Strona Główna

IV Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny „Prefbetu Śniadowo” Łomża

W środę 7 czerwca na nowoczesnym stadionie w Łomży odbył się już po raz 4 Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny zorganizowany przez Klub Lekkoatletyczny Prefbet Śniadowo Łomża z udziałem reprezentantów ponad 10 państw. Wystartowała w nim także 6 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka, która z wynikiem 5,44m zajęła 4 miejsce w skoku w dal (jako jedyna z czołówki swój rezultat uzyskała z dozwolonym wiatrem + 1,3 m/s).
Podwójnym zwycięstwem naszych zawodników zakończył się bieg serii B na 800m mężczyzn. Wygrał Adam Piątkowski – 2:00,13, a drugi był Karol Rogoziński, który wynikiem 2:02,40s o prawie 3,5 sekundy poprawił swój rekord życiowy. Biorą pod uwagę wyniki mocniejszej – z udziałem zawodników zagranicznych serii A nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 7 i 9 miejsce.

Gimnazjada Wojewódzka w Siedlcach (06.06.2017)

We wtorek 6 czerwca obyła się w Siedlcach najważniejsza impreza szkolna w lekkiej atletyce w tym roku – Gimnazjada Wojewódzka. Startowało w niej pięcioro trenujący w naszym Klubie zawodników, a spośród nich najlepiej wypadła Aleksandra Szczęsna – Gimnazjum w Olszewo-Borkach, która wygrała konkurs skoku w dal juniorek młodszych (III klasy gimnazjum) z rezultatem 5,17m.
Na 5 miejscu zawody ukończyli Jakub Cichocki z Gimnazjum w Kadzidle, który w biegu na 400m juniorów młodszych (III klasy) znacznie poprawił swój rekord życiowy osiągając czas 52,85s oraz Karolina Krukowska z Gimnazjum w Olszewo-Borkach (III klasy) w biegu na 200m – 29,06s.

Mistrzostwa Polski LZS w Pile (03-04.06.2017)

3 i 4 czerwca odbyły się w Pile Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Lodowe Zespoły Sportowe w Lekkiej Atletyce, którego członkiem jest także nasz Klub. Na starcie stanęło prawie 700 zawodników z ponad 100 klubów z całej Polski, aż w 3 kategoriach wiekowych (U-18, U-20 i U23) w tej liczbie 12 osobowa reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka. W Mistrzostwach zdobyliśmy w sumie 5 medali; 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, a w klasyfikacji punktowej jako Klub zostaliśmy sklasyfikowani na 12 miejscu z dorobkiem 64 punktów.

Medale złote zdobyli:

• Kornelia Suchecka (98) w skoku w daj juniorek U-20 – 5,60m (rekord życiowy poprawiony o 9 cm),
  • Daniel Gadomski (98) w biegu na 800m juniorów U-20 – 1:55,05s,
  • Sztafeta 4 x 100m juniorek U-18 (A.Szczęsna, M.Łada, V.Ejzemebrg, K.Krukowska) – 51,74s.

Medal Srebrny zdobyła sztafeta 4 x 400m juniorek U-18 (K.Krukowska, P.Pilarska, M.Łada, V.Ejzemebrg) – 4:19,14s.

Medal brązowy wywalczył w biegu na 1500m juniorów U-18 Adam Piątkowski (00) – 4:06,55s (rekord życiowy).

W czołówce swoich konkurencji byli także:

W niedzielę 28 maja odbyły się w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zawody pn. Nestle Cup zorganizowane w ramach Programu Lekkoatletyka dla Każdego. Startowała w nich w wielobojach ukierunkowanych grupa naszych zawodników. Najlepiej wypadły Katarzyna Zalewska (02), która wygrała wielobój sprinterski dziewcząt oraz Kludia Pażych (03), która w tym samym wieloboju zajęła 2 miejsce.
Tuż za podium – na 4 miejscu uplasowali się Paula Wójtowicz (02) w wieloboju skocznościowym dziewcząt oraz Miłosz Markowski (03) w wieloboju sprinterskim chłopców.

Wyniki indywidualne:

Gimnazjada Międzypowiatowa w Kadzidle (27.05.2017)

W sobotę 27 maja w Kadzidle odbyła się kolejne zawody szkolne tym razem na szczeblu międzypowiatowym będące kolejną eliminacją do Gimnazjady Wojewódzkiej (która odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach). Startowali w nich nasi zawodnicy reprezentujący swoje szkoły. Wywalczyli oni 5 medali (3 złote i 2 srebrne) i ta grupa awansowała do Finałów.

• Karolina Krukowska (01) – G. Olszewo-Borki – 200m juniorek młodszych – 28,65s.
  • Aleksandra Szczęsna (01) – G. Olszewo-Borki – w dal juniorek młodszych – 5,14m.
  • Klaudia Pażych (03) – G. Olszewo-Borki – 600m młodziczek – 1:46,22s (rekord życiowy).

W niedzielę 28 maja odbył się w Płońsku mityng w skokach lekkoatletycznych. Wystąpiła w nim trójka naszych zawodników, a spośród nich najlepiej wypadła Kornelia Suchecka (98) wygrywając konkurs skoku w dal z nowym rekordem życiowym w tej konkurencji – 5,51m. W trójskoku Kornelia zajęła 3 miejsce z wynikiem 11,42m.
Dwukrotnie 4 miejsce zajmował Wiktor Marciniak (00). W skoku w dal o ponad 20 cm poprawił swój rekord życiowy osiągając odległość 6,42m, a w trójskoku skoczył 12,78m, co powinno dać mu awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18).