Strona Główna

Plan startów

Finał Gimnazjady w Kamionie zakończył okres startów przełajowych zawodników naszego Klubu. Teraz czas na starty na stadionie. Okres ten rozpoczną Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które 11 i 12 maja odbędą się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Poniżej przedstawiamy plan zawodów w I części sezonu, w których startować będą nasi zawodnicy.

Dopiero teraz udało nam się dotrzeć do komunikatu z Finałów Gimnazjady Wojewódzkiej w Indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się 26 kwietnia w Kamionie koło Sochaczewa. Do zawodów tych zakwalifikował się siódemka trenujących w naszym Klubie zawodników, którzy w finałach Gimnazjady reprezentowali swoje szkoły.

Spośród naszych zawodników najlepiej wypadł Daniel Gadomski (Gimnazjum w Kadzidle nauczyciel p. Przemysław Kowalczyk) zdobywając w biegu na 1500m klas II (98) brązowy medal.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.

W sobotę 23 marca odbyły się w Kwidzyniu Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych, w których na dystansie 3 km wystartowała nasza zawodniczka Martyna Budziłek. Martyna w silnie obsadzonym biegu zajęła 16 miejsce zdobywając dla naszego Klubu kolejne punkty w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.

UKS Siódemka zajął 49 miejsce na 91 sklasyfikowanych klubów (3 spośród klubów mazowieckich).

Bardzo udany start biegaczy UKS "SIÓDEMKA"

Daniel Gadomski  W sobotę 16 marca w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w biegach przełajowych. Z UKS 7 wystartowało pięcioro młodzków i Martyna Budziłek - juniorka młodsza, która wystartowała kontrolnie przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełąjowych. Bardzo dobrze spisali się nasi młodzicy  gromadząc 5 punktów dla klubu UKS "SIÓDEMKA". Daniel Gadomski stanął na podium zdobywjąc brązowy medal na 2000 metrów. Na dystansie 1500 metrów młodziczek Sara Pons zajęła szóste miejsce, Patrycja Miecznikowska była trzynasta i Dorota Śnietka  dwudziesta. Paulina Kojtek na dłuższym dystansie w kategorii młodziczek (2500 metrów) zajęła ósme miejsce.Bardzo udany start zaliczyła wspomniana wyżej Martyna Budziłek. W kategorii juniorek młodszych, w dobrej stawce, na dystansie 2000 metrów zajęła czwarte miejsce.

Katarzyna Gwiazda medalistką Halowych Mistrzostw Polski

Katarzyna Gwiazda została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 25-27 stycznia odbyły się w Spale.
Kasia w sobotnim konkursie wywalczyła 3 miejsce, ustanawiając jednocześnie wynikiem 12,21m rekord życiowy (dzień wcześniej zajęła 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,46m).
Medal wywalczony w trójskoku jest pierwszym medalem jaki zawodnicy UKS Siódemka zdobyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski, jednocześnie jest to drugi medal samej zawodniczki i 42 jej trenera Marka Mierzejewskiego.

(Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć w "Galerii")

Damian Świerdzewski 2 w Grand Prix woj. Podlaskiego

Damian Świerdzewski z UKS "Siódemka" zajął drugie miejsce w biegu przełajowym "Giełczyn Biega Grand Prix woj. Podlaskiego".

Bieg zorganizowano w Giełczynie koło Łomży, 24 lutego 2013.  Na dystansie 10km wystartowało 44 zawodników.
Nasz zawodnik zajął drugie miejsce, ustępując zaledwie 8 sekund zwycięzcy Pawłowi Gryko z KS "Łomżanie".
Damian mógł wyjechać i startować w tych zawodach dzięki wsparciu finansowemu firmy EKO BUD Korczaki.