Maraton w Amsterdamie

17 października odbył się w Amsterdamie jeden z największych i najważniejszych maratonów na świecie. Nie zabrakło tam także naszej reprezentantki. Tym razem była to nasza była zawodniczka Marta Łada, która wystartowała w półmaratonie. Dla Marty, która przebiegła na zawodach najwięcej 400m, a w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U-18 w trójskoku; była to nie lada wyczyn. Nasza była zawodniczka, przygotowując się do tego startu od kilku tygodni pod czujnym okiem swojego taty, z czasem 1:56,40s zajęła 1000 miejsce wśród kobiet (!) na 3472 które ukończył bieg, ale nie wynik a sam udział w gronie ponad 21 000 biegaczy i ukończenie rywalizacji zasługuje na uznanie zważywszy, że tegoroczną imprezę ukończyło 6609 zawodników w maratonie, 10305 w półmaratonie i 3985 w biegu na 8 km.

Po biegu Marta Łada powiedziała, że biegła asekuracyjnie i że może pobiec o wiele szybciej i na pewno za jakiś czas znów wystartuje w półmaratonie, a może i na dłuższym dystansie. Życzymy powodzenia.