Strona Główna

Rekordy Klubu (2019)

Pomału pierwsza część sezonu się kończy, podczas kilkunastu startów w maju i czerwcu poprawionych zostało kilka rekordów Klubu w różnych kategoriach wiekowych. Dwukrotnie robiła to Magdalena Lenkiewicz (2000 – tr Marek Mierzejewski) w biegu na 200m. Dotychczasowy rekord juniorek i seniorek ustanowiony przez Magdę w lutym tego roku wynosił 26,65s. 18 maja w Warszawie nasza zawodniczka poprawiła go na 26,35, a 5 czerwca w Łomży pobiegła jeszcze szybciej osiągając czas 26,21s.
Także dwukrotnie rekord seniorek w biegu na 800m poprawiała Martyna Budziłek (1996 – tr Dariusz Dąbrowski), poprzedni z 2018r należący także do Martyna wynosił 2:21,15s. 1 czerwca w Łodzi nasza zawodniczka przebiegła ten dystans w czasie 2:21,07, a tydzień później 8 czerwca w Warszawie 2:19,06s.

W sobotę, tym razem na stadionie KS Orzeł w Warszawie odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne. Tym razem wystartowało w nim 10 naszych zawodniczek. Zwycięstwa odniosły: Marta Łada (00) – trójskoku oraz Martyna Budziłek (96) – w biegu na 800m. Obie uzyskały najlepsze wyniki w tym sezonie; Marta – 11,15m i Martyna 2:19,06s. Trzecie miejsce w trójskoku zajęła Wiktoria Pyskło (03) – 10,22m i rekord życiowy oraz Paulina Pilarska (00) – 70,00s w biegu na 400m przez płotki.
Pozostałe rezultaty naszych zawodniczek:

Mityng Łomżyński (2019)

W środę 5 czerwca na nowoczesnym stadionie w Łomży odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny z udziałem prawie 300 zawodników z całej Polski, w tej grupie także 23 osobowej reprezentacji naszego Klubu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która wygrała konkurs trójskoku, 3 miejsce w tej samej konkurencji zajęła Natalia Kinalska, także trzecia,  ale w biegu na 800m była Martyna Budziłek. Na mityngach liczą się nie tyle zajęte miejsca, ale przede wszystkim uzyskane wyniki, dlatego najbardziej cieszy 17 rekordów życiowych.
Wyniki naszych zawodników:

W ostatni weekend startowaliśmy nie tylko w Zamościu. 1 czerwca Martyna Budziłek wystartowała w Łodzi w Memoriale Szumlewskiego na dystansie 1500m i wygrała ten bieg z czasem 4:52,65s. Dzień później 2 czerwca Martyna biegała w Warszawie na 800m i ponownie zajęła 1 miejsce, osiągając czas 2:22,34s.
W piątek 31 maja odbyły się w Warszawie finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W skoku w dal młodziczek 6 miejsce zajęła Wiktoria Kandybowicz (SP Troszyn) – 4,70m, a w biegu na 800m juniorek U-17 także 6 była Klaudia Pażych (SP Olszewo-Borki) – 2:44,34s.

W czwartek 30 maja w Płocku odbyły się finały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym. Tam w reprezentacji SP Olszewo-Borki wystartowały 4 nasze zawodniczki:

Mistrzostwa Polski LZS w Zamościu (2019)

W dniach 01-02.06.2019 odbyły się Zamościu Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Wystartowała w nich 10 osobowa reprezentacja naszego Klubu, a najlepiej wypadła Kornelia Suchecka, która zdobyła dwa medale: złoty w trójskoku w kategorii U-23 (11,07m) oraz srebrny w skoku w dal w tej samej kategorii wiekowej (5,15m). W czołówce swoich konkurencji były także:
Marta Łada (U-20): 6 miejsce w skoku w dal (4,66m) i także 6 miejsce w trójskoku (10,62m),
Paulina Pilarska (U-20): 6 miejsce w biegu na 400m przez płotki (73,01s)
Magdalena Lenkiewicz (U-20): 7 miejsce w biegu na 100m 12,92s (wyrównanie rekordu życiowego),
Pozostałe wyniki:

Międzypowiatowe Igrzyska SZS w lekkiej atletyce (25.05.2019)

W sobotę 25 maja odbyły się w Kadzidle Miedzypowiatowe Igrzyska Szkolnego Związku Sportowego w Lekkiej Atletyce. Startowało w nich kilkoro naszych zawodników, którzy w tych zawodach reprezentowali swoje szkoły –  wywalczyli oni 2 złote i 2 brązowe medale.
Złote medale zdobyły: Izabela Marcińczyk – SP 4 Ostrołęka w biegu na 800m juniorek U-17 (2:33,68s) oraz Wiktoria Kandybowicz – SP Troszyn w skoku w dal młodziczek (4,46m).
Medale brązowe wywalczyły: Klaudia Pażych – SP Olszewo-Borki w biegu na 800m juniorek U-17 (2:42,86s) oraz Bartłomiej Przychodzeń z tej samej szkoły w skoku w dal juniorów U-17 (5,52m).
Małgorzata Wierzbowska z SP Troszyn była 4 w biegu na 600m młodziczek (1:50,56s), a Aleksandra Kuklińska z SP 1 Ostrołęka 8 w tej samej konkurencji (1:57,10s).