Strona Główna

Katarzyna Gwiazda medalistką Halowych Mistrzostw Polski

Katarzyna Gwiazda została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 25-27 stycznia odbyły się w Spale.
Kasia w sobotnim konkursie wywalczyła 3 miejsce, ustanawiając jednocześnie wynikiem 12,21m rekord życiowy (dzień wcześniej zajęła 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,46m).
Medal wywalczony w trójskoku jest pierwszym medalem jaki zawodnicy UKS Siódemka zdobyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski, jednocześnie jest to drugi medal samej zawodniczki i 42 jej trenera Marka Mierzejewskiego.

(Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć w "Galerii")

Damian Świerdzewski 2 w Grand Prix woj. Podlaskiego

Damian Świerdzewski z UKS "Siódemka" zajął drugie miejsce w biegu przełajowym "Giełczyn Biega Grand Prix woj. Podlaskiego".

Bieg zorganizowano w Giełczynie koło Łomży, 24 lutego 2013.  Na dystansie 10km wystartowało 44 zawodników.
Nasz zawodnik zajął drugie miejsce, ustępując zaledwie 8 sekund zwycięzcy Pawłowi Gryko z KS "Łomżanie".
Damian mógł wyjechać i startować w tych zawodach dzięki wsparciu finansowemu firmy EKO BUD Korczaki.

III Mityng Halowy LA

Podczas III Halowego Mityngu Lekkoatletycznego, który 19 stycznia odbył się na hali AWF w Warszawie wystartowało 25 zawodników UKS Siódemka. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 miejsc na podium. Katarzyna Gwiazda (95) wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 5,56m, zwycięstw odniosła także Ewelina Nożewska (99) wygrywając konkurs pchnięcia kulą młodziczek (kula o ciężarze 3kg) z nowym rekordem życiowym – 8,31m.
W tej samej konkurencji Izabela Rycharska (99) zajęła 2 miejsce – 6,86m (rekord życiowy), drugi w trójskoku juniorów młodszych był Marcin Mierzejewski (97) – 12,33m (także rekord życiowy).

Na trzecim stopniu podium uplasowali się: Bartłomiej Suchecki (99) w biegu na 300m – 44,54s (rekord życiowy), Damian Świerdzewski (93) w biegu na 2000m – 6:08.14s i Dominika Zielińska w pchnięciu kulą młodziczek – 6,77m (rekord życiowy).

Ponadto nasi zawodnicy wywalczyli sześć czwartych miejsc i w sumie ustanowili 18 rekordów życiowych.

W II Halowym Mityngu LA, który 12 stycznia odbył się w Warszawie wystartowała siódemka naszych zawodników.

Zwycięstwo w trójskoku kobiet odniosła Katarzyna Gwiazda z nowym halowym rekordem życiowym – 11,86m. Drugie miejsce w trójskoku juniorów młodszych zajął debiutujący w tej konkurencji Marcin Mierzejewski (97) z rezultatem 12,15m

• Katarzyna Łępicka (93) - 3 miejsce w biegu na 600m juniorek i seniorek - 1:47,97s (rekord życiowy)
  • Kornelia Suchecka (98) - 4 miejsce w finale biegu na 60m młodziczek - 8,61s (w eliminacjach 8,54 s - rekord życiowy),
  • Aleksandra Grzyb (98) - 4 miejsce w konkursie skoku w dal młodziczek - 4,44m.

Strona internetowa, którą państwu prezentujemy jest oficjalną Stroną Uczniowskiego Klubu Sportowego „Siódemka”.

Lekkoatletyczny klub pod nazwą UKS „Siódemka” powstał w 1997 roku z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 7 (stąd nazwa). Na czele Klubu stanął p. Zbigniew Piersa, po nim prezesem był p. Marek Mierzejewski, a obecnie jest nim p. Dariusz Dąbrowski. Klub działał jedynie na potrzeby SP 7, a potem Gimnazjum nr 1, jednak ściśle współpracował z innymi klubami lekkoatletycznymi w Ostrołęce, to stąd wywodzą się medaliści Mistrzostw Polski i Europy oraz reprezentanci Polski – Tomasz i Łukasz Mateusiakowie, czy Katarzyna i Marta Jaworowskie.

Z końcem 2012 roku postanowiliśmy rozwinąć samodzielną działalność. Klub i zawodnicy zostali zarejestrowani w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, to u nas postanowiła kontynuować swoja karierę najlepsza lekkoatletka u.br. w Ostrołęce Katarzyna Gwiazda.

Zajęcia treningowe odbywają się głównie na obiektach Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce, gdzie też jest siedziba Klubu (07-410 Ostrołęka, ul. Hallera 12 tel. 29 764 45 40 mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).