Strona Główna

„Dywicka 5”

W miejscowości Dywity k/Olsztyna odbyły się w sobotę 6 lipca biegi na dystansie 5 km. W kategorii kobiet bezapelacyjnie wygrała nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która wyprzedziła następną rywalkę o 36 sekund. Także w klasyfikacji „Open” (razem z mężczyznami Martyna była także wysoko na 16 miejscu. Bieg ukończyło 195 uczestników.

W piątek 5 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 (03-05.07.2019) w Raciborzu. Wystartowała w nich w konkursie trójskoku jedyna nasza reprezentantka – Marta Łada. Marta w czwartkowych eliminacjach osiągnęła 4 rezultat – 11,67m, ale w piątkowym finale nie było już tak dobrze i skokiem na odległość 11,30 z pierwszej kolejki zajęła 10 miejsce w Polsce.

W niedzielę 23 czerwca odbyły się na stadionie AWF w Warszawie kolejne zawody lekkoatletyczne z naszym udziałem. Były to już ostatni mityng, na którym można było kwalifikować się do Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowym. Spośród dziesięciu naszych zawodniczek, które tego dnia wystartowały najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która prowadząc niemal od startu do mety wygrała bieg na 3000m z czasem 10:27,02s. Druga w trójskoku była Wiktoria Pyskło (10,15m), a trzecia w tej samej konkurencji Nikolina Dziadak (10,13m).

Kornelia Suchecka i Marta Łada, które przebywają na obozie Zaplecza Kadry Narodowej w Spale zamiast treningu techniki wystartowały w sobotę w konkursie trójskoku na mityng w Łodzi. Kornelia wynikiem 10,90m zajęła 3 miejsce, natomiast Marta nie może zaliczyć tego startu do udanych, gdyż „spaliła” niemal wszystkie skoki.

We wtorek 18 czerwca startowaliśmy w kolejnym mityngu lekkoatletycznym próbując uzyskać minimum kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski U-20 i U-18. Tym razem był to stadion Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zwierzynieckiej. W zawodach wstąpiło 7 naszych dziewcząt, a najlepiej wypadła Klaudia Pażych, która w była 2 w biegu na 400m (63,01) oraz Magdalena Lenkiewicz, która zajęła także 2 miejsce w biegu na 200m (26,29s). 3 była w biegu na 800m Martyna Budziłek (2:20,22s).

Mistrzostwa Mazowsza Juniorów U-20 i U-18 (15-16.06.2019)

Podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które w ostatni weekend obyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowało w sumie 12 naszych zawodniczek. Zdobyliśmy 2 złote i 1 brązowy medal, kilka miejsce w ścisłej czołówce oraz ustanowiono 7 rekordów życiowych.
Mistrzyniami Mazowsza zostały: Marta Łada w konkursie trójskoku juniorek U-20 (10,95m) oraz Paulina Pilarska w biegu na 400m przez płotki (73,01s). Medal brązowy zdobyła Nikolina Dziadak  w trójskoku juniorek U-18 (10,62m – rekord życiowy).