Strona Główna

Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km

18  sierpnia odbyły się w Sieradzu Mistrzostwa Polski w biegu na 5000m. W gronie kobiet wystartowała nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która z wynikiem 19:18,94s zajęła 16 miejsce.

Ełk 2019

Wczoraj zakończyliśmy 12 dniowy obóz w Ełku. Pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego trenowali: Klaudia Pażych, Nikolina Dziadak, Wiktoria Pyskło, Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska, Maja Pajewska, Oliwia Budziłek, Izabela Drężek, Dominika Dąbrowska, Izabela Marcińczyk, Martyna Budziłek, Patryk Gut i Tomasz Wiśniewski.

W sobotę 3 sierpnia w Gdańsku odbył się już po raz 26 Bieg Świętego Dominika na dystansie 5 km. Wystartował w nim Martyna Budziłek, która w bardzo silnej obsadzie biegaczek z Polski i zagranicy zajęła 17 miejsce (w swojej kategorii wiekowej 6). Bieg ukończyło 341 kobiet.

Nasz wychowanek Daniel Gadomski, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa zdobył wraz ze swoim nowym Klubem tytuł Drużynowego Mistrza Polski.
W czwartek 1 sierpnia na stadionie w Jeleniej Górze odbył się finał Ekstraklasy Lekkoatletycznej, zwyciężył AZS-AWF Warszawa – 113,5 pkt, przed ubiegłorocznym tryumfatorem AZS-UMSC Lublin – 113 pkt. oraz AZS-AWF Wrocław – 110 pkt.
W drużynie Mistrza Polski, w biegu na 1500m wystąpił pochodzący z Kadzidła wychowanek SIÓDEMKI Daniel Gadomski, który z czasem 4:10,45s zajął 6 miejsce (rekord życiowy Daniela ustanowiony w 2016 roku, kiedy to był naszym zawodnikiem i trenował pod okiem tr. Dariusz Dąbrowskiego wynosi 3:55,58s).

W dniach 15 – 26 lipca w 10 miastach w Polsce odbywa się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólną nazwą CITY TRAIL onTour. 17 lipca jedna z takich imprez odbyła się w Olsztynie i wzięła w nim udział nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która wśród kobiet zajęła 2 miejsce ustępując zwyciężczyni z Bydgoszczy o 15 sekund (w klasyfikacji open – razem z mężczyznami była 24).

W Poznaniu w dniach 11-13 lipca odbyła się 25 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a w ramach niej Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-18). W zawodach wystąpiła jedyna nasza reprezentantka Nikolina Dziadak, która startowała w konkursie trójskoku. Nikolina w piątkowych eliminacjach tej konkurencji zajęła 22 miejsce osiągając w swojej najlepszej próbie 10,31m (do Mistrzostw przystępowała z 22 rezultatem).