Strona Główna

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych (2018)

W sobotę 17 marca odbyły się w Żaganiu Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W gronie ponad 500 uczestników byli także dwaj nasi zawodnicy, którzy wystartowali w biegu na 6 km juniorów U-20. W ekstremalnie ciężkich warunkach, w mrozie i śnieżycy na wysokim 8 miejsc zawody ukończył Adam Piątkowski, a 26 miejsce zajął Karol Rogoziński.

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych (2018)

W sobotę 10 marca odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Mazowsza i Warszawy w Biegach Przełajowych, w których wystartowała 12 osobowa grupa naszych zawodników zdobywając srebrny i dwa brązowe medale.
Drugie miejsce w biegu na 4000m juniorów U-20 (4 w kategorii open) zajął Adam Piątkowski (13:37) ulegając zaledwie o 1 sekundę rywalowi z Siedlec (13:36).
Brązowy medal w biegu na 1500m młodziczek (U-16) zajęła Klaudia Pażych (7:21)
Także brązowy medal w biegu na 1000m dziewcząt (U-14) wywalczyła Małgorzata Wierzbowska (3:59) przegrywając walkę o srebrny medal także o 1 sekundę.
Tuż za podium uplasowali się bracia Kosakowscy w biegu na 1000m chłopców (U-14). Adrian był 4 (do brązu zabrakło 2 sekundy), a Artur 5 (1 sekundę za bratem).

Pomimo niewielkiego zainteresowania naszą pracą i osiągnięciami naszych zawodników ze strony Urzędu Miasta, co przełożyło się na skromna dotację, staramy rozwijać nasz Klub i wychodząc naprzeciw niewątpliwemu zainteresowaniu lekką atletyką otwieramy nowe grupy szkoleniowe.
Oprócz dwóch podstawowych grup treningowych – wytrzymałości (tr Dariusz Dąbrowski) i skoków (tr Marek Mierzejewski), w 2017 roku mieliśmy dodatkową Grupę w ramach Programu Lekkoatletyka dla Każdego na poziomie Gimnazjum,  teraz z dniem 1 marca br. powstała nowa Grupa tym razem na poziomie szkoły podstawowej. Zgłosiło się do niej ok. 30 dzieci gównie z Olszewo-Borek, ale także z SP 1, SP-5 i SP-6 w Ostrołęce oraz z Troszyna, zajęcia prowadzić będzie p. Lidia Janczewska.

W sobotę już po raz 4 odbył się w Ostrołęce Bieg Tropem Wilczym, który zgromadzi około 500 startujących. Na ulicach naszego miasta rywalizowano na dwóch dystansach. W biegu na 1963 metry wśród mężczyzn bezapelacyjnie zwyciężył Karol Rogoziński, na tym samym dystansie wśród kobiet nieoczekiwanie 3 miejsce zajęła nasza trójskoczkini Paula Wójtowicz. W biegu na 5000m trzeci był Adam Piątkowski, a drugie miejsce zajął wychowanek naszego Klubu Damian Świerdzewski aktualnie reprezentujący AZS-AWF Biała Podlaska.
Za tydzień Mistrzostwa Warszawy w Biegach Przełajowych.

Kalendarz Startów w 2018 r. (26.02.2018)

Mistrzostwami Polski Seniorów zakończyliśmy okres startów halowych, przed nami okres zawodów przełajowych i ulicznych, a potem startów na otwartym stadionie. Najbliższe zawody już w niedzielę 4 marca w Ostrołęce, będzie to Bieg Tropem Wilczym.
Poniżej przedstawiamy Kalendarz Startów w sezonie 2018 rok wg wiedzy jaka mamy na dzień dzisiejszy. Kalendarz uzupełniony zostanie o zawody Lekkoatletyki dla Każdego, Czwartków Lekkoatletycznych oraz Szkolnego Związku Sportowego, w związku z tym co jakiś czas będzie  aktualizowany.

Wczoraj w Kadzidle odbyła się Gminna Gala Sportu podczas której Wójt p. Dariusz Łukaszewski w imieniu samorządu Gminy wręczył wyróżnienia i nagrody nauczycielom wychowania fizycznego, trenerem, a przede wszystkim zawodnikom, którzy są mieszkańcami Gminy Kadzidło, a startując na zawodach w całej Polsce, promują Kadzidło i całą kurpiowszczyznę.
W gronie wyróżnionych znalazła się dwójka naszych zawodników Kornelia Suchecka i Daniel Gadomski, którzy odebrali cenne nagrody.