Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie sezonu 2013 roku

Ministerstwo Sportu i Turystyki  opublikowało wyniki Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w 2013 roku. Klasyfikacja to prowadzona od prawie 30 lat pozwala w sposób obiektywny i jednolity porównać ze sobą dyscypliny sportu, kluby, powiaty, województwa, trenerów i zawodników.

W klasyfikacji tej po raz pierwszy znalazł się także nasz Klub.

Zawodnicy trenujący w UKS Siódemka zdobyli w sumie 44 punkty, ale z przyczyn regulaminowych Klubowi zaliczono tylko 27,5 punktu, co dało  1203 miejsce w Polsce na 3326 sklasyfikowanych klubów we wszystkich dyscyplinach sportu, co należy uznać za sukces, zwłaszcza że działamy dopiero rok, z młodzieżą pracuje tylko 3 trenerów, a budżet Klubu zamyka się kwotą 7 tyś. zł.

Jesteśmy 4 klubem w Ostrołęce w sporcie młodzieżowym:

1.

OKLA

(LA)

69,5 pkt.

545 miejsce w Polsce

2.

Victoria

(Boks)

58,0

646

3.

Unia Basket

(Koszykówka)

30,0

1140

4.

Siódemka

LA

27,5

1203

5.

UŚKS

(Pływanie)

16,0

1657

6.

Olimp

(Piłka Siatkowa)

12,5

1907

7.

Narew

(Piłka Nożna)

1,0

3289

Pozostałe kluby ostrołęckie nie zostały sklasyfikowane.

Poniżej podajemy link do strony internetowe „Moja Ostrołęka”, gdzie można przeczytać ile poszczególne klubu otrzymały dotacji na sport w 2013 roku z Urzędu Miasta:
http://www.sport.moja-ostroleka.pl/art1360483428,podzial-srodkow-na-sport-czyli-od-pekpolu-do-uks-moja-ostroleka#komentarze

Indywidualnie najlepszą naszą zawodniczką była Katarzyna Gwiazda, która zdobyła dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów (srebrny i brązowy w trójskoku), a także dwukrotnie plasowała się w ścisłym finale Mistrzostw Polski (6 i 7 m-ce w skoku w dal). Indywidualnie punkty zdobyli:

1.

Katarzyna Gwiazda

20,0 punktów

2,3,6 i 7 m-ce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie i Spale

2.

Martyna Budziłek

6,0

14 i 16 m-ce w Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łodzi i Kwidzynie.

3.

Aleksandra Grzyb

4,0

Dwa brązowe medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Pasłęku.

4.

Daniel Gadomski

3,0

Brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych w Braniewie.

5.

Konrad Zygmunt

3,0

Srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików w Pasłęku.

6.

Paulina Kojtek

2,0

 

7.

Kornelia Suchecka

2,0

 

8.

Karol Kudrzycki

1,0

 

9.

Patrycja Miecznikowska

1,0

 

10.

Sara Pons

1,0

 

11.

Karol Rogoziński

1,0

 

Joomla SEO by MijoSEF