Strona Główna

Toruń 26.02.2022

W sobotę 22 lutego ponownie startowaliśmy w Toruniu.
Przygotowująca się do Halowych Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbędą się za tydzień właśnie w Toruniu Martyna Budziłek przebiegła 1500m w czasie 4:36,60s (niecałe 0,5s gorzej od rekordu życiowego, który osiągnęła w 2021r na otwartym stadionie).
W 3:01,30s dystans 1000m pokonał młodzik Artur Mrozek, co jest jego rekordem życiowym, a 3:20,13s także 1000m pobiegła 14 letnia Kornelia Rusiłowicz, dla której był to debiut na tym dystansie.

W sobotę 12 lutego odbył się w Olsztynie czwarty z pięciu zaplanowanych biegów na 5 km w ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego cyklu pod wspólną nazwą City Trail, które odbywają się w kilku miastach Polski. W olsztyńskiej części tego cyklu wystąpiła nasza zawodniczka Martyna Budziłek (tr Dariusz Dąbrowski), która wygrała z czasem 20 minut i 18 sekund wyprzedzając o 18 sekund drugą na mecie rywalkę z Olsztyna. Bieg ukończyło 231 biegaczy (w tym 65 kobiet).

W daniach 11-13.02.2022 roku w nowej hali lekkoatletycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Wzięło w nich udział ok. 1000 zawodników z 211 klubów z całej Polski. W tym gronie w konkursie trójskoku w kategorii U-20 wystartowała Nikolina Dziadak, która na 19 zawodniczek zakwalifikowanych do Mistrzostw zajęła 10 miejsce osiągając wynik 11,38m.

Zawody halowe w Łodzi (6.02.2022)

W daniach 27 stycznia – 06 luty na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej w Spale przebywała nasza zawodniczka Nikolina Dziadak, która na zakończenie obozu wystartowała w trójskoku w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Łodzi i wynikiem 11,37m zajęła 6 miejsce. W zawodach wzięła udział także Wiktoria Pyskło, która osiągnęła 10,47m i zajęła 7 miejsce. Teraz przed Nikoliną start w Mistrzostwach Polski U-20 w Rzeszowie.

Mityng halowy w Toruniu (22.01.2022)

W sobotę 22 stycznia startowaliśmy w Hali Arena w Toruniu. Spośród 5 osobowej ekipy najlepiej wypadły Nikolina Dziadak i Martyna Budziłek, które w swoich konkurencjach zajęły 4 miejsca.
Nikolina startując w trójskoku osiągnęła najlepszy wyniki w tym sezonie – 11,48m, a Martyna w biegu na 3000m miała czas 10:05,87s.
Rekordy życiowe i to znacznie poprawiły: 13 letnia Maja Stolarczyk, która przebiegła dystans 300m w czasie 49,29s oraz 14 letnia Kornelia Rusiłowicz osiągając na 600m czas 1:50,15s. Maja „życiówkę” poprawiła o prawie 3,5 sekundy, a Kornelia o ponad 2 sekundy.