Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

93 Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę 27 listopada już po raz 93 odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Tym razem gospodarzem Mistrzostw był Tomaszów Lubelski. Pośród prawie 500 najlepszych zawodników z całej Polski wystartowała czwórka naszych reprezentantów. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki biegaczek długodystansowych w Polsce zajmując na bardzo trudnej trasie 6 miejsce w biegu na 6 km seniorek. Martyna od samego początku biegła w czołowej grupie i mimo, że rywalizowała z kadrowiczkami, które walczyły o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych nie dała się zgubić i do samego końca walczyła o lepszą lokatę.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych (2021)

W sobotę 20 listopada odbyły się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych. Spośród 8 osobowej ekipy z grupy tr Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która w biegu na 2 km seniorek zdobyła srebrny medal, przegrywając złoto o 4 sekundy. Równie pasjonujący finisz miała rywalizacja na 1,5 km juniorek młodszych (U-18). Tu nasza Małgorzata Wierzbowska zdobyła brązowy medal przegrywając srebro o zaledwie 2 sekundy. O medal „otarła się” Kornelia Rusiłowicz, która w rywalizacji na 1 km dziewcząt U-14 zajęła 4 miejsce.

Czytaj więcej...

Martyna Budziłek 5 w Polsce

W czwartek 11 listopada w Poznaniu odbyły się X Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 km. Nasza zawodniczka Martyna Budziłek zajęła bardzo wysokie 5 miejsce wśród najlepszych w Polsce specjalistek na tym dystansie osiągając czas 37 minut 28 sekund.
Mistrzostwa odbyły się w ramach obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, we wszystkich Biegach Niepodległości zorganizowanych nad jeziorem Malta w Poznaniu wzięło udział ponad 4 tyś uczestników (w tym prawie 1000 kobiet), a w klasyfikacji „open” Martyna zajęła 31 miejsce.

Czytaj więcej...

Zwycięstwo Martyny Budziłek w Sztumie i Ostrołęce

23 października w Sztumie odbyło się XXII Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych. W biegu głównym zorganizowanym dookoła jeziora Zajezierskiego na dystansie 9,6 km wystartowało prawie 100 zawodników, wśród nich nasza najlepsza – Martyna Budziłek, która zwyciężyła wśród kobiet z czasem 35 minut i 2 sekundy, a w klasyfikacji „open” była 6.

Czytaj więcej...

Maraton w Amsterdamie

17 października odbył się w Amsterdamie jeden z największych i najważniejszych maratonów na świecie. Nie zabrakło tam także naszej reprezentantki. Tym razem była to nasza była zawodniczka Marta Łada, która wystartowała w półmaratonie. Dla Marty, która przebiegła na zawodach najwięcej 400m, a w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U-18 w trójskoku; była to nie lada wyczyn. Nasza była zawodniczka, przygotowując się do tego startu od kilku tygodni pod czujnym okiem swojego taty, z czasem 1:56,40s zajęła 1000 miejsce wśród kobiet (!) na 3472 które ukończył bieg, ale nie wynik a sam udział w gronie ponad 21 000 biegaczy i ukończenie rywalizacji zasługuje na uznanie zważywszy, że tegoroczną imprezę ukończyło 6609 zawodników w maratonie, 10305 w półmaratonie i 3985 w biegu na 8 km.

Czytaj więcej...

Wygrana Martyny Budziłek w Olsztynie

W sobotę 16 października ruszyła 9 edycja zorganizowanych w kilku miastach Polski cyklu 5 biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólna nazwą CityTrail. W ramach tego cyklu w Olsztynie wystartowała Martyna Budziłek, która osiągając czas 18 minut 38 sekund zwyciężyła w kategorii Kobiet z przewagą ponad 1 minuty nad kolejna zawodniczką. Bieg główny ukończyło 253 zawodników (w tym 88 kobiet), a w klasyfikacji „open” Martyna była 13.

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe