Strona Główna

Mistrzostwa Polski LZS w Słubicach 09-10.06.2018

W niedzielę 10 czerwca w Słubicach zakończyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lekkiej Atletyce, które trwały od soboty rano. W Mistrzostwach wystartowała skromna 4 osobowa reprezentacja naszego Klubu, a nasi reprezentanci zdobyli dwa medale – złoty i brązowy.
Złoty medal i tytuł Mistrzynie Polski LZS zdobyła w trójskoku juniorek U-20 Marta Łada, która skokiem na odległość 11,64m w 4 kolejce wyszła na prowadzenie w konkursie, którego już nie oddała do końca skacząc kolejno 11,79 i 11,88m. Ten ostatni wynik jest wyrównaniem jej rekordu życiowego z otwartego stadionu z ubiegłego roku.
Zupełnie nieoczekiwanie medal brązowy w biegu na 400m przez płotki Juniorek U-20 wywalczyła Paulina Pilarska przebiegając ten dystans w czasie 65,81s i poprawiając swoją „życiówkę” o prawie 2 sekundy (II klasa sportowa).
Tuż za podium – na 4 miejscu ukończył bieg na 3000m juniorów U-20 Adam Piątkowski osiągając czas zbliżony do tegorocznego rekordu życiowego – 8:57,28s.
5 w biegu na 2000m z przeszkodami Juniorów U-20 był Karol Rogoziński, który aż o ponad 7 sekund poprawiła swój rekord życiowy, który aktualnie wynosi 6:45,03s.

259

W rywalizacji chłopców nasi zawodnicy wystąpili w reprezentacji swojej szkoły – SP Olszewo Borki. Ich wyniki były następujące:

We wtorek 5 czerwca odbył się w Łomży już po raz 5 mityng lekkoatletyczny z udziałem gwiazd polskiej lekkoatletyki, a także zawodników zagranicznych. W części krajowej zawodów wystartowało 6 naszych zawodniczek. Marta Łada i Paulina Pilarska wystąpiły w biegach na 200m i 400m przez płotki. W tej pierwszej konkurencji Marta zajęła 2 miejsce z czasem 27,73s, a Paulina była 4 z rezultatem 27,86s. Na 400m przez płotki lepsza była Paulina – 68,50s i 3 miejsce, a Marta osiągnęła czas 69,11s i zajęła 4 miejsce w mityngu.
W biegu na 600m zorganizowanym dla młodziczek na 5 miejscu sklasyfikowana została Małgosia Wierzbowska – 1:51,64s, 7 z nowym rekordem życiowym – 1:55,50s była Sara Tercjak, 8 miejsce zajęła Iza Marcińczyk – 1:56,12s, a 9 Olka Kuklińska – 2:06,27s.

Mistrzostwa Mazowsza U-20 i U-18 (03.06.2018)

3 osobowa reprezentacja naszego Klubu wystąpiła 3 czerwca na stadionie KS Orzeł w Warszawie w Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Najlepiej wypadła Marta Łada, która zdobyła złoty medal w trójskoku juniorek U-20 z wynikiem 11,55m ( - 1,1 m/s) oraz srebrny medal w biegu na 100m w tej samej kategorii wiekowej – 13,61s (- 2,2 m/s).
Miłosz Markowski przebiegł 100m w czasie 12,68m (- 1,0 m/s), Natalia Kinalska uzyskała w skoku wzwyż 140cm, a w skoku w dal 4,14m.

Igrzyska Międzypowiatowe w Kadzidle (29.05.2018)

7 osobowa grupa naszych zawodników, którzy przeszli eliminacje powiatowe wystartowała 29 maja w Kadzidle w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, tym razem na szczeblu międzypowiatowym. Nasi zawodnicy, (którzy w tych zawodach reprezentowali swoje szkoły) wywalczyli złoty, srebrny i 3 brązowe medale oraz awans do Igrzysk Wojewódzkich w 5 konkurencjach.
Złoty medal zdobyła sztafeta 4 x 100m młodziczek (ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce) w składzie: Sara Tercjak (03), Julita Śnietka (04), Alicja Radwańska (04) i Katarzyna Możdżyńska (03) – 56,26s.
Medal srebrny wywalczyła Katarzyna Możdżyńska (03) - SP-5 w Ostrołęce w biegu na 300m młodziczek – 46,68s (rekord życiowy).
Medale brązowe:

• Miłosz Markowski (03) z SP-5 w Ostrołęce w biegu na 100m młodzików – 12,50s w eliminacja („życiówka”) i 12,78s w finale.
  • Klaudia Pażych (03) ze Szkoły Podstawowej w Olszewo-Borkach – 1:48,40s.
  • Milena Świderska (03) z SP Olszwo-Borki – 4,58m (rekord życiowy).

Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach (2018)

1 i 2 czerwca w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. W siedmioboku juniorek U-20 wystąpiła nasza zawodniczka Paulina Pilarska. Był to jej absolutny debiut w imprezie rangi Mistrzostw Polski. Pomimo ambitnej walki i ustanowienia aż 4 rekordów życiowych Paulina nie może zaliczyć startu do udanych, gdyż nie skoczyła pierwszej wyskokości w skoku wzwyż i ostatecznie zajęła 20 miejsce osiągając 3046 punkty. Wyniki w poszczególnych konkurencjach: