Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Martyna Budziłek 4 zawodniczką w Polsce

Rewelacyjnie zakończył się udział Martyny Budziłek zawodniczki trenera Dariusza Dąbrowskiego w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, jakie odbywały się w ostatni weekend w przepięknej hali Arena Toruń. W niedzielnym biegu na 3000m Martyna wynikiem 10:09,08s zajęła bardzo wysokie 4 miejsce ustępując utytułowanym reprezentantkom Polski (m.in. zwyciężczyni Renacie Pliś). Na 6 okrążeń przed metą nasza zawodniczka oderwała się od stawki biegnącej z nią przez większą część dystansu rywalek i niezagrożenie dobiegła na 4 pozycji do mety. Sukces Martyny jest tym większy, że miała zdecydowanie najsłabszy rekord życiowy spośród wszystkich uczestniczek tego biegu.
To już drugi tak wysoki wynik zawodniczek naszego Klubów Polsce w ostatnim czasie w rywalizacji seniorów. W 2018 roku także podczas Halowych Mistrzostw Polski Kornelia Suchecka była 4 w trójskoku.

Występ pochodzącej z Kadzidła Martyny Budziłek, to nie jedyny akcent SIÓDEMKI podczas tych Mistrzostw. W sobotę w męskim trójskoku wystąpiło dwóch zawodników trenowanych na co dzień przez naszego szkoleniowca Marka Mierzejewskiego. Zwycięstwo w rywalizacji młodzieżowców (U-23) (4 miejsce wśród seniorów) odniósł Dawid Krzemiński (15,23m) z RLTL ZTE Radom, a 4 był Przemysław Łyskawy (14,33m) z Prefbet Śniadowo Łomża.
Za 3 tygodnie kolejna ważna impreza z udziałem naszych zawodników – Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie.

https://www.radiooko.pl/informacje/informacje-sportowe/26322-udany-start-martyny-budzilek-z-siodemki-ostroleka
https://terazostroleka.pl/martyna-budzilek-czwarta-w-halowych-mistrzostwach-polski/47353
https://sport.eostroleka.pl/halowe-mistrzostwa-polski-martyna-budzilek-tuz-za-podium-76880.html?fbclid=IwAR3F5QDGnN3wpFWb_zjTOITXVhnYLllwmnp287xMtGkRvfVFGxtZD8qouUo
https://sport.moja-ostroleka.pl/art1583485642,martyna-budzilek-czwarta-w-polsce-na-3000-metrow