Strona Główna

Wyniki zawodów w Łomży 9 października 2018

Tym razem we wtorek 9 października odbyły się ostatnie już w tym roku zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. Wystartowała w nich 17 osobowa grupa naszych najmłodszych zawodników z SP Troszyn, których przygotowywał p. Adam Długokęcki oraz z SP-5 Ostrołęka – p. Dariusz Dąbrowski. Najlepiej wypadły dziewczęta z Troszyna: Aleksandra Brulińska (09), która w kategorii 2008-2009 wygrała skok w dal wynikiem 3,40m (rekord życiowy) oraz Paulina Kandybowicz (06), która była najlepsza spośród 6-klasitek w rzucie piłeczką palantową – 27,00m.
Trzecie miejsca w swoich rocznikach zajęli: Natalia Anucińska (08) z Troszyna – 2:29,31s i dwukrotnie Izabela Orzoł (08) z SP-5 Ostrołęka – w biegu na 60m – 10,65s (rekord życiowy) i w skoku w dal – 3,20m (także rekord życiowy).
Pozostałe wyniki:

W czwartek 4 października odbyły się w Łomży kolejne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”, tym razem wzięło w nich udział 28 naszych dzieci z 3 szkół. Najlepiej wypadli Patrycja Leszczyńska, Maja Wołosz, Jakub Wasyk i Aleksander Łaskarzewski – wszyscy z SP Olszewo-Borki, oraz Magdalena Anucińska z SP Troszyn; którzy wygrali swoje konkurencje. W sumie prócz 5 zwycięstw było jeszcze 10 miejsc na podium (3 drugie i 7 trzecich), 9 najbardziej nielubianych przez sportowców 4 miejsc oraz 8 razy poprawiano swoje rekordy życiowe.
Zawody odbywają się w 3 kategoriach dla dziewcząt i 3 dla chłopców zgodnie z rocznikami urodzenia (dzieci z 2008 i 2009 rocznika startowały razem).
Wyniki indywidualne:

Rekordy Klubu (2018-03)

W wrześniu (i nie tylko) zostało poprawionych lub ustanowionych kilka rekordów naszego Klubu.
24 czerwca na mityngu w Warszawie Martyna Budziłek (96) wynikiem 2:21,15s poprawiła własny rekord Siódemki seniorek w biegu na 800m. Poprzedni rekord ustanowiony w 2013 roku wynosił 2:22,76s.
8 września podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Ciechanowie Izabela Marcińczyk (03) wynikiem 8:38,45s ustanowiła rekord Klubu młodziczek na dystansie 2000m.

Sztafetowe Powiatowe Biegi Przełajowe (29.09.2018)

W sobotę 29 września odbyły się na błoniach nad Narwią Sztafetowe Powiatowe Biegi Przełajowe, które w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zorganizował ostrołęcki Szkolny Związek Sportowy. W kategorii dziewcząt z klas IV – VI w Powiecie Ostrołęckim zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Olszewo-Borek (p. Lidia Janczewska), a wśród dziewcząt z klas VII, VIII i Gimnazjalnych w Ostrołęce wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 (p. Dariusz Dąbrowski i p. Agnieszka Dąbrowska).

26.01 – 10.02.2019 – Ferie Zimowe (dla Mazowsza)