Strona Główna

Mistrzostwa Ostrołeki i Powiatu Ostrołęckiego w LA

We wczorajszych Mistrzostwach Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego, które jednocześnie były eliminacją na szczeblu powiatu do Gimnazjady Wojewódzkiej w Lekkiej Atletyce wystartowali niemal wszyscy trenujący w naszym Klubie zawodnicy, choć większość poza konkursem gdyż jak na razie trenują u nas głownie młodzicy. Spośród juniorów młodszych (rocznik 1998) niemal wszyscy awansowali do zawodów międzypowatowych w ramach Gimnazjady.
W Mistrzostwach po dwa złote medale wywalczyli: Jacek Milewski z Gimnazjum w Rzekuniu – w biegu na 400m i sztafecie 4 x 100m; Kornelia Suchecka z Gimnazjum w Kadzidle – w skoku w dal i trójskoku oraz Daniel Gadomski z Gimnazjum w Kadzidle w biegu na 800m i sztafecie olimpijskiej.
Jednak prawdziwym „złotym multimedalistą” został Konrad Zygmunt z Gimnazjum w Kadzidle, który wywalczył aż 3 złote medale: w skoku w dal, trójskoku i sztafecie olimpijskiej.

Na zawodach w Warszawie nasi zawodnicy nie tylko zdobyli kilka medali i ustanowili wiele rekordów życiowych ale także, poprawili 6 rekordów Klubu.
Konrad Zygmunt ustanowił 2 nowe rekord Klubu: w biegu na 100m – 11,83s i w skoku w dal – 6,25m. Poprzedni rekord na 100m należał także do Konrada i wynosił 12,45s, a w skoku w dal – do Marcina Mierzejewskiego – 6,08m.
Nowy rekord Klubu w biegu na 800m wynosi obecnie 2:03,66s, a ustanowił go Daniel Gadomski. Poprzedni rekord należał także do Daniela –  2:11,78s.
Kornelia Suchecka poprawiła z 13,49s na 13,44s własny rekord UKS Siódemka w biegu na 100m.
Aleksandra Grzyb poprawiła własny rekord Klubu w skoku w dal juniorek młodszych. Poprzedni rekord wynosił 5,02m, a obecny 5,19m.
Jacek Milewski wynikiem 24,91s pobił rekord Klubu w biegu na 200m. Poprzedni w kategorii seniorów należał do Michała Wiercińskiego - 24,95, a kategoriach juniorów i juniorów młodszych do Konrada Zygmunta - 25,49s.

Kolejną okazją do poprawiania rekordów Klubu i rekordów życiowych będą jutrzejsze zawody na stadionie w Ostrołęce. Poniżej przedstawiamy program minutowy:

W niedzielę 11 maja odbył się w Warszawie na stadionie AWF mityng zorganizowany z okazji Światowego Dnia Lekkiej Atletyki – „IAAF World Athletics Day”.  Wśród 433 zawodników z 54 klubów i z 10 województw wystartowało także ośmioro zawodników UKS Siódemka. Najlepiej spisał się Daniel Gadomski, który zwyciężył w biegu na 800m juniorów młodszych z bardzo dobrym rezultatem – 2:03,66s. (Przypominamy, że Daniel niedawno wygrał Gimnazjadę Wojewódzką w biegu przełajowym na 1500m).
Srebrny medal w skoku w dal juniorek młodszych wywalczyła Aleksandra Grzyb ustanawiając nowy rekord życiowy – 5,19m.
Medal brązowy zdobył Konrad Zygmunt w skoku w dal juniorów młodszych – 6,25m (rekord życiowy).
Także z brązowym medalem wróciła z Warszawy Martyna Budzilek, która była 3 w biegu na 800m juniorek .
Tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się Kornelia Suchecka i to zarówno w biegu na 100m, jak i w skoku w dal juniorek młodszych.

W piątek 9 maja w miejscowości Wsola k/Radomia odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, do których zakwalifikowało się po 12 najlepszych sztafet przełajowych z gimnazjów i szkół podstawowych z całego województwa Mazowieckiego, a wśród nich dwie sztafety dziewcząt, w których startowało w sumie 11 zawodniczek trenujących w naszym Klubie. Duży sukces odniosła sztafeta z Gimnazjum w Olszewo-Borkach, która wywalczyła brązowy medal. W sztafecie tej biegały 4 nasze zawodniczki Aleksandra Grzyb, Patrycja Miecznikowska, Olga Patoka i Paulina Pilarska.

Za nami pierwszy mityng na otwartym stadionie.
W środę 7 maja grupa naszych skoczków wystartowała w mityngu w Płoński. Silny, porwisty wiatr utrudniał uzyskanie dobrych wyników, mimo to niemal wszyscy uzyskali rekordy życiowe.
Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka (98), która startując po  raz pierwszy w życiu w trójskoku nie tylko odniosła zwycięstwo, ale także ustanowiła wartościowy rezultat – 10,88m – gwarantujący udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Dodatkowa Kornelia zajęła 2 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,94m przegrywając walkę o 1 miejsce zaledwie o 1 cm z  Aleksandra Grzyb, która uzyskał 4,95m

29 kwietnia w Siedlcach odbyły finały Gimnazjady Wojewódzkiej w Biegach Przełajowych. Rywalizacja była niezwykle zacięta, gdyż w każdym z biegów wystartowało po 120 zawodników z całego województwa Mazowieckiego. W zawodach tych ostatecznie wystartowało ośmioro zawodników trenujących w UKS Siódemka. Największy sukces odniósł Daniel Gadomski (98), który po pasjonującym finiszu wywalczył zwycięstwo w biegu na 1500m III klas gimnazjalnych (przed rokiem Daniel miał brązowy medal wśród uczniów klas II).
Tuż za podium na 4 miejscu uplasowała się Sara Pons (99) w biegu na 1000m uczennic klas II, a 5 był Karol Kudrzycki  (98) w biegu na 1500m chłopców klas III.
Daniel Gadomski i Karol Kudrzycki to uczniowie Gimnazjum w Kadzidle, a ich nauczycielem WF jest p. Przemysław Kowalczyk, natomiast Sara Pons jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce – nauczycielka WF p. Elżbieta Grucelska.