Strona Główna

Mistrzostwa Mazowsza U-20 i U-18 (03.06.2018)

3 osobowa reprezentacja naszego Klubu wystąpiła 3 czerwca na stadionie KS Orzeł w Warszawie w Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Najlepiej wypadła Marta Łada, która zdobyła złoty medal w trójskoku juniorek U-20 z wynikiem 11,55m ( - 1,1 m/s) oraz srebrny medal w biegu na 100m w tej samej kategorii wiekowej – 13,61s (- 2,2 m/s).
Miłosz Markowski przebiegł 100m w czasie 12,68m (- 1,0 m/s), Natalia Kinalska uzyskała w skoku wzwyż 140cm, a w skoku w dal 4,14m.

Igrzyska Międzypowiatowe w Kadzidle (29.05.2018)

7 osobowa grupa naszych zawodników, którzy przeszli eliminacje powiatowe wystartowała 29 maja w Kadzidle w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, tym razem na szczeblu międzypowiatowym. Nasi zawodnicy, (którzy w tych zawodach reprezentowali swoje szkoły) wywalczyli złoty, srebrny i 3 brązowe medale oraz awans do Igrzysk Wojewódzkich w 5 konkurencjach.
Złoty medal zdobyła sztafeta 4 x 100m młodziczek (ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce) w składzie: Sara Tercjak (03), Julita Śnietka (04), Alicja Radwańska (04) i Katarzyna Możdżyńska (03) – 56,26s.
Medal srebrny wywalczyła Katarzyna Możdżyńska (03) - SP-5 w Ostrołęce w biegu na 300m młodziczek – 46,68s (rekord życiowy).
Medale brązowe:

• Miłosz Markowski (03) z SP-5 w Ostrołęce w biegu na 100m młodzików – 12,50s w eliminacja („życiówka”) i 12,78s w finale.
  • Klaudia Pażych (03) ze Szkoły Podstawowej w Olszewo-Borkach – 1:48,40s.
  • Milena Świderska (03) z SP Olszwo-Borki – 4,58m (rekord życiowy).

Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach (2018)

1 i 2 czerwca w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. W siedmioboku juniorek U-20 wystąpiła nasza zawodniczka Paulina Pilarska. Był to jej absolutny debiut w imprezie rangi Mistrzostw Polski. Pomimo ambitnej walki i ustanowienia aż 4 rekordów życiowych Paulina nie może zaliczyć startu do udanych, gdyż nie skoczyła pierwszej wyskokości w skoku wzwyż i ostatecznie zajęła 20 miejsce osiągając 3046 punkty. Wyniki w poszczególnych konkurencjach:

• 100m przez płotki – 16,74 ( - 1,9 m/s) rekord życiowy poprawiony o ponad 0,5s,
  • Skok wzwyż – 0,
  • Kula – 7,72m (rekord życiowy poprawiony o prawie 1,5m),
  • 200m – 27,55 (+1,0) rekord życiowy),
  • Skok w dal – 4,32m (wszystkie skoki sprzed belki),
  • Oszczep – 19,58m (rekord życiowy poprawiony o ponad 3,5m),
  • 800m – 2:28,85s (do rekordu życiowego sprzed 3 lat zabrakło 0,05s).

24 maja odbyły się na zabytkowym żużlowym stadionie w Ostrołęce Mistrzostwa naszego miasta w LA. Niestety z uwagi na próbne matury, które w tym dniu odbywały się w I LO wystartowała w nich tylko 7 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 11 medali (6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe).
W swoich konkurencjach zwyciężyli:

• Katarzyna Zalewska (02) w biegu na 200m juniorek U-18 – 31,57s,
  • Paula Wójtowicz (02) w skoku w dal juniorek U-18 – 4,27m,
  • Natalia Kinalska (03) w skoku wzwyż juniorek U-18 – 150cm,
  • Adam Piątkowski (00) w biegu na 200m juniorów U-20 – 25,49s (rekord życiowy) oraz w biegu na 400m w tej samej kategorii – 56,75s
  • Karol Rogoziński (99) w biegu na 1500m juniorów U-20 – 5:21,83s.

W dniach 26 – 27 maja odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski z udziałem prawie 1200 zawodników – studentów z całego kraju. Wystartowała w nich dwójka zawodników związanych z naszym Klubem. Brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 1:52,59s (niewiele gorszym od rekordu życiowego) wywalczył nasz były zawodnika Daniel Gadomski, który studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa. Daniel wystartował także w biegu na 1500m, gdzie w czasem 4:00,78s zajął 12 miejsce. Na 800m startowało 62, a w biegu na 1500m 94 zawodników.
36 miejsce (na 81 startujących) zajęła w biegu na 1500m Martyna Budziłek (studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w Olsztynie) osiągając czas 5:05,09s. Przebyta niedawno choroba uniemożliwiła jej osiągnięcie lepszego rezultatu.

27 maja w Warszawie odbyły się na stadionie KS Orzeł zawody pn. Warszawka Liga Lekkoatletyczne, będące jednocześnie Eliminacją Drużynowych Mistrzostw Polski U-20 (dawniej Liga Juniorów). W zawodach nie zabrakło także naszych reprezentantów.
Najlepiej wypadła Paulina Pilarska (00), która wygrała bieg na 400m przez płotki poprawiając o prawie 1,5 sekundy swój rekord życiowy na tym dystansie – wynosi on teraz 67,77s (jest to także minimum B na Mistrzostwa Polski U-20). Paulina wystartowała także w biegu na 100m przez płotki, gdzie dwukrotnie poprawiała swoje „życiówki”. Najpierw w eliminacjach osiągnęła czas 17,99s, a w finale 17,28s poprawiając się w sumie o prawie 1 sekundę od dotychczasowego rekordu. Nasza zawodniczka zajęła ostecznie 6 miejsce w tej konkurencji.
Marta Łada (00) w skoku w dal Kobiet zajęła drugie miejsce, a wynikiem 5,00m poprawiła swój rekord życiowy sprzed 2 lat, pomimo że wiatr nie pomagał (minus 2,7 m/s). Marta w biegu na 200m była 6 – 27,60s.