Kolejny rekord Katarzyna Gwiazdy

W miniony weekend na dwóch stadionach startowali nasi zawodnicy.
W niedziele 2 czerwca w Płońsku na zawodach zaliczanych do Lekkoatletycznego Pucharu Polski  (na zawodach tych można uzyskiwać klasę sportową mistrzowską międzynarodową) Katarzyna Gwiazda  dwukrotnie zajmowała 2 miejsce. W konkursie trójskoku osiągnęła wartościowy rezultat – 12,54m co jest jej nowym rekordem życiowym. Po godzinnej przerwie Kasia wzięła udział także w konkursie skoku w dal. Tu także zajęła 2 miejsce osiągając pomimo zmęczenia odległość 5,75m.
W tym samym konkursie wystartowały dwie nasze utalentowane młodziczki. 5 miejsce zajęła Aleksandra Grzyb – 4,84cm, a 6 była Kornelia Suchecka, która wynikiem 4,80m ustanowiła rekord życiowy.
(zdjęcia w Galerii)

Dzień wcześniej, sobotę 1 czerwca w Łodzi podczas Eliminacji Strefowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (woj. łódzkie, mazowieckie i podlaskie) w biegu na 3000m wystartowała Martyna Budziłek zajmując 2 miejsce i ustanawiając rekord życiowy – 11:28,59s.
W tych samych zawodach w biegu pozakonkursowym na 800m 4 miejsce zajęła Katarzyna Łępicka osiągając czas 2:31,73s.

Najbliższe zwody już jutro 4 czerwca. Młodzicy i juniorzy młodsi (ur. w 1997 r.) wystartują w finałach wojewódzkich Gimnazjady w Płocku, a Katarzyna Gwiazda w kolejnym mityngu zaliczanym do Lekkoatletycznego Pucharu Polski w Białymstoku.