Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ostatnie starty naszych zawodników (13-14.04.2019)

W ostatni weekend nasi zawodnicy startowali aż na „3 frontach”.
W sobotę 13 kwietnia w Supraślu k/Białegostoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Wystartowała w nich nasza zawodniczka Maryna Budziłek, która wraz z koleżankami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wywalczyła brązowy medal w punktacji drużynowej, a wśród uniwersytetów medal srebrny. Indywidualnie Martyna była 22 na prawie 200 zawodniczek, które dystans 3 km ukończyły.
W tym samym dniu w Warszawie przy okazji Orlen Warsaw Marathon (Maratonu Warszawskiego) odbyły się biegi uliczne zorganizowane dla dzieci z Lekkoatletyki dla Każdego na dystansie 600 i 800m. Wystartowała w nich 6 osobowa grupa naszych zawodników – uczestniczących w tym programie. Najlepiej wypadła Aleksandra Kuklińska, która wśród dziewcząt z rocznika 2005 zajęła 45 miejsce (na 110, które bieg ukończyły).

W niedzielę w Ostrołęce w Biegu Papieskim na dystansie 3 km wśród mężczyzn i to zarówno w kategorii „open” jak i w kategorii 18-25 lat wygrali nasi zawodnicy. W tym roku Karol Rogoziński trasy nie pomylił i po pasjonującym finiszu pokonała minimalnie Adama Piątkowskiego, rewanżując się tym samym za minimalną porażkę w ubiegłotygodniowym biegu „Szalonego Kurpsia”.
Wśród kobiet w kategorii „open” 2 miejsce zajęła Klaudia Pażych, a 4 była Izabela Marcińczy (obie były najlepsze w kategorii do 17 lat).

http://uks7.ostroleka.pl/galeria/category/271-2019-04-13-warszawa-maraton-warszawski-biegi-ldk

https://sport.moja-ostroleka.pl/art1555253549,mlodziez-wygrywa-bieg-papieski-zdjecia-wideo

http://sport.eostroleka.pl/udane-starty-reprezentantow-uks-siodemka-71418.html

https://www.radiooko.pl/informacje/informacje-sportowe/23701-uks-7-ostroleka-rywalizowal-w-kilku-imprezach