Strona Główna

13.06.2021 Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w Lekkiej Atletyce

W niedzielę 13 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorów  U-20 i U-18 w Lekkiej Atletyce. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowały 4 nasze zawodniczki, które zdobyły 6 medali: 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

• Nikolina Dziadak została Mistrzynią naszego województwa w trójskoku juniorek U-20 – 11,39m, a w skoku w dal wicemistrzynią z wynikiem 5,17m, co jest jej nowym rekordem życiowym.
  • Izabela Marcińczyk zdobyła Mistrzostwo Mazowsza na 800m juniorek U-20 z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 2:19,08s. Do rekordu zabrakło bardziej wyrównanej rywalizacji, gdyż Iza wygrała z dużą przewagą na kolejnymi zawodniczkami.

• Michalina Mierzejewska: 3,49m w skoku w dal (5 miejse i rekord życiowy) i 10,43s  w biegu na 60m (6 miejsce i rekord życiowy),
  • Julia Pyskło : 3,38m w skoku w dal i 10,86s w biegu na 60m.

W niedzielę 6 czerwca w odbył się w Ostrołęce Bieg Papieski na dystansie 3 km. Nie zabrakło w nim naszych zawodników, którzy zajmowali czołowe lokaty.
1 miejsce wśród kobiet (3 w klasyfikacji open, a więc razem z mężczyznami) zajęła Martyna Budziłek (9:44s). W kategorii 12 letnich dziewcząt wszystkie 3 miejsca na podium zajęły zawodniczki tr Marianny Pędzich. Zwyciężyła Lila Mielnicka (12:41s), druga była Karolina Geżyńska (13:37s), a trzecia Nela Mielnicka (13:41s). Dziewczynki zajęła odpowiednio 5, 7 i 8 miejsce w ogólnej klasyfikacji kobiet)
Wśród mężczyzn w kategorii 13-17 lat 4 miejsce zajął 15 letni Szymon Sala (13:17s).

W niedzielę 6 czerwca odbywały się w Goworowie i Ostrołęce biegi uliczne, w których wystartowali nasi zawodnicy.
W VI Biegu Goworowskim rozgrywanym na dystansie 10 km w kategorii 50-59 lat zwyciężyła nasza trenerka p. Marianna Pędzich (5 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet) - 54,33s. Jej zawodniczki startowały na 3 km w kategorii 2006-2009 i choć były najmłodsze ze stawki biegaczek (r. 2009) uplasowały się na czołowych miejscach. Zwyciężyła Lila Mielnicka (14:52), 3 miejsce zajęła Karolina Geżyńska (17:34), a tuż za podium na 4 miejscu bieg ukończyła Nela Mielnicka (17:34).

Mistrzostwa Polski Juniorów LZS w Słubicach (2021)

W niedzielę 6 czerwca zakończyły się trwające od piątku w Słubicach Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce Juniorów U-18 i U-20. W tej ostatniej kategorii wystąpiły nasze 3 zawodniczki. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która w trójskoku skokiem na 11,22m w pierwszej próbie zapewniła sobie awans z 6 miejsca do ścisłego finału. Nikolina w 6 serii uzyskała rezultat 11,51m (rekord życiowy) i awansowała na 3 miejsce, ale skacząca po niej rywalka z Łomży także potrafiła się zmobilizować w swoim ostatnim skoku, skoczyła jeszcze dalej spychając naszą zawodniczkę na 4 pozycję.
Startująca w biegu na 800m Izabela Marcińczyk była 5 w swojej serii i 6 w całych zawodach osiągając rezultat zbliżony do rekordu życiowego – 2:19,39s.

W miniony weekend startowaliśmy w Piasecznie i Warszawie.
W sobotę 29 maja w Piasecznie najwartościowszy wynik osiągnęła Martyna Budziłek, która w biegu na 800m osiągnęła najlepszy wynik w trym sezonie – 2:17,23s i zajęła 3 miejsce. Druga w biegu na 400m była powracająca do startów po urazie Małgorzata Wierzbowska – 68,70s.
Pozostałe wyniki: Szymon Sala (07) – 14,08s na 100m (6 miejsce), Kornelia Rusiłowicz (08) –  14,93s na 100m i 49,64s na 300m (rekord życiowy poprawiony o ponad 4,5 sekundy), Adrian Białczak (09) 15,90s na 100 i 54,92 na 300m.