Strona Główna

Czwórbój lekkoatletyczny SZS – zawody międzypowiatowe (24.05.2019)

24 maja w Kadzidle odbyły się zawody Szkolnego Związku Sportowego w czwórboju lekkoatletycznym na szczeblu międzypowiatowym (roczniki 2006 i młodsi), w których wzięły udział najlepsze reprezentacje szkolne z powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego, ostrowskiego i wyszkowskiego. W reprezentacjach dziewcząt i chłopców SP Olszwo-Borki wzieli udział także nasi zawodnicy. Indywidualnie wśród dziewcząt wygrała Izabela Roicka z SP Olszewo-Borki (261 pkt), a  12 była Natalia Bacławska (210 pkt). Wśród chłopców 1 miejsce zajął Paweł Goździewski – SP Olszewo-Borki (233 punkty).

Indywidualne wyniki naszych dziewcząt (tekst pogrubiony – rekord życiowy):

Mityngi w Warszawie i Płońsku (25 i 26.05.2019)

25 i 26 maja odbywały się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Mistrzostwa Warszawy Juniorów. Nasi zawodnicy startowali tylko w sobotę Magdalena Lenkiewicz było 6 w biegu na 100m – 13,16s (w eliminacjach 13,06s). Młodziczka Dominika Dąbrowska w biegu na 100m osiągnęła czas 14,45s (rekord życiowy), zadebiutowała także na dystansie 400m – czas 73,48s. Na 400m przez płotki wystartowała Paulina Pilarska przebiegając ten dystans w czasie 72,38s.
W niedzielę w Płońsku podczas mityngu w skokach wystartowało 6 naszych zawodniczek. Konkurs trójskoku kobiet wygrała Marta Łada z wynikiem 10,84m, 3 miejsce zajęła Natalia Kinalska – 10,13 (rekord życiowy). W skoku w dal 3 była Nikolina Dziadak – 4,73m. Pozostałe wyniki:

Mistrzostwa Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego (18.05.2019)

W sobotę 18 maja odbyły się w Kadzidle zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy Mistrzostwa Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w lekkiej atletyce U-16 i U-17. Wystartowało w nich (reprezentując swoje szkoły) kilkoro naszych zawodników. Złote medale zdobyli: Izabela Marcińczyk (SP-4 Ostrołęka) w biegu na 800m U-17 – 2:33,21s, Bartłomiej Przychodzeń (SP Olszewo-Borki) w skoku w dal U-17 – 5,85m oraz Wiktoria Kadybowicz (SP Troszyn) w skoku w dal U-16 – 4,84m (rekord życiowy). Na drugim miejscu podium znalazły się: Małgorzata Wierzbowska (SP Troszyn) w biegu na 600m U-16 – 1:49,77 (rekord życiowy) oraz Klaudia Pażych w biegu na 800m U-17 (SP Olszewo-Borki) – 2:51.30.
4 miejsce w biegu na 600m w kategorii U-16 zajęła Aleksandra Kuklińska (SP-1 Ostrołęka) – 1:58,92, a 8 w tej samej konkurencji i kategorii była Roksana Sobotka z SP Olszewo-Borki – 2:16,40s.

Czwórbój lekkoatletyczny (11.05.2019)

11 maja w Kadzidle odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym (roczniki 2006 i młodsi), w których wzięły udział szkoły z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W reprezentacjach swoich szkół wzięli udział także nasi zawodnicy.
Indywidualnie wśród dziewcząt wygrała Izabela Roicka z SP Olszewo-Borki (264 pkt), 3 była Karolina Golon z SP-4 (254), 8 miejsce zajęła Natalia Bacławska – SP Olszewo-Borki (213), a 10 Julia Stepnowska także Olszewo-Borki (194).
Wśród chłopców 1 miejsce zajął Paweł Goździewski – SP Olszewo-Borki (258 punktów), a 9 był Tomasz Kraśniewski także Olszewo-Borki (178).

Wieloboje i mityng w Warszawie (18-19.05.2019)

W sobotę i niedzielę 18 i 19 maja odbyły się w Warszawie na obiektach AWF Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Wielobojach, a w sobotę dodatkowo Mityng Lekkoatletyczny. W siedmioboju juniorek U-20 wystartowała Paulina Pilarska, która z wynikiem 3057 punktów zajęła 6 miejsce osiągając w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: 100m przez płotki (83,8cm) – 18,48s (– 0,9 m/s); wskok wzwyż – 132cm, pchnięcie kulą (4kg) – 7,70m, 200m – 28,45s (– 0,7 m/s); skok w dal – 4,30 (+ 1,3 m/s); rzut oszczepem (600g) – 18,72m; 800m – 2:40,43s.

Mityng Otwarcia sezonu (11-12.05.2019)

Po dzieciach, którzy we wtorek i czwartek startowali w Łomży sezon zainaugurowali głównie juniorzy młodsi i młodzicy, startując  w ostatnią sobotę i niedzielę na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie w Mityngu Otwarcia Sezonu.
Najlepiej wypadli: Izabela Marcińczyk (03), która wygrała bieg na 400m z nowym rekordem życiowym – 64,34s, 2 miejsce w biegu na 100m zajęła Magdalena Lenkiewicz (00) – 13,09s (w eliminacjach 12,92s – rekord życiowy), 3 w biegu na 400m była Klaudia Pażych (03) – 66,63s, także 3 w niedzielnym konkursie trójskoku była Paula Wójtowicz (02) – 9,92m.