Strona Główna

Daniel Gadomski Mistrzem Polski

Nasz wychowanek Daniel Gadomski, który na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa zdobył wraz ze swoim nowym Klubem tytuł Drużynowego Mistrza Polski.
W czwartek 1 sierpnia na stadionie w Jeleniej Górze odbył się finał Ekstraklasy Lekkoatletycznej, zwyciężył AZS-AWF Warszawa – 113,5 pkt, przed ubiegłorocznym tryumfatorem AZS-UMSC Lublin – 113 pkt. oraz AZS-AWF Wrocław – 110 pkt.
W drużynie Mistrza Polski, w biegu na 1500m wystąpił pochodzący z Kadzidła wychowanek SIÓDEMKI Daniel Gadomski, który z czasem 4:10,45s zajął 6 miejsce (rekord życiowy Daniela ustanowiony w 2016 roku, kiedy to był naszym zawodnikiem i trenował pod okiem tr. Dariusz Dąbrowskiego wynosi 3:55,58s).

W dniach 15 – 26 lipca w 10 miastach w Polsce odbywa się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólną nazwą CITY TRAIL onTour. 17 lipca jedna z takich imprez odbyła się w Olsztynie i wzięła w nim udział nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która wśród kobiet zajęła 2 miejsce ustępując zwyciężczyni z Bydgoszczy o 15 sekund (w klasyfikacji open – razem z mężczyznami była 24).

W Poznaniu w dniach 11-13 lipca odbyła się 25 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a w ramach niej Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U-18). W zawodach wystąpiła jedyna nasza reprezentantka Nikolina Dziadak, która startowała w konkursie trójskoku. Nikolina w piątkowych eliminacjach tej konkurencji zajęła 22 miejsce osiągając w swojej najlepszej próbie 10,31m (do Mistrzostw przystępowała z 22 rezultatem).

„Dywicka 5”

W miejscowości Dywity k/Olsztyna odbyły się w sobotę 6 lipca biegi na dystansie 5 km. W kategorii kobiet bezapelacyjnie wygrała nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która wyprzedziła następną rywalkę o 36 sekund. Także w klasyfikacji „Open” (razem z mężczyznami Martyna była także wysoko na 16 miejscu. Bieg ukończyło 195 uczestników.

W piątek 5 lipca zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 (03-05.07.2019) w Raciborzu. Wystartowała w nich w konkursie trójskoku jedyna nasza reprezentantka – Marta Łada. Marta w czwartkowych eliminacjach osiągnęła 4 rezultat – 11,67m, ale w piątkowym finale nie było już tak dobrze i skokiem na odległość 11,30 z pierwszej kolejki zajęła 10 miejsce w Polsce.

W niedzielę 23 czerwca odbyły się na stadionie AWF w Warszawie kolejne zawody lekkoatletyczne z naszym udziałem. Były to już ostatni mityng, na którym można było kwalifikować się do Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowym. Spośród dziesięciu naszych zawodniczek, które tego dnia wystartowały najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która prowadząc niemal od startu do mety wygrała bieg na 3000m z czasem 10:27,02s. Druga w trójskoku była Wiktoria Pyskło (10,15m), a trzecia w tej samej konkurencji Nikolina Dziadak (10,13m).