Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Zawody w Łomży

W sobotę 15 czerwca blisko dwudziestoosobowa grupa zawodników naszego Klubu wystąpiła na pięknym stadionie w pobliskiej Łomży. Spośród zawodników UKS Siódemka najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która po raz kolejnym poprawiła swój rekord życiowy na dystansie 3000m i co najważniejsze wywalczyła pewny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-28 lipca w Łodzi.
Rekord życiowy Martyny wynosi teraz 11:01,66s i plasuje zawodniczkę trenowaną przez Dariusz Dąbrowskiego w okolicach 10 miejsca w rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w tej kategorii wiekowej na dystansie 3 km.
Wyniki pozostałych zawodników spośród których wielu poprawiło swoje rekordy życiowe prezentujemy poniżej, zapraszamy także do oglądania zdjęć z tych zawodów:

Czytaj więcej...

Mityngi w Siedlcach i Łodzi.

8  czerwca odbył się w Siedlcach mityng lekkoatletyczny zaliczany do Lekkoatletycznego Pucharu Polski (zawody klasy mistrzowskiej), w którym startowało czwórka naszych zawodników.  W konkursie skoku w dal kobiet wystąpiła Katarzyna Gwiazda, która zajęła 3 miejsce z wynikiem – 5,64m.
W biegu na 3000m mężczyzn 4 był Damian Świerdzewski osiągając rezultat 9:18,58s. Na takim samym dystansie, ale w rywalizacji kobiet wystąpiła Martyna Budziłek, która zajęła 5 miejsce z nowym rekordem życiowym, który teraz wynosi 11:12,85s.
W skoku w dal mężczyzn startował Marcin Mierzejewski i z wynikiem 5,82m zajął 6 miejsce.

W niedzielę 9 czerwca Katarzyna Gwiazda wystartowała w mityngu tej samej klasy w Łodzi, gdzie z dobrym rezultatem – 12,50m zajął 5 miejsce w silnie obsadzonym konkursie trójskoku.

Czytaj więcej...

Wyniki naszych zawodników w Gimnazjadzie Wojewódzkiej:

Sara Pons

  • Aleksandra Grzyb (98) Gim. Olszewo-Borki – skok w dal młodziczek – 5,02m (rekord życiowy) – 1 miejsce.
  • Marcin Mierzejewski (97) Gim. STO Ostrołęka – skok w dal juniorów młodszych - 6,08m (rekord życiowy) – 1 miejsce.
  • Daniel Gadomski (98) Gim. Kadzidło – 1000m młodzików – 2:55,65s – 1 miejsce.
  • Kornelia Suchecka (98) Gim. Kadzidło – 100m młodziczek – el. – 13,10s (rekord życiowy); f. – 13,12 – 3 miejsce.
  • Sara Pons (99) Gim. 1 Ostrołęka – 600m młodziczek – 1:47,27s – 6 miejsce.

    Czytaj więcej...

Cztery medale w wojewódzkich finałach Gimnazjady

We wtorek 4 czerwca odbyły się w Płocku finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych startowali uczniowie gimnazjów z Warszawy i całego województwa mazowieckiego, którzy dotarli tu po dwustopniowych eliminacjach. W finałach startowali także zawodnicy trenujący w naszym Klubie, a ich udział zakończył się dużym sukcesem, gdyż wywalczyli w sumie 4 medale w tym 3 złote.

Czytaj więcej...

Kolejny rekord Katarzyna Gwiazdy

W miniony weekend na dwóch stadionach startowali nasi zawodnicy.
W niedziele 2 czerwca w Płońsku na zawodach zaliczanych do Lekkoatletycznego Pucharu Polski  (na zawodach tych można uzyskiwać klasę sportową mistrzowską międzynarodową) Katarzyna Gwiazda  dwukrotnie zajmowała 2 miejsce. W konkursie trójskoku osiągnęła wartościowy rezultat – 12,54m co jest jej nowym rekordem życiowym. Po godzinnej przerwie Kasia wzięła udział także w konkursie skoku w dal. Tu także zajęła 2 miejsce osiągając pomimo zmęczenia odległość 5,75m.
W tym samym konkursie wystartowały dwie nasze utalentowane młodziczki. 5 miejsce zajęła Aleksandra Grzyb – 4,84cm, a 6 była Kornelia Suchecka, która wynikiem 4,80m ustanowiła rekord życiowy.
(zdjęcia w Galerii)

Czytaj więcej...

"Życiówka" Katarzyna Gwiazdy

W środę 29 maja dwie nasze zawodniczki startowały na mityngu w Olsztynie. W skoku w dal Katarzyna Gwiazda zajęła 2 miejsce, a wynikiem 5,82m ustanowiła nowy rekord życiowy.
W biegu na 1500m Martyna Budziłek była 4 z wynikiem 5:13,43s.

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe