Strona Główna

Podsumowanie sezonu halowego 2018

Mistrzostwa Polski Seniorów zakończyliśmy sezon halowy. W sumie w 6 różnego rodzaju zawodach wystartowało ponad 20 naszych zawodników. Największym osiągnięciami było 4 miejsce Korneli Sucheckiej w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz także 4 miejsce  Marty Łady w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U-20. Obie zawodniczki startowały w trójskoku. W tej samej konkurencji w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 Wiktor Marciniak zajął 8 miejsce, a  Adam Piątkowski  także 8 miejsce, ale w biegu na 3000m.
W rankingach wynikowych sezonu halowego nasi zawodnicy zajmują wysokie miejsca:
W trójskoku seniorek Kornelia Suchecka ma 4, a Marta Łada 11 wynik w Polsce.
W trójskoku juniorek U-20 Marta Łada ma 6 wynik w Polsce.
W trójskoku juniorów U-20 Wiktor Marciniak jest 7 w Polsce.
W biegu na 3000m juniorów U-20 Adam Piątkowski ma 8 wynik w Polsce.
W trójskoku juniorek U-18 Paula Wójtowicz ma 15 wynik w Polsce.

Rekordy Klubu (20.02.2018)

Podczas startów lutowych padły kolejne rekordy naszego Klubu.
3 lutego w Warszawie 8,02s pobiegła na 60m Kornelia Suchecka poprawiając rekord życiowy i własny rekord naszego Klubu seniorek na tym dystansie. Poprzedni rekord – 8,06s przetrwał zaledwie tydzień.
Także na 60m ale młodzików (U-16) poprawił rekord Miłosz Markowski przebiegając ten dystans w czasie 7,85s. Poprzedni rekord Klubu należał również do  Miłosza i został ustanowiony przed tygodniem w Toruniu.
Na tych samych zawodach został pobity także rekord Klubu juniorów U-20 i seniorów w trójskoku. 13,55m skoczył Wiktor Marciniak, poprawiając własne osiągnięcie z ubiegłego roku.
11 lutego w Toruniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów Adam Piątkowski poprawiła rekord juniorów i seniorów w biegu na 3000m. Adam przebiegł ten dystans w  czasie 9:00,80s, a poprzedni rekord – 9:16,68s należący także do Adama i ustanowiony został przed dwoma laty.

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. W sobotnim konkursie trójskoku wystąpiła nasza zawodniczka Kornelia Suchecka, która wynikiem 12,43m zajęła 4 miejsce. Do brązowego medalu zabrakło 7 cm. Po starcie naszej zawodniczki pozostał lekki niedosyt, gdyż do medalu zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Nie ma co się jednak martwić, w ubiegłym roku Kornelia była 5, a do Mistrzostw przystępowała z 6 wynikiem w tym sezonie.

Pieniądze na Sport w 2018 r.

Miasto przydzieliło pieniądze na sport w 2018 roku. Lekkoatletyka „dostała” 91 000 zł, z tego:

Osiągnięcia w 2017 roku

Dotacja na 2018 r.

1.

OKLA

Seniorzy – 0
Juniorzy – 0 medali Mistrzostw Polski
Ogólnopolskie Współzawodnictwo w Sporcie Dzieci i Młodzieży – 80,25 pkt. /475 miejsce w Polsce