Strona Główna

Życzenia Wielkanocne (2018)

Smacznego jajeczka Wielkanocnego, Dużego zająca czekoladowego, Zdrowia niezawodnego, wielu radości I przez całe Święta samej wesołości!

Siódemka w Spale

Od 26 marca do 3 kwietnia czwórka zawodników naszego Klubu przebywa na obozie Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Spale. Jest to drugi z zaplanowanych trzech obozów w okresie przygotowawczym. Celem jest przygotowanie do najważniejszych startów w nadchodzącym sezonie letnim, przede wszystkim do Mistrzostw Polski.
W 2017 roku nasi zawodnicy zdobyli 4 medale Mistrzostw Polski (oraz 5 w Mistrzostwach Polski LZS), w tym roku nie będzie łatwo powtórzyć ten sukces. Daniel Gadomski zmienił Klub, a pozostali zmienili kategorie wiekowe i startować będą ze starszymi rywalami. Mimo to z optymizmem patrzymy w nadchodzący sezon.

W sobotę 24 marca odbyły się w Elblągu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych wystartowała w nich 8 osobowa grupa naszych zawodników. Najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska, która wygrała bieg na 1000m dziewcząt w kategorii U-14. Srebrny medal w biegu na 1000m chłopców U-14 wywalczył Artur Kosakowski.
Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych (2018)

W sobotę 17 marca odbyły się w Żaganiu Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W gronie ponad 500 uczestników byli także dwaj nasi zawodnicy, którzy wystartowali w biegu na 6 km juniorów U-20. W ekstremalnie ciężkich warunkach, w mrozie i śnieżycy na wysokim 8 miejsc zawody ukończył Adam Piątkowski, a 26 miejsce zajął Karol Rogoziński.

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych (2018)

W sobotę 10 marca odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Mazowsza i Warszawy w Biegach Przełajowych, w których wystartowała 12 osobowa grupa naszych zawodników zdobywając srebrny i dwa brązowe medale.
Drugie miejsce w biegu na 4000m juniorów U-20 (4 w kategorii open) zajął Adam Piątkowski (13:37) ulegając zaledwie o 1 sekundę rywalowi z Siedlec (13:36).
Brązowy medal w biegu na 1500m młodziczek (U-16) zajęła Klaudia Pażych (7:21)
Także brązowy medal w biegu na 1000m dziewcząt (U-14) wywalczyła Małgorzata Wierzbowska (3:59) przegrywając walkę o srebrny medal także o 1 sekundę.
Tuż za podium uplasowali się bracia Kosakowscy w biegu na 1000m chłopców (U-14). Adrian był 4 (do brązu zabrakło 2 sekundy), a Artur 5 (1 sekundę za bratem).

Pomimo niewielkiego zainteresowania naszą pracą i osiągnięciami naszych zawodników ze strony Urzędu Miasta, co przełożyło się na skromna dotację, staramy rozwijać nasz Klub i wychodząc naprzeciw niewątpliwemu zainteresowaniu lekką atletyką otwieramy nowe grupy szkoleniowe.
Oprócz dwóch podstawowych grup treningowych – wytrzymałości (tr Dariusz Dąbrowski) i skoków (tr Marek Mierzejewski), w 2017 roku mieliśmy dodatkową Grupę w ramach Programu Lekkoatletyka dla Każdego na poziomie Gimnazjum,  teraz z dniem 1 marca br. powstała nowa Grupa tym razem na poziomie szkoły podstawowej. Zgłosiło się do niej ok. 30 dzieci gównie z Olszewo-Borek, ale także z SP 1, SP-5 i SP-6 w Ostrołęce oraz z Troszyna, zajęcia prowadzić będzie p. Lidia Janczewska.