Strona Główna

OOM-y w Łodzi

14 miejsce zajęła Martyna Budziłek w biegu na 3000m podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które w dniach 26-28 lipca odbywały się w Łodzi w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Martyna w niedzielę w morderczym upale osiągnęła czas 11:09,61s.

Wczoraj w Łodzi rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, w ramach której odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Do zawodów tych zakwalifikowała się reprezentantka naszego Klubu Martyna Budziłek, która jutro o 17:55 wystartuje w biegu na 3000m. Martyna (wychowanka Z.Pierzchanowskiego, a obecnie trenująca z tr D.Dąbrowskim) do Mistrzostw zakwalifikowała się z 13 wynikiem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

2 miejsce Damiana Świerdzewskiego w II Biegu Morskie Oko

13 lipca na warszawskim Mokotowie odbył się II Bieg Morskie Oko na dystansie 5 km. Wystartował w nim nasz zawodnik Damian Świerdzewski (tr Dariusz Dąbrowski), który na trudnej, krętej i pagórkowatej trasie wywalczył 2 miejsce w kategorii open, a w kategorii M20 (zawodnicy 20-29 letni) był pierwszy. Bieg ukończyło 589 zawodników i zawodniczek, a w kategorii Damiana (M20) 108.

Biegi uliczne w Goworowie

W niedzielę 7 lipca odbyły się w Goworowie biegi uliczne, w których wystartowało siedmioro naszych zawodników.
Zwycięstwa odnieśli:

• Karol Rogoziński – w biegu na 1 500m chłopców w kat. 1999-2000;
  • Daniel Gadomski – w biegu na 3 000m chłopców w kat. 1998-1997:
  • Martyna Budziłek – w biegu na 10 000m kobiet w kat. 17-35 lat.

Podczas odbywających się  w dniach 03-05 lipca br. w Krakowie Mistrzostw Polski Juniorów Katarzyna Gwiazda zdobyła srebrny medal w trójskoku i tym samym została wicemistrzynią Polski juniorek w tej konkurencji. W swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 12,31m. Żeby wygrać trzeba było pobić rekord życiowy, a na to Kasię, po ciężkich trzydniowych zmaganiach dziś nie było stać . Ponadto nasza zawodniczka zajęła 6 miejsce w skoku w dal juniorek z wynikiem 5,66m (więcej szczegółów na naszym profilu na Facebook’u).
W Krakowskich 67 Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowało 725 zawodników z 203 klubów. Nasz Klub UKS Siódemka dzięki Kasi zdobył 20 punktów w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży i został sklasyfikowany na 68 miejscu wśród 180, które „zapunktowały”, to chyba nieźle jak Klub który dopiero rozpoczyna swoją działalność.