Strona Główna

Deszczowe zawody 18 i 19 września 2021

W strugach deszczu i przenikliwym zimnie startowaliśmy w Ciechanowie w Mistrzostwach Mazowsza Młodzików. W Mistrzostwach Izabela Roicka zdobyła dwa medale – srebrny biegu na 80m przez płotki – 12,97s oraz brązowy w wieloskoku – 10,12m. W biegu na 600m Szymon Sala wynikiem 1:38,67s zajął 5 miejsce. Na tym samym miejscu bieg na 1000m ukończył Artur Mrozek – 3:04,62s.

W niedziele 12 września braliśmy udział w Warszawskiej Lidzie Lekkoatletycznej, która odbyła się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach wywalczyliśmy 2 zwycięstwa. W biegu na 800m bezapelacyjnie po 300m finiszu wygrała kadzidlanka Martyna Budziłek osiągając czas 2:15,60s, co jest jej nowym rekordem życiowym. Drugie zwycięstwo – w rzucie oszczepem młodziczek odniosła pochodząca z Troszyna 12 letnia Kinga Wilczewska, która wynikiem 22,89m o ponad 3 metry poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy.
Pozostałe wyniki:
5 miejsce w biegu na 400m odniosła Izabela Marcińczyk – 61,31s (poprawiła swój rekord życiowy o prawie 1 sekundę). Iza startowała także na 600m gdzie z czasem 2:27,07 zajęła 6 miejsce.
5 miejsce w skoku w dal młodziczek wywalczyła Julia Pyskło z nowym rekordem życiowym – 3,73m; Julia biegała także na 100m gdzie osiągnęła czas 16,10s.
6 w skoku w dal młodziczek była Michalina Mierzejewska – 3,63m, a na 100 metrów osiągnęła czas 16,67s.
7 miejsce w biegu na 800m zajęła Małgorzata Wierzbowska – 2:28,25s (rekord życiowy poprawiony o 2 sekundy.
Także 7 miejsce wśród młodziczek na dystansie 400m wywalczyła Kornelia Rusiłowicz – 69,70s.

W 3 osobowym składzie startowaliśmy w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które w sobotę 11 września odbyły się w Olecku.
Izabela Roicka dwukrotnie zajmowała 4 miejsca; w biegu na 80m przez płotki oraz w wieloskoku. W tej pierwszej konkurencji w eliminacjach uzyskała czas 13,20s (wiatr minus 1,2m/s), a w finale 13,05 (wiatr minus 1,0 m/s). Iza wystąpiła także w wieloskoku zajmując 4 miejsce i osiągając rezultat 10,10m.
W biegu na 1000m zadebiutował Artur Mrozek, zajął 7 miejsce z czasem 3:02,44s.
Na 600m wystartował Szymon Sala i z rezultatem 1:38,06s zajął 9 miejsce.

W czwartek 9 wrześnie Martyna Budziłek i Izabela Marcińczyk wystartowała na 800m w Piasecznie w Mazovia Track Cup. Martyna ukończyła zawody na 5 miejscu osiągając czas 2:17,42s, a Iza była 6 z czasem 2:20,26s.

W sobotę 4 września startowaliśmy na stadionie AWF w Warszawie w Memoriale Eugeniusza Lokajskiego. Spośród 9 osobowej reprezentacji naszego Klubu najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która najpierw o prawie 8 sekund poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 600m – 1:39,10s zajmując 3 miejsce, a po 10 minutach przerwy wystartowała ponownie, tym razem na 1000m, tu „życiówki” nie było – osiągnęła czas 3:00,69s, ale w licznej stawce biegaczek zajęła 2 miejsce.
2 miejsce w skoku w dal młodziczek zajęła powracająca po kontuzji do treningów i startów Izabela Roicka – 4,71m. Iza stanęła także na starcie wieloskoku, gdzie był 4 ustanawiając rekord życiowy w tej konkurencji – 10,15m.
W czołówce swoich konkurencji byli także: 12 letnia Kinga Wilczewska(09), która po raz pierwszy w życiu wystartowała w rzucie oszczepem (500g) i mimo, że rywalizowała nawet z o 3 lata zawodniczkami zajęła 5 miejsce z rezultatem 19,59m. 6 miejsce w biegu na 600m wywalczyła Izabela Marcińczyk – 1:40,71s (o prawie 2 sekundy poprawiony rekord życiowy).

W czwartek 16 września o 15:00 na nowoczesnym stadionie w Łomży rozpoczyna się nowa edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Kolejne zawody odbędą 23 i 30 września oraz 7 października. Startować mogą dzieci urodzone w 2009, 2010 i 2011 roku oraz młodsze w następujących konkurencjach 60m, 300m, 600m (dla dziewcząt) i 1000m (dla chłopców), w skoku w dal, w skoku wzwyż, piłeczce palantowej i pchnięciu kulą. Można brać udział w 2 konkurencjach (jednej biegowej i jednej „technicznej”).