Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Daniel Gadomski 8 w Mistrzostwach Polski

Nasz wychowanek Daniel Gadomski obecnie reprezentujący AZS-AWF Warszawa (tr Jakub Ogonowski) zajął 8 miejsce w finale biegu na 800m podczas 94 Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.
Do Mistrzostw Daniel przystępował z 15 wynikiem na 19 zgłoszonych zawodników, w eliminacjach zajął 5 miejsce z rekordem życiowym – 1:52,31s. Do finału przystąpiła z 8 wynikiem spośród tych co się zakwalifikowali i takie też miejsce zajął osiągając czas 1:58,26s.

Czytaj więcej...

94 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W Lublinie odbywają się Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wobec kontuzji Korneli Sucheckiej i słabszej dyspozycji Martyny Budziłek nasza uwagę skupia start w Mistrzostwach Daniela Gadomskiego, który jeszcze do niedawna była naszym zawodnikiem, a aktualnie na czas studiów reprezentuje Klub AZS-AWF Warszawa (trener Jakub Ogonowski). Daniel wystartował dziś w eliminacjach na 800m zajął w swojej serii i całych eliminacjach 5 miejsce i pewnie awansował do finału, a wynikiem 1:52,31s poprawił swój rekord życiowy.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski U-23 w Sieradzu

30 czerwca i 1 lipca odbywały się w Sieradzu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli dla zawodników 20-22 letnich. Wystartowały w nich dwie nasze zawodniczki Kornelia Suchecka i Martyna Budziłek.
Kontuzja, która praktycznie uniemożliwiła Korneli trenowanie w ciągu ostatnich 2 miesięcy, spowodowała, że nasza zawodniczka nie mogła się dobrze przygotować do Mistrzostw, mimo to w swojej koronnej konkurencji wywalczyła 8 miejsce (11,46m), a w skoku w dal była 12 (5,08m).
Martyna Budziłek wystartowała w biegu na 1500m gdzie z wynikim 4:59,14s zajęła 11 miejsce.
W Mistrzostwach startował także nasz wychowanek Daniel Gadomski, który czasowo reprezentuje AZS AWF Warszawa. Daniel zajął 5 miejsce w biegu na 800m z czasem 1:52,89s, a w sztafecie  4 x 400m wywalczył brązowy medal (3:16,29s).
W sumie nasz Klub wywalczył na tych Mistrzostwach kolejne 19,5 pkt do Współzawodnictwa w Sporcie Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej...

Victoria Ejzemberg 3 w Ostrowie Wielkopolskim

W ostatni weekend Marta Łada, Paulina Pilarska i Adam Piątkowski startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 we Włocławku. W tym samym czasie inna z naszych zawodniczek Victoria Ejzemberg wzięła udział w odmiennego rodzaju „zawodach”. 25 czerwca wystąpiła w Ostrowie Wielkopolskim w Gali Finałowej Wyborów na Miss Wielkopolski. Jej uroda i figura zostały dostrzeżone i Victoria została II Vice Miss Wielkopolski Nastolatek (innymi słowy zajęła 3 miejsce), pokonując w eliminacjach (które odbyły się w marcu) i Gali finałowej prawie 100 rywalek z całej Polski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na tym polu.

Czytaj więcej...

Mityng w Warszawie 24 czerwca

24 czerwca w mityngu, który odbył się w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego wystartowała trójka naszych zawodniczek, którzy uzyskali następujące wyniki:
Martyna Budziłek (96) – 2:21,15s w biegu na 800m – 4 miejsce,
Kornelia Suchecka (98) – 5,18m w skoku w dal – 5 miejsce,
Magdalena Lenkiewicz (00) – 13,33s w biegu na 100m – 7 miejsce i 27,64s w biegu na 200m (rekord życiowy).

Czytaj więcej...

72 Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w Lekkiej Atletyce

W ostatnią sobotę, niedzielę i poniedziałek odbywały się na piłkarskim stadionie we Włocławku Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w Lekkiej Atletyce. Do Mistrzostw zakwalifikowało się troje naszych zawodników. Spośród nich najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła 5 miejsce w konkursie trójskoku. Już w niedzielnych eliminacjach Marta wyrównała swój rekord życiowy z hali – 11,94m zajmując 3 miejsce, a w drugiej kolejce poniedziałkowego finału skoczyła 12,06m co dało jej 5 lokatę, a przy okazji rekord życiowy i 1 klasę sportową (przed Mistrzostwami Marta miała 7 wynik w tym sezonie).
Paulina Pilarska wystąpiła w swojej koronnej konkurencji czyli biegu na 400m przez płotki. W sobotnich eliminacjach zajęła 10 miejsce z czasem 66,50s i wystąpiła w niedziele w finale B, w którym pobiegła 66,83s, uplasowała się na 3 pozycji i zajęła ostatecznie 11 miejsce w Mistrzostwach Polski (przed zawodami Paulina miała 14 rezultat w bieżącym sezonie, ale aż 20 rekord życiowy spośród 23 rywalek).

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe