Strona Główna

Zawody w Łomży 24.09.2020

Rozpoczęliśmy udział w edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” 2020/2021. Pierwsze zawody z udziałem naszych najmłodszych zawodników odbyły się 24 września w Łomży. Nasze dziewczyny – podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Adama Długokęckiego wywalczyły w nich 4 pierwsze i 3 drugie miejsca oraz pięciokrotnie poprawiały rekordy życiowe.

Wyniki były następujące:

• Oliwia Półtorak – 1 miejsce w biegu na 300m w roczniku 2010 i 2 w biegu na 60m (10,10s – rekord życiowy),
  • Lena Dobkowska - 1 miejsce w roczniku 2008 w skoku w dal (3,68m) i 4 w biegu na 60m (10,33s),
  • Aleksandra Chrostowska – 1 miejsce w roczniku 2008 w rzucie piłeczką palantową (26,5m), oraz 5 w biegu na 300m (61,94s),

W niedzielę w Warszawie odbył się kolejny mityng lekkoatletyczny. Tym razem wystartowało w nim 5 naszych zawodniczek. Maja Pajewska i Oliwia Budziłek wygrały konkurs trójskoku kobiet osiągając odpowiednio 9,56m i 9,50m. Te same zawodniczki startowały także w skoku w dal, gdzie Oliwia była 4 z rezultatem 4,32m, a Maja 6 – 4,10. W skoku w dal startowała także Angelika Murach, wynikiem 4,27m zajęła 5 miejsce.

W sobotę 19 września odbyły się w Ciechanowie Mistrzostwa naszego województwa młodzików (U-16) w lekkiej atletyce, na których nasze zawodniczki wywalczyły 1 złoty i 2 brązowe medale.
Mistrzynią Mazowsza w biegu na 1000m została Małgorzata Wierzbowska, która bo porywającym finiszu, rozpoczętym na 350m przed metą zdecydowanie wygrała z czasem 3:11,45s (o 4 sekundy poprawiony rekord życiowy). Brązowe medal wywalczyła Izabela Roicka; w biegu na 80m przez płotki i w skoku w dal. W tej pierwszej konkurencji nasza zawodniczka pomimo upadku na rozgrzewce dwukrotnie poprawiała swoje rekordy życiowe. Najpierw w eliminacja przebiegła ten dystans w czasie 13,68s, a potem w finale 13,41s. W skoku w dal Roicka osiągnęła wynik 4,73cm (zaledwie o 2 cm gorszy od rekordu życiowego.

W Radomiu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, czyli U-18 wystartowały dwie nasze reprezentantki. Obie nie zawiodły osiągając rezultaty zgodne z oczekiwaniami. Izabela Marcińczyk pobiegła w piątek 18 września na 1500m, gdzie osiągnęła rezultat 5:21,72s i zajęła 17 miejsce (do Mistrzostw przystępowała z 23 rezultatem).
W sobotę w eliminacjach trójskoku wystąpiła Nikolina Dziadak, która z wynikiem 11,06m zajęła 14 miejsce (przed Mistrzostwami miała 15 rezultat spośród 24 startujących).

W niedzielę 13 wrześnie odbył się w Warszawie na stadionie AWF kolejny mityng lekkoatletyczny. Spośród piątki naszych zawodników najlepiej wypadły Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. Nikolina zajęła 3 miejsce w skoku w dal – 4,89m, a Wiktoria była 3 w trójskoku z nowym rekordem życiowym – 10,49m.
4 w trójskoku była Oliwia Budziłek – 9,79m, 5 w skoku w dal Wiktoria Pyskło – 4,72m, 8 w tej samej konkurencji Angelika Murach – 4,48m (rekord życiowy).

Pozostałe wyniki:

W sobotę w Ciechanowie odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce z udziałem klubów z województwa: Warmińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Spośród naszej skromnej 3 osobowej reprezentacji najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska, która w biegu na 2000m zajęła 4 miejsce, a jej wynik 7:14,10s to nie tylko nowy rekord życiowy, ale także pewny awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które w ostatni weekend września odbędą się w Słupsku.