Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Obóz Zaplecza Kadry Narodowej w Warszawie (26.03. – 03.04.2021)

W sobotę 3 kwietnia zakończył się obóz sportowy Zaplecza Kadry Narodowej zorganizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki dla najlepszych skoczków w dal i trójskoku z Mazowsza. Zajęcia treningowe i zakwaterowanie na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie stworzyły bardzo dobre warunki do przygotowania się do sezonu letniego. Wśród uczestników były także nasze zawodniczki: Nikolina Dziadak, Wiktoria Pyskło i Izabela Roicka, a cały obóz prowadził nasz trener Marek Mierzejewski.

Czytaj więcej...

Życzenia Wielkanocne 2021

Warszawska Liga Lekkoatletyczna

W niedzielę 14 marca odbyła się w hali AWF w Warszawie halowe zawody lekkoatletyczne dla dzieci pod nazwą „Warszawska Liga Lekkoatletyczna”, wzięło w nich udział pięcioro naszych najmłodszych zawodników z Grupy Lekkoatletyki Dla Każdego prowadzonej przez tr Dariusza Dąbrowskiego. Wszyscy wystartowali na 300m, a najlepiej wypadła Kornelia Risiłowicz, która wynikiem 53,32s wygrała rywalizację dziewcząt w roczniku 2008.
W czołówce swoich roczników byli także:  Oliwia Półtorak – 7 miejsce wśród dziewcząt w roczniku 2010 – 53,52s (rekord życiowy) i Piotr Żebrowski – 9 miejsce wśród chłopców w roczniku 2009 – 53,28s.

Czytaj więcej...

Martyna Budziłek wygrała w Sopocie

Pomimo pandemii w niektórych miejscach w kraju odbywają się zawody sportowe i organizatorzy dają sobie radę z ich organizacją. Taka impreza p.n. „Sopocka Zima” odbyła się 27 lutego w Spocie. Na Sopockiej plaży rywalizowano na dystansach 2, 4 i 8 km. W biegu na 4 km wystąpiła nasza reprezentantka Martyna Budziłek, która bezapelacyjnie wygrała swój bieg pokonując kolejna zawodniczkę o ponad 2 min. Pochodząca z Kadzidła zawodniczka – wychowanka tr Dariusza Dabrowskiego; pomimo porywistego wiatru osiągnęła czas 16 minut i 16 sekund.

Czytaj więcej...

Plebiscyt na „Sportowca roku 2020 Ostrołęki"

     Na przełomie stycznia i lutego portal internetowy „Moja Ostrołęka” ogłosił Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca 2020 roku Ostrołęki. 15 lutego ogłoszono wyniki, miło nam donieść, że na 66 sportowców nominowanych do tytułu wysokie 6 miejsce zajęła nasza zawodniczka Martyna Budziłek – najwyższe z lekkoatletów ostrołęckich.
     Przypominamy, że pochodząca z Kadzidła Martyna w 2020 roku m.in. zajęła 4 miejsce w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 3000m, wygrała też olsztyńską edycję prestiżowego cyklu biegów przełajowych na dystansie 5 km CITY TRIAL. Z 5 biegów wygrała 3, a w dwóch innych zajmowała 2 miejsca.
     

Czytaj więcej...

65 Halowe Mistrzostwa Polski

     20 i 21 lutego odbyły się w Hali Arena w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wystartowała w nich Martyna Budziłek (tr Dariusz Dabrowski), która w niedzilnym biegu na 3000m zajęła 10 miejsce osiągając wynik 10:14,64s.
     To nie jedyna nasz akcent na tych Mistrzostwach. W niedzielę w finale biegu na 800m wystartował wychowanek tr Dąrowskiego (obecnie AZS-AWF Warszawa) Daniel Gadomski, który wynikiem 1:51,33 zajął 7 miejsce (w sobotę w eliminacjach osiągnął czas 1:51,84s). Oboje; Martyna i Daniel pochodzą z Kadzidła.
     Także w niedzielę wystąpiła nasza inna wychowanka - Magdalena Lenkiewiecz, która wraz z koleżankami z Kluby Sprinterzy com. Kraków zajęła 6 miejsce w sztafecie 4 x 200m kobiet (1:49,38s).
 

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe