Strona Główna

Gimnazjada Międzypowiatowa w Kadzidle (27.05.2017)

W sobotę 27 maja w Kadzidle odbyła się kolejne zawody szkolne tym razem na szczeblu międzypowiatowym będące kolejną eliminacją do Gimnazjady Wojewódzkiej (która odbędzie się 6 czerwca w Siedlcach). Startowali w nich nasi zawodnicy reprezentujący swoje szkoły. Wywalczyli oni 5 medali (3 złote i 2 srebrne) i ta grupa awansowała do Finałów.
Medale złote zdobyli:

• Karolina Krukowska (01) – G. Olszewo-Borki – 200m juniorek młodszych – 28,65s.
  • Aleksandra Szczęsna (01) – G. Olszewo-Borki – w dal juniorek młodszych – 5,14m.
  • Klaudia Pażych (03) – G. Olszewo-Borki – 600m młodziczek – 1:46,22s (rekord życiowy).

W niedzielę 28 maja odbył się w Płońsku mityng w skokach lekkoatletycznych. Wystąpiła w nim trójka naszych zawodników, a spośród nich najlepiej wypadła Kornelia Suchecka (98) wygrywając konkurs skoku w dal z nowym rekordem życiowym w tej konkurencji – 5,51m. W trójskoku Kornelia zajęła 3 miejsce z wynikiem 11,42m.
Dwukrotnie 4 miejsce zajmował Wiktor Marciniak (00). W skoku w dal o ponad 20 cm poprawił swój rekord życiowy osiągając odległość 6,42m, a w trójskoku skoczył 12,78m, co powinno dać mu awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski U-18).

W sobotę 27 maja w Warszawie odbył koleiny z mityngów lekkoatletycznych w których wystartowali nasi zawodnicy. Po raz kolejny najlepszym okazał się Daniel Gadomski (tr Dariusz Dabrowski), który wygrał bieg na 800m z czasem 1:54,38s (zaledwie o 0,13s gorszym od rekordu życiowego).
Trzecia w biegu na 400m okazała się Paulina Pilarska (tr Marek Mierzejewski), która ten dystans pokonała w czasie 62,79s (o ponad 0,5s poprawiając swój rekord życiowy).\
4 miejsce w biegu na 800m zajęła powracająca po dłuższej przerwie w treningu Sara Pons (tr D. Dąbrowski) – 2:29,93s (prawie o 2 sekundy poprawiona życiówka).

Nowe rekordy Klubu (2017-03)

Po pierwszych 2 tygodniach startów w obecnym sezonie letnim mamy 3 nowe i 1 wyrównany rekord Klubu
13 maja w Warszawie Kornelia Suchecka (98) przebiegła 100m w czasie 12,98s i poprawiła rekordy UKS Siódemka w kategorii juniorek i seniorek. Poprzedni rekord w tych kategoriach należał od 2015 roku do Renaty Kołodziejczyk i wynosił 13,08s
Dzień później 14 maja także w Warszawie sztafeta 4 x 100m dziewcząt biegnąc w składzie: Aleksandra Szczęsna (01), Marta Łada (00), Victoria Ejzemberg (00) i Kornelia Suchecka (98) wyrównała rekordy Klubu w kategorii seniorek i juniorek osiągając w tej konkurencji czas 51,21s. Taki sam czas przed rokiem osiągnęła sztafeta w składzie: Paulina Pilarska (00), Marta Łada (00), Victoria Ejzemberg (00) i Renata Kołodziejczyk (00).

Wyniki naszych zawodników w Gimnazjadzie powiatowe (20.05.2017)

W sobotę 20 maja odbyła się w Kadzidle Gimnazjada powiatowa, w której startowało blisko dwadzieścioro naszych zawodników, którzy w tych zawodach reprezentowali swoje szkoły. Zdobyli oni w sumie 6 medali (3 złote i 3 srebrne):

Medale złote:

1. Aleksandra Szczęsna (01) G – Olszewo-Borki – skok w dal juniorek młodszych – 4,96m
  2. Karolina Krukowska (01) G – Olszewo-Borki – 200m juniorek młodszych – 28,48s
  3. Klaudia Pażych (03) G – Olszewo-Borki – 600m młodziczek – 1:48,60s

W niedziele 21 maja w Białymstoku odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym wystartowało czworo naszych zawodników. Ponownie najlepiej wypadł Daniel Gadomski (98), który zajął 2 miejsce w biegu na 1500m z czasem 4:01,06s. Trzecia w biegu na 400m była Marta Łada (00), a wynikiem 60,11s poprawiła swój rekord życiowy.