Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podsumowanie sezonu 2018

W 2018 w Uczniowskim Klub Sportowy SIÓDEMKA Ostrołęka zarejestrowanych było ok. 80 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, z tego 57 posiadało licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Grupy treningowe prowadzili trenerzy Dariusz Dąbrowski i Marek Mierzejewski, przy wydatnej pomocy p.p. Lidii Janczewskiej i Tomasza Jędrzejewskiego z SP w Olszewo-Borkach (grupa uczestnicząca w Programie Lekkoatletyka dla Każdego), p. Agnieszki Dąbrowskiej z SP – 5 Ostrołęka (klasa sportowa o profilu lekkiej atletyki), a ostatnio także nawiązaliśmy współpracę z p. Adamem Długokęckim z SP Troszyn.
Sezon 2018 nie była aż tak udany jak poprzedni, w którym to nasi zawodnicy zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski, nie mniej jednak także w mijającym sezonie zanotowaliśmy wiele wartościowych wyników.

W Ogólnopolskim Współzawodnictwie w Sporcie Dzieci i Młodzieży, które na zlecenie Ministerstwa Sportu prowadzi Instytut Sportu w Warszawie zdobyliśmy 41,25 punktów (25 000 zł dotacji z Miasta), co w dalszym ciągu jest drugim rezultatem w naszym mieście, po OKLA – 73,75 (54 000), a przed Nike – 18,0 pkt. (120 000 zł)
Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli:

  1. Daniel Gadomski (98) (aktualnie AZS-AWF Warszawa) – 9,25,
  2. Kornelia Suchecka (98) – 8,
  3. Marta Łada (00) – 8,
  4. Adam Piątkowski (00) – 7,
  5. Paulina Pilarska (00) – 4,
  6. Izabela Marcińczyk (03) – 2,
  7. Sara Tercjak (03) – 1,25,
  8. Miłosz Markowski (03) - 1,
  9. Oliwia Budziłek (03) – 0,25,
  10. Alicja Radwańska (04) – 0,25,
  11. Katarzyna Możdżyńska (03) – 0,25.

W 2018 roku nasi zawodnicy wystartowali w 35 różnego rodzaju zawodach w systemie PZLA (mityngi i Mistrzostwa), w 9 w systemie Szkolnego Związku Sportowego i 6 w systemie Czwartków Lekkoatletycznych.

MISTRZOSTWA POLSKI
Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w Toruniu (11.02.2018)

  • Marta Łada (00) – 4 miejsce w trójskoku,
  • Wiktor Marciniak (00) – 8 miejsce w trójskoku,
  • Adam Piątkowski (00) – 8 miejsce w biegu na 3000m.

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu (17.02.2018)

  • Kornelia Suchecka (98) – 4 miejsce w trójskoku.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Żaganiu (17.03.2018)

  • Adam Piątkowski (00) – 8 miejsce w biegu na 6 km juniorów (U-20),
  • Karol Rogoziński (99) – 26 miejsce w biegu na 6 km juniorów (U-20).

Mistrzostwa Polski w Wielobojac) w Suwałkach (01-02.06.2018)

  • Paulina Pilarska (00) – 20 miejsce wśród juniorek (U-20).

Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 we Włocławku (23-25.06.2018)

  • Marta Łada (00) – 5 miejsce w trójskoku,
  • Paulina Pilarska (00) – 11 miejsce w biegu na 400m przez płotki,
  • Adam Piątkowski (00) – 20 miejsce w biegu na 3000m.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-23) w Sieradzu 30.06.2018)

  • Kornelia Suchecka (98) – 8 miejsce w trójskoku.

 Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Słubicach (09-10.06.2018)

  • Marta Łada (00) – złoty medal w trójskoku kobiet U-20,
  • Paulina Pilarska (00) – brązowy medal w biegu na 400m przez płotki kobiet U-20,

ZAWODY W RAMACH KALENDARZA PZLA
Prócz udziału w zawodach rangi Mistrzostw Polski w 2018 roku wystartowaliśmy w 21 zawodach w całej Polsce w ramach kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki; w zawodach różnej rangi od lokalnych po mityngi międzynarodowe. Były to mityngi halowe i na otwartym stadionie, biegi uliczne i przełajowe, w których mieliśmy ponad 150 „osobostartów”. W zawodach tych nasi zawodnicy odnieśli 21 zwycięstw, 15 razy zajmowali drugie i 18 razy trzecie miejsca.

ZAWODY Szkolnego Związku Sportowego
Nasi zawodnicy startowali także w zawodach zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, gdzie reprezentowali swoje szkoły – były to Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w sumie było 9 takich imprez (biegi przełajowe indywidualne i sztafetowe, lekkoatletyka oraz czwórbój lekkoatletyczny), w których startowano na 3 poziomach: powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.
Na szczeblu wojewódzkim najlepiej wypadła Natalia Kinalska (SP-5), która w skoku wzwyż juniorek młodszych zajęła 4 miejsce przegrywając medal tylko gorszą suma zrzutek, 5 w biegu na 600m była Klaudia Pażych (SP Olszewo-Borki), także 5 miejsce w swoim roczniku (2005), ale w finale wojewódzkim biegów przełajowych zajęła Małgorzata Wierzbowska (SP Troszyn).

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
Osobny cykl zawodów stanowiła „Czwartki Lekkoatletyczne” W jesiennej części cyklu „Czwartków Lekkoatletycznych”, które na przełomie września i października odbywały się w Łomży wzięło udział w sumie 42 naszych najmłodszych zawodników z 3 szkół: SP Olszewo-Borki (p. Lidia Janczewska i p. Tomasz Jędrzejewski), SP – 5 Ostrołęka (p. Dariusz Dabrowski) i SP Troszyn (p. Adam Długokęcki) w 4 startach wywalczyli oni 9 pierwszych, 9 drugich i 16 trzecich miejsce (także 13 czwartych) oraz 22 razy poprawiali swoje rekordy życiowe.
W punktacji zespołowej zajmujemy po rundzie jesiennej 3 miejsce.
Najwartościowsze wyniki osiągnęli: Izabela Roicka (2006) – SP Olszewo-Borki, Aleksandra Brulińska (2009) – SP Troszyn i Izabela Orzoł (08) SP 5 Ostrołęka – wszystkie w skoku w dal oraz Maja Wołosz (2007) SP Olszewo-Borki  i Jakub Berkowski (06) oboje z SP Olszewo-Borki w skoku wzwyż.

Na zakończenie warto podkreślić osiągnięcia naszego wychowanka Daniela Gadomskiego, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa, a który zdobyła dla naszego Klubu najwięcej punktów we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży (przez 2 lata stary i nowy Klub dzielą się punktami). Daniel w mijającym sezonie zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w sztafecie mieszanej 4 x 800m, brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-23) w sztafecie 4 x 400m, był także 5 w tej samej kategorii w biegu na 800m, a w Mistrzostwach Polski Seniorów zajął 8 miejsce.