Strona Główna

V Bieg „Szalonego Kurpsia”

W niedzielę 7 kwietnia odbył się w Ostrołęce zorganizowany przez stowarzyszenie Arkadia V Bieg „Szalonego Kurpsia”. Wzięła w nim udział 8 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Na dystansie 2 km wśród pań całe podium zajęły nasze zawodniczki. Wygrała Klaudia Pażychprzed Aleksandrą Kuklińska, a 3 była Angelika Murach. Na tym samym dystansie, ale wśród mężczyzn 2 miejsce zajął Kamil Drabot. Na 5 km mężczyzn najlepszy był Adam Piątkowski nieznacznie wyprzedzając Karola Rogozińskiego. Na dystansie 5 km kobiet bezapelacyjnie wygrała Martyna Budziłek, a 7 miejsce zajęła Izabela Marcińczyk.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych (2019)

W niedzielę 31 marca odbyły się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych – impreza, z której wyniki zaliczane są do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. W zawodach wystartowali reprezentanci 35 klubów z województw Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego, a w tej liczbie 5-cio osobowa reprezentacja SIÓDEMKI, która z dorobkiem 3 punktów zajęła 9 miejsce na 24 sklasyfikowane Kluby.
Indywidualnie najlepiej wypadli: Małgorzata Wierzbowska, która w biegu na 2,5 km młodziczek zajęła 7 miejsce oraz Kamil Drabot – 8 w biegu na 3 km młodzików. Pozostałe wyniki naszych zawodników:

Międzypowiatowe Biegi Przełajowe Szkolnego Związku Sportowego (2019)

W piątek 29 marca odbył się w Ostrołęce nad Narwią drugi etap organizowanych przez SZS biegów przełajowych, tym razem na szczeblu międzypowiatowym. Wystartowało w nich w każdym roczniku po 12 najlepszych uczniów ze szkół powiatów: Przasnyskiego, Makowskiego, Ostrołęckiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego i miasta Ostrołęki, którzy zostali wyłonienie w eliminacjach powiatowych. W tej liczbie znalazła się także liczna grupa naszych zawodników. Stawką były nie tylko medale tych zawodów, którymi nagradzana była najlepsza trójka w każdym roczniku, ale także awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się już w najbliższy piątek 5 kwietnia w Kamionie k/Sochaczewa.
Z naszego Klubu czołowe miejsca i awans wywalczyli:

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych (2019)

23 marca w Olszynie (wol. Dolnośląskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W Mistrzostwach wystąpiła 5 – osobowa reprezentacja naszego Klubu, a najlepiej wypadł Adam Piątkowski, który zajął 19 miejsce na dystansie 6 km Juniorów U-20 zdobywając tym samym 1 punkt do klasyfikacji w sporcie młodzieżowym.
Pozostałe wyniki naszych zawodników:
4 km Kobiet – Martyna Budziłek 20 miejsce.
8 km Mężczyzn – Karol Rogoziński 29 miejsce.
2 km Juniorek U-18 – Izabela Marcińczyk 49 miejsce, Klaudia Pażych 54 miejsce.

Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych (2019)

W niedzielę 17 marca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych. Spośród 10-osobowej reprezentacji naszego Klubu najlepiej wypadł Adam Piątkowski, który w biegu na 3 km U-20 uplasował się na 4 miejsce (w kategorii Open był 6).
Wyniki naszych zawodników:
1 km Kobiet U-16: 11 miejsce – Małgorzata Wierzbowska, 33 – Julita Trzaska, 40 – Angelika Murach, 41 – Aleksandra Kuklińska.
2 km Mężczyzn U-16: 22 miejsce – Kamil Drabot.
1,5 km Kobiet U-18: 7 miejsce – Izabela Marcińczyk, 10 – Klaudia Pażych.
2 km Kobiet Open: 7 miejsce – Martyna Budziłek.
3 km Mężczyzn Open: 15 miejsce – Karol Rogoziński.