Oficjalna strona UKS 7

Strona internetowa, którą państwu prezentujemy jest oficjalną Stroną Uczniowskiego Klubu Sportowego „Siódemka”.

Lekkoatletyczny klub pod nazwą UKS „Siódemka” powstał w 1997 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 7 (stąd nazwa). Na czele Klubu stanął p. Zbigniew Piersa, po nim prezesem był p. Marek Mierzejewski, a obecnie jest nim p. Dariusz Dąbrowski. Klub działał jedynie na potrzeby SP 7, a potem Gimnazjum nr 1, jednak ściśle współpracował z innymi klubami lekkoatletycznymi w Ostrołęce, to stąd wywodzą się medaliści Mistrzostw Polski i Europy oraz reprezentanci Polski – Tomasz i Łukasz Mateusiakowie, czy Katarzyna i Marta Jaworowskie.

Z końcem 2012 roku postanowiliśmy rozwinąć samodzielną działalność. Klub i zawodnicy zostali zarejestrowani w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, to u nas postanowiła kontynuować swoja karierę najlepsza lekkoatletka u.br. w Ostrołęce Katarzyna Gwiazda.

Zajęcia treningowe odbywają się głównie na obiektach Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce, gdzie też jest siedziba Klubu (07-410 Ostrołęka, ul. Hallera 12 tel. 29 764 45 40 mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Treningi prowadzą:

• Agnieszka Zalewska – grupa naborowa,
  • trener LA II klasy Dariusz Dąbrowski – biegi średnie i długie,
  • trener LA I klasy Marek Mierzejewski – skoki i sprinty (tel. 664 788 035 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Zapraszamy wszystkich chętnych (najlepiej uzdolnionych sportowo) do podjęcia treningów w naszym Klubie, zapewniamy dobre warunki treningowe i fachową opiekę trenerską.

logo pzla

wmoza-logo 1349-120x90-t