Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 3 (lata 1986-1990)

Rok 1986:

• Jacek Białobrzeski (WMKS) – trener Jerzy Kijek; wynikiem 202 zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skoku wzwyż.
  • Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na otwartym stadionie, odbyły się w Spale, pomimo uzyskania fenomenalnego wyniku jak na tą kategorię wiekową – 212 cm Jacek Białobrzeski zajął „dopiero” 3 miejsce ustępując Arturowi Partyce (późniejszemu wielokrotnemu medaliście mistrzostw Europy, świata i Igrzysk Olimpijskich) oraz Jarosławowi Kotewiczowi (który potem zdobywał medale mistrzostw Europy i świata juniorów).

Rok 1988 – Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych odbywały się w Pile:

• Wśród juniorów młodszych Mirosław Prusinowski (WMKS) – trener Bogdan Trymerski; wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem (1,5 kg) osiągając rezultat 48,04m.
  • Wśród juniorów Jacek Białobrzewski (WMKS) – trener Jerzy Kijek; znów rywalizował z Partyką i Kotewiczem i znów musiał uznać ich wyższość zdobywając brązowy medal. Rezultat, jaki osiągnął – 214 cm kwalifikował go na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbywały się w Greater Sudbury (Kanada), niestety każdy kraj mógł wysłać na te Mistrzostwa tylko 2 zawodników, pojechali więc Kotewicz i Partyka, a ten ostatni zdobyła tam tytuł Mistrza Świata Juniorów rozpoczynając swoją wielką międzynarodową karierę.

Rok 1989

• Krzysztof Bałdyga (MKS Jantar) – trener Paweł Woroncow został Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych [Bałdyga później już jako senior reprezentując inne Kluby był czołowym długodystansowcem w Polsce osiągając następujące rekordy życiowe: 1500m –  3:41,23s (1993), 3000m –  7:55,23s (1993), 5000m – 13:39,40s (1994), 10 000m – 28:49,02 (1998), półmaraton – 1:03,24s (1994), Maraton – 2:18,31s (1996)].
  • Sztafeta 4 x 100m juniorów MKS Jantar, w składzie Krzysztof Falkowski, Grzegorz Czapla, Dariusz Łada i Sławomir Długołęcki – wynikiem 42,41s wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Kielcach. Do Mistrzostw sztafetę przygotowywał tr Leszek Grzyb.

Rok 1990

• Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Spale Robert Napiórkowski (MKS Jantar) – tr. Bogdan Brzostek; zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 60m
  • W Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych na otwartym stadionie w Stargardzie Szczecińskim Robert Napiórkowski (MKS Jantar) – tr Leszek Grzyb wynikiem 10,69s wywalczył srebrny medal w biegu na 100m
  • W tych samych Mistrzostwach Robert w biegu na 200m także wywalczył srebrny medal – 21,83s.
  • Trzeci srebrny medal na Mistrzostwach w Stargardzie zdobyła dla MKS Jantar w rzucie oszczepem Agnieszka Koziara – trener Wiesław Deoniziak.

[Jeśli ktoś chciałby coś w niniejszej informacji uzupełnić, sprostować lub ma jakieś zdjęcia z tamtych czasów, to bardzo prosimy o kontakt z naszym Klubem. Postaramy się wprowadzić odpowiednie korekty.]