aleksandra Grzyb w skoku w dal młodziczek.
Medale srebrne: Dominika Młynarczyk w biegu na 100m młodziczek, Dominika Woźniak w biegu na 100m juniorek młodszych, Anna Antoszewska w biegu na 200m juniorek młodszych, Marcin Mierzejewski w skoku w dal juniorów młodszych.
Medal brązowy zdobyła Sara Pons w biegu na 600m młodziczek.

Wyniki zawodników naszego Klubu:

100m młodziczek:

  • 1 m-ce Kornelia Suchecka (98) Gim. w Kadzidle (naucz. p. Zenon Pierzchanowski) – 13,60s w eliminacjach i 13,63s w finale,
  • 2 m-ce Dominika Młynarczyk (98) Gim. W Kadzidle (naucz. p. Zenon Pierzchanowski) – 14,53s w eliminacjach i 14,40s w finale,
  • 4 m-ce Karolina Święcicka(99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 14,67s w eliminacjach i 14,65s w finale.

100m juniorek młodszych:

  • 2 m-ce Dominika Woźniak (97) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Magdalena Michałowska) – 14,83s w eliminacjach i 14,65s w finale.

100m juniorów młodszych:

  • p. k. Michał Wierciński (93) – 12,61s.

200m juniorek młodszych:

  • 2 m-ce Anna Antoszewska (97) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Magdalena Michałowska) – 30,37s (rekord życiowy).

200m juniorów młodszych:

  • p. k. Michał Wierciński (93) – 24,95s.

300m młodzików:

  • 1 m-ce Konrad Zygmunt (98) Gim. w Kadzidle (naucz. p. Przemysław Kowalczyk) – 40,00s (rekord życiowy).

600m młodziczek:

  • 3 m-ce Sara Pons (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Elżbieta Grucelska) – 1:45,86s (rekord życiowy),
  • 4 m-ce Paulina Kojtek (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Elżbieta Grucelska) – 1:53,59s.
  • Olga Patoka (99) Gim. w Olszewo-Borkach (naucz. p. Dariusz Drozdowski) – 2:01,35s
  • p. k. Dorota Śnietka (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 1:54,98s (rekord życiowy).

800m juniorek młodszych:

  • p. k. Katarzyna Łępicka (93) – 2:33,99s

1000m młodzików:

  • 1 m-ce Daniel Gadomski (98) Gim. w Kadzidle (naucz. p. Przemysław Kowalczyk) – 2:50,00s
  • Karol Rogozinski (99) Gim. w Rzekuniu (naucz. p. Paweł Zysk – 3:14,96s.
  • Karol Kudrzycki (98) Gim. w Kadzidle (naucz. p. Przemysław Kowalczyk) – 3:15,01s.

1500m juniorów młodszych:

  •  p. k. Damian Świerdzewski (93) – 4:17,63s.

Skok w dal młodziczek:

  • 1 m-ce Aleksandra Grzyb (98) Gim. w Olszewo-Borkach (naucz. p. Dariusz Drozdowski) – 4,78m,
  • 8 m-ce Kaja Pochmara (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 4,26m
  • Izabela Kraska (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 4,05m.

Skok w dal juniorów Młodszych:

  • 2 m-ce Marcin Mierzejewski (97) Gim. STO w Ostrołęce (naucz. p. Konrad Szuster) – 5,83m (rekord życiowy).

Pchnięcie kulą młodziczek

  • 7 m-ce Ewelina Nożewska (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 8,23m
  • Dominika Zielińska (99) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Zalewska) – 7,30m.

Pchnięcie kulą juniorek młodszych:

  • Karolina Koper (97) Gim. 1 w Ostrołęce (naucz. p. Agnieszka Dąbrowska) – 7,16m.

 Zdjęcia z zawodów znajdują się w "Galerii".