Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 6 (lata 2001-2003)

Przez niemal całą pierwszą dekadę lat 2000 działał w Ostrołęce jeden klub lekkoatletyczny –  Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, który w związku z pozyskaniem sponsora miał w latach 2003 – 2005 w nazwie OKLA „Intercell”, a w latach 2006 – 2009 OKLA „Stora Enso”. Było też najlepszy w historii okres dla ostrołęckiej lekkoatletyki, gdyż lekkoatleci zdobyli w tym dziesięcioleciu aż 38 medali na Mistrzostwach Polski (w tym 9 medali Mistrzostw Polski Seniorów). W latach 2001 – 2003 medale zdobywali:

Rok 2001 – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Spale; Marta Borkowska (OKLA) – trener Leszek Grzyb; wynikiem 170cm zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek w skoku wzwyż.

Rok 2002

•  Jarosław Dykty (OKLA) – trener Marek Mierzejewski; zdobywa w Spale srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w trójskoku skacząc na odległość 14,53m.
  • Dykty w tym samym roku, ale na Mistrzostwach Polski Juniorów na otwartym stadionie w Bielsku-Białej, pomimo kontuzji zdobywa brązowy medal w trójskoku z wynikiem 14,73m.
  • Marta Jaworowska (OKLA) – trener Marek Kwiatkowski; zdobyła w Siedlcach Mistrzostwo Polski Młodziczek w rzucie dyskiem.

Rok 2003

• Katarzyna Jaworowska (obecnie Szuster) (OKLA Intercel) – trener Marek Kwiatkowski; zdobyła w Gdański podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych srebrny medal w rucie dyskiem wynikiem 43, 87m,
  • Na tych samych Mistrzostwach Jaworowska zdobyła drugi srebrny medal, tym razem w pchnięciu kulą osiągając wynik 13,72m
  • Tomasz Mateusiak (OKLA Intercell) – trener Marek Mierzejewski; po 3 letnim reprezentowaniu barw Klubu „Skra” Warszawa, powrócił do Ostrołęki i dla naszego miasta zdobył srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w skoku w dal wynikiem 7,74m.
  • Na Mistrzostwach Polski Seniorów na otwartym stadionie w Bielsku Białej Mateusiak wywalczył Mistrzostwo Polski z wynikiem 8,15m (niestety z minimalnie za dużym wiatrem + 2,1 m/s).

W tymże 2003 roku Tomasz Mateusiak startował także w reprezentacji Polski:

• W lutym w Halowym Pucharze Europy w Lipsku, wynikiem 7,79m zajął 5 miejsce skoku w dal.
  • Podczas letniej edycji tych zawodów (obecnie nazywają się one Drużynowe Mistrzostwa Europy)  we Florencji zajął 8 miejsce z wynikiem 7,54m.
  • W sierpniu wystartował w Daegu (Korea Południowa) w Mistrzostwach Świata Studentów czyli Uniwersjadzie, gdzie zajął 4 miejsce – 7,87m.