Strona Główna

Sezon halowy 2020

Minima kwalifikacyjne na Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów i Juniorów Młodszych

Martyna Budziłek wygrywa w Olsztynie

28 grudnia w Olsztynie odbył się kolejny bieg przełajowy z cyklu City Triail on Tur. Wystartowała w nim Martyna Budziłek, która wśród kobiet zajęła 1 miejsce, a w klasyfikacji „open” na 420 zawodników, którzy bieg ukończyli była 14. 5 kilometrową trasę dookoła jeziora Długiego pokonała w czasie 18:43 s.
Podczas lipcowych zawodów z tego cyklu na tej samej trasie zajęła 2 miejsce wśród kobiet i 24 „open”.

5)      12.01.2020 Toruń
6)      12.01.2020 Aleksandrów Łódzki

W niedzielę 8 grudnia na hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się zawody mikołajkowe dla dzieci. Wystartowały w nich 2 nasze młode zawodniczki. W biegu na 600m 8 miejsce z czasem 2:24,74s zajęła Maja Wołosz. Na 60m biegała Karolina Golon, która zajęła 12 miejsce z czasem 9,05s startowało 38 dziewcząt (do finału zabrakło 0,1s). Karoli startowała także w skoku w dal, gdzie z wynikiem 3,90m zajęła 14 miejsce wśród 32 rywalek.

Już po raz VI odbył się 7 grudnia w Ostrołęce Bieg Mikołajkowy. Wystartowała w nim 7 osobowa grupa zawodników trenera Dąbrowskiego. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która wygrała bieg na 5 km wśród kobiet (19:32s) zajmując dodatkowo 3 miejsce w punktacji „open” (razem z mężczyznami). 2 miejsce wśród mężczyzn na tym dystansie zajął Karol Rogoziński (18:48s). 6 wśród kobiet i 29 ogółem była Patrycja Kamińska (24:27s). Bieg ukończyło 85 zawodników.