Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

2 miejsce Damiana Świerdzewskiego w II Biegu Morskie Oko

13 lipca na warszawskim Mokotowie odbył się II Bieg Morskie Oko na dystansie 5 km. Wystartował w nim nasz zawodnik Damian Świerdzewski (tr Dariusz Dąbrowski), który na trudnej, krętej i pagórkowatej trasie wywalczył 2 miejsce w kategorii open, a w kategorii M20 (zawodnicy 20-29 letni) był pierwszy. Bieg ukończyło 589 zawodników i zawodniczek, a w kategorii Damiana (M20) 108.

Biegi uliczne w Goworowie

W niedzielę 7 lipca odbyły się w Goworowie biegi uliczne, w których wystartowało siedmioro naszych zawodników.
Zwycięstwa odnieśli:

  • Karol Rogoziński – w biegu na 1 500m chłopców w kat. 1999-2000;
  • Daniel Gadomski – w biegu na 3 000m chłopców w kat. 1998-1997:
  • Martyna Budziłek – w biegu na 10 000m kobiet w kat. 17-35 lat.

    Czytaj więcej...

Katarzyna Gwiazda wicemistrzynią Polski Juniorek

Podczas odbywających się  w dniach 03-05 lipca br. w Krakowie Mistrzostw Polski Juniorów Katarzyna Gwiazda zdobyła srebrny medal w trójskoku i tym samym została wicemistrzynią Polski juniorek w tej konkurencji. W swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 12,31m. Żeby wygrać trzeba było pobić rekord życiowy, a na to Kasię, po ciężkich trzydniowych zmaganiach dziś nie było stać . Ponadto nasza zawodniczka zajęła 6 miejsce w skoku w dal juniorek z wynikiem 5,66m (więcej szczegółów na naszym profilu na Facebook’u).
W Krakowskich 67 Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało 725 zawodników z 203 klubów. Nasz Klub UKS Siódemka dzięki Kasi zdobył 20 punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży i został sklasyfikowany na 68 miejscu wśród 180, które „zapunktowały”, to chyba nieźle jak Klub który dopiero rozpoczyna swoją działalność.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów

Niedawno pisaliśmy o minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy  jaki wywalczył wychowanek trenera Marka Mierzejewskiego – Maksym Sypniewski. Na zakończonych niedawno w Bydgoszczy Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Maks nie tylko zdobył złoty medal w trójskoku, ale także znacznie poprawił swój rekord życiowy, który wynosi teraz 16,22m.
Teraz – już w tym tygodniu; czas na start kolejnej wychowanki tr. Mierzejewskiego – zawodniczki naszego Klubu Katarzyny Gwiazdy, która startować będzie w Krakowie w Mistrzostwach Polski Juniorów. Kasia swój start rozpocznie w środę 3 lipca o godz. 16:00 od udziału w eliminacjach w skoku w dal. Następnie w czwartek 4 lipca o 10:30 weźmie udział w eliminacjach w swojej koronnej konkurencji –  trójskoku i tego samego dnia o 17:45 w finale skoku w dal. Wreszcie w piątek 5 lipca o 14:00 w finale trójskoku juniorek.

Czytaj więcej...

Starty w biegach ulicznych

Głowna część sezonu została zakończona, pozostały jedynie imprezy główne tj Mistrzostwa Polski Juniorów  i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (OOM-y), dlatego część naszych z zawodników w ramach przygotowań do drugiej części sezonu; bierze z powodzeniem udział w biegach ulicznych.
W sobotę 22 czerwca jedenasto-osobowa grupa tr. Dariusza Dąbrowskiego uczestniczyła w I Festiwalu Biegów ZABIEGAJ-O BORKI. W zawodach tych nasi zawodnicy 4-krotnie stawali na podium. Zwycięstwo w biegu dla gimnazjalistów odniósł Daniel Gadomski, 2 miejsce w biegu dla dziewcząt ze szkół podstawowych klas V i VI zajęła Paulina Pilarska, takie samo miejsce wywalczyła w biegu „open” kobiet na dystansie 10 000m Katarzyna Łępicka, a trzecia w biegu dla gimnazjalistek była Patrycja Miecznikowska.
Tydzień później w niedzielę 30 czerwca 6 osób startowało w Rzekuniu w VI Biegu AG BEZ LIMITU. Tutaj odnieśliśmy 3 zwycięstwa. Paulina Pilarska wygrała bieg dla dziewcząt ze szkół podstawowych, Daniel Gadomski wygrał bieg gimnazjalistów, a w biegu głównym na dystansie 10 000m najlepsza wśród kobiet była przygotowująca się do udziału  w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Martyna Budziłek. W tym samym biegu ale wśród mężczyzn 2 m-ce zajął Damian Świerdzewski.
Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich naszych zawodników w obu imprezach.

Czytaj więcej...

Mityng w Warszawie 23 czerwca

23 czerwca odbył się w Warszawie mityng lekkoatletyczny. Z czwórki startujących w nim naszych zawodniczek najlepiej wypadła Martyna Budziłek (96), która była czwarta, a wynikiem 2:27,19s znacznie poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 800m.
W biegu na 100m Dominika Woźniak (97) przy niesprzyjającym wietrze (- 0,9 m/s) osiągnęła rezultat 14,44s, a w swoim debiucie w pchnięciu kulą (3 kg) – 8,59m. Na 200m wystartowała Anna Antoszewska (97) osiągając rezultat 30,42s, a w skoku w dal 4,53m skoczyła Aleksandra Grzyb (98).

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe