Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 2 (lata 1980-1985)

Przez całą dekadę lat 80 Lekkoatletyka w Ostrołęce istniała głownie w WMKS (który w 1989 roku przyjął nazwę MKS „Jantar” oraz w mniejszym zakresie (do 1985 r) przy WLKS „Ziemia Kurpiowska”. W tym też czasie w 1980 roku utworzone została klasy sportowe lekkoatletyczne w Szkole Podstawowej nr 2, a od 1985 r także w Szkole Podstawowej nr 7 (potem Gimnazjum nr 1, a obecnie SP – 5). Dzięki szkoleniu młodzieży w tych szkołach oraz poszerzeniu obszaru działania o grupy szkoleniowe w Przasnyszu (trenerzy Leszek Smoliński i Marek Maćkowiak), Ostrowi Mazowieckiej (Wiesław Deoniziak) i Wyszkowie (Andrzej Mazurek) Lekkoatleci zaczęli zdobywać coraz więcej medali na Mistrzostwach Polski.

Rok 1982:  Aldona Zręba (WMKS) – trener Edward Górecki (senior); wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Młodzików w Białymstoku.
Rok 1983:

• Aldona Zaręba (WMKS) – trener Jerzy Kijek wynikiem 169 cm zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w skoku wzwyż (Mistrzostwa odbywały się w Warszawie),
  • Ta sama zawodniczka na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych na otwartym stadionie we Wrocławiu wywalczyła srebrny medal osiągając w skoku wzwyż 174 cm.
  • Na tych samych Mistrzostwach Andrzej Kruczyk (WMKS) – trener Leszek Grzyb; osiągnął wynik 6,85m i zdobył brązowy medal w skoku w dal juniorów młodszych.

Rok 1984:

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Warszawie:

• Arkadiusz Czarnecki (WMKS) – trener Bogdan Trymerski; wynikiem 196 cm wywalczył srebrny medal w skoku wzwyż.
  • W tej samem konkurencji, ale wśród kobiet także z srebrny medal wynikiem 167 cm zdobyła Agnieszka Piasta – trener Jerzy Kijek (Agnieszka Piast obecnie Zalewska jest nauczycielką w-f w SP – 5).
  • Trzeci medal na tych Mistrzostwach – tym razem brązowy wywalczył w dwuboju sprinterskim Andrzej Szczęsny – trener Leszek Grzyb (rywalizacja polegała na dwukrotnym przebiegnięciu 60m) zawodnik WMKS osiągnął na tym dystansie czasy 7,10s i 7,21s.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na otwartym stadionie odbyły się w Poznaniu.

• Tytuł Mistrza Polski w skoku wzwyż wynikiem 201 cm zdobył Arkadiusz Czarnecki (WMKS) – trener Bogdan Trymerski.

Rok 1985:

• Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Rzeszowie sztafeta 4 x 100m mężczyzn zdobyła brązowy medal osiągając czas 43,80s. Sztafeta WMKS, którą do zawodów przygotowywał tr Leszek Grzyb biegała w składzie Z. Krakowiecki, K. Grala, M. Załęski i Z. Pol.
  • Marek Klik (WMKS) – trener Stanisław Małkowski; czasem 1:27,56s zdobył srebrny medal w biegu na 600m podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Łodzi.

[Jeśli ktoś chciałby coś w niniejszej informacji uzupełnić, sprostować lub ma jakieś zdjęcia z tamtych czasów, to bardzo prosimy o kontakt z naszym Klubem. Postaramy się wprowadzić odpowiednie korekty.]