Strona Główna

Zawody w Ciechanowie 28.08.2021

W sobotę 28 sierpnia Izabela Roicka wystartowała w Ciechanowie w pierwszym po wakacjach mityngu lekkoatletycznym. Nasza zawodniczka wystąpiła w biegu na 80m przez płotki zajmując 4 miejsce. Wygrała Aleksandra Jagiełło ze Sprintu 2020 Warszawa – 11,71s, a druga była Wiktoria Jaworska z AZS-AWF Warszawa – 12,03s; to aktualnie odpowiednio 3 i 6 wynik w Polsce na tym dystansie. Iza Roicka osiągnęła dwukrotnie (w eliminacjach i finale) ten sam czas 12,94s poprawiając swój rekord życiowy o prawie 0,5s.

Obóz w Ełku (06-18.08.2021)

W czwartek 18 sierpnia zakończyliśmy tradycyjny obóz klubowy w Ełku. Tym razem pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego trenowało kilkanaścioro głównie naszych najmłodszych zawodników. Pogoda jak zwykle w Ełku dopisała, więc program treningowy i rekreacyjny został zrealizowany i wszyscy zadowoleni oczekują dobrych wyników w drugiej części sezonu.

W dniach 02-04.07.2021 odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Do Mistrzostw zakwalifikowały się 3 nasze zawodniczki.
W piątkowych eliminacjach w biegu na 800m wystartowała Izabela Marcińczyk, która uzyskała czas 2:22,93s i ostatecznie zajęła 17 miejsce w Mistrzostwach.
W sobotę w eliminacjach trójskoku wystąpiły: Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. Nikolina uzyskała rezultat 11,11m i zajęła 14 miejsce, a Wiktoria 10,56m i była 19.

W dniach 24 – 26 czerwca odbyły się w Poznaniu Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. W sobotnim biegu na 5000m wystąpiła nasza zawodniczka Martyna Budziłek – wychowanka trenera Dariusza Dąbrowskiego, która czasem 17:06,10s poprawiła o ponad 15 sekund swoją „życiówkę” na tym dystansie i zajęła 10 miejsce.

W minionym tygodniu startowaliśmy w kilku miejscach w Polsce.
    W czwartek 17 czerwca najmłodsi zawodnicy startowali w Czwartku Lekkoatletycznym w Łomży, o czym informowaliśmy wcześniej, w tym samym dniu Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w silnie obsadzonym mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. Nikolina w trójskoku skoczyła 11,40m i zajęła 7 miejsce. Wystartowała także w skoku w dal osiągając wynik 4,75m. W tym samym konkursie Wiktoria Pyskło miała 4,88m.
    Dwa dni później w sobotę 19 czerwca wzięliśmy udział w II Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 10,76m. 5 w biegu na 100 m młodzików był Szymon Sala, który w eliminacjach przebiegło ten dystans w czasie 14,33, a w finale 14,63s. W obu przypadkach zawodnicy biegli pod wiatr osiągający prędkość prawie 3m/s. 5 była w biegu na 800m Martyna Budziłek – 2:16,44s. Na tym samym dystansie Izabela Marcińczyk osiągnęła czas 2:30,14s, a Małgorzata Wierzbowska 2:31,88s

17 czerwca ponownie nasi najmłodsi zawodnicy wzięli udział w Czwartku Lekkoatletycznym w Łomży. Spośród podopiecznych Adama Długokęckiego, Marianny Pędzich i Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Oliwia Półtorak, która w roczniku 2010 wygrała bieg na 300m (52,52s – rekord życiowy) i była druga w skoku w dal (3,84 – także rekord życiowy). Także po 2 medale zdobyły siostry Anicińskie w roczniku 2008. Magda była 2 w skoku w dal (3,76m – „życiówka”) i 3 w bieguna 300m (54,59s); a Natalia natomiastodwrotnie, zajęła 2 w biegu na 300m (53,78 – „życiówka”)  i była 3 w skoku dal (3,74m – także „życiówka”).