Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 4 (lata 1991-1995)

W pierwszej połowie lat 90 lekkoatletyka działała w ramach wielosekcyjnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Jantar Ostrołęk. Pod koniec 1995 roku trójka pracujących w tym Klubie trenerów lekkiej atletyki: Leszek Grzyb, Marek Kwiatkowski i Marek Mierzejewski postanowiła założyć Klub tylko lekkoatletyczny. Na zebraniu założycielskim w dniu 14.X.1995 roku powołany został istniejący do dziś Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, a prezesem został p. Stefan Bieniecki.
W tamtym okresie lekkoatleci „dorzucili” do swojej kolekcji kolejne 20 medali w tym po raz pierwszy medale Mistrzostw Polski Seniorów, a także jak do tej pory jedyny medal z imprezy międzynarodowej – brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Rok 1991 – Mistrzostwa Polski Juniorów w Zabrzu:

• Wojciech Czeladziński (MKS Jantar) – trener Leszek Grzyb; zdobył tytuł Mistrza Polski w biegu na 200m (21,48s).
  • Sztafeta 4 x 100m w składzie Wojciech Czeladziński, W. Krukowski, Robert Wrzochalski i Robert Napiórkowski (MKS Jantar) – trener Leszek Grzyb; wynikiem 42,35s zdobywał medal srebrny, a
  • Marek Zagroba (MKS Jantar) – trener Wiesław Deoniziak; wywalczył brązowy medal w biegu na 400m przez płotki (54,24s)

Rok 1993 – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Warszawie:

• Małgorzata Balcerzak (MKS Jantar) – trener Wiesław Deoniziak została Mistrzynią Polski w rzucie oszczepem, a
  • Jarosław Bystrzak (MKS Jantar) – trener Bogdan Trymerski; zdobył srebrny medal w rzucie oszczepem wśród mężczyzn.

Rok 1994

Mistrzostwa Polski Juniorów w Kielcach:

• Jarosław Bystrzak (MKS Jantar) – trener Bogdan Trymerski; zdobył brązowy rzucie oszczepem.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegach Przełajowych w Białej Podlaskiej:

• Michał Wróblewski (MKS Jantar) – trener Adam Białczak został Mistrzem Polski Młodzików w biegu na 3 km.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Krakowie.

• Luiza Gut (MKS Jantar) – trener Marek Kwiatkowski; zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w rzucie dyskiem wynikiem 35,80m (rzucano wtedy dyskiem o ciężarze 1 kg).
  • Michał Wróblewski (MKS Jantar) – trener Adam Białczak wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 2000m z czasem 5:57,02s, a
  • Michał Smoliński (MKS Jantar) – trener Leszek Smoliński zdobył brązowy medal w biegu na 300m osiągając czas 37,31s.

Rok 1995

• Tomasz Mateusiak (MKS Jantar) – trener Marek Mierzejewski w ekstremalnych warunkach (padał śnieg) wynikiem 180 cm wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w skoku wzwyż. Mistrzostwa odbywały się w Kielcach pod koniec września.

[Jeśli ktoś chciałby coś w niniejszej informacji uzupełnić, sprostować lub ma jakieś zdjęcia z tamtych czasów, to bardzo prosimy o kontakt z naszym Klubem. Postaramy się wprowadzić odpowiednie korekty.]