Strona Główna

Mistrzostwa Ostrołęki U-18 i U-20 w Lekkiej Atletyce

24 maja odbyły się na zabytkowym żużlowym stadionie w Ostrołęce Mistrzostwa naszego miasta w LA. Niestety z uwagi na próbne matury, które w tym dniu odbywały się w I LO wystartowała w nich tylko 7 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 11 medali (6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe).
W swoich konkurencjach zwyciężyli:

• Katarzyna Zalewska (02) w biegu na 200m juniorek U-18 – 31,57s,
  • Paula Wójtowicz (02) w skoku w dal juniorek U-18 – 4,27m,
  • Natalia Kinalska (03) w skoku wzwyż juniorek U-18 – 150cm,
  • Adam Piątkowski (00) w biegu na 200m juniorów U-20 – 25,49s (rekord życiowy) oraz w biegu na 400m w tej samej kategorii – 56,75s
  • Karol Rogoziński (99) w biegu na 1500m juniorów U-20 – 5:21,83s.

W dniach 26 – 27 maja odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski z udziałem prawie 1200 zawodników – studentów z całego kraju. Wystartowała w nich dwójka zawodników związanych z naszym Klubem. Brązowy medal w biegu na 800m z wynikiem 1:52,59s (niewiele gorszym od rekordu życiowego) wywalczył nasz były zawodnika Daniel Gadomski, który studiuje w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i na czas studiów reprezentuje AZS-AWF Warszawa. Daniel wystartował także w biegu na 1500m, gdzie w czasem 4:00,78s zajął 12 miejsce. Na 800m startowało 62, a w biegu na 1500m 94 zawodników.
36 miejsce (na 81 startujących) zajęła w biegu na 1500m Martyna Budziłek (studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurkiego w Olsztynie) osiągając czas 5:05,09s. Przebyta niedawno choroba uniemożliwiła jej osiągnięcie lepszego rezultatu.

27 maja w Warszawie odbyły się na stadionie KS Orzeł zawody pn. Warszawka Liga Lekkoatletyczne, będące jednocześnie Eliminacją Drużynowych Mistrzostw Polski U-20 (dawniej Liga Juniorów). W zawodach nie zabrakło także naszych reprezentantów.
Najlepiej wypadła Paulina Pilarska (00), która wygrała bieg na 400m przez płotki poprawiając o prawie 1,5 sekundy swój rekord życiowy na tym dystansie – wynosi on teraz 67,77s (jest to także minimum B na Mistrzostwa Polski U-20). Paulina wystartowała także w biegu na 100m przez płotki, gdzie dwukrotnie poprawiała swoje „życiówki”. Najpierw w eliminacjach osiągnęła czas 17,99s, a w finale 17,28s poprawiając się w sumie o prawie 1 sekundę od dotychczasowego rekordu. Nasza zawodniczka zajęła ostecznie 6 miejsce w tej konkurencji.
Marta Łada (00) w skoku w dal Kobiet zajęła drugie miejsce, a wynikiem 5,00m poprawiła swój rekord życiowy sprzed 2 lat, pomimo że wiatr nie pomagał (minus 2,7 m/s). Marta w biegu na 200m była 6 – 27,60s.

20 maja w Łomży w Otwartych Mistrzostwach Podlasie Juniorów w Lekkiej Atletyce wystartowała trójka naszych zawodników. Najlepiej wypadły dziewczyny biegające na 400m przez płotki. 2 miejsce zajęła Paulina Pilarska (00) z czasem 69,20s, a trzecia Marta Łada (00) – 69,51s. Marta wystartowała także w skoku w dal, gdzie odbijając się 20 cm sprzed belki osiągnęła wynik 4,76m.
Miłosz Makowski (03) biegał na 100m osiągając rezultat 12,59s oraz skakał w dal – 5,23m.

W sobotę 19 maja na tartanowym stadionie w Kadzidle odbyły się kolejne zawody w Czwórboju lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym razem na szczeblu międzypowiatowym. Startowały w nich 6 osobowe reprezentacje najlepszych szkół z klas V i VI z Ostrołęki i powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego, makowskiego i przasnyskiego.
W reprezentacjach swoich szkół wystąpiło kilkoro naszych zawodników, a spośród nich najlepiej wypadła Małgosia Wierzbowska (05) – SP Troszyn, która osiągnęła wynik 282 punkty – najlepszy ze wszystkich startujących na zawodach. Małgosia w poszczególnych konkurencjach osiągnęła następujące wyniki: 9,00s na 60m (rekord życiowy), 27,5m w piłeczce palantowej (rekord życiowy), 4,35m w skoku w dal i 1:50,71s w biegu na 600m (rekord życiowy).
6 miejsce wśród dziewcząt zajęła Roksana Chmielewska (05) z SP Kadzidło – 236 punktów: 8,91s na 60m (rekord życiowy), 21,5m w piłeczce palantowej, 4,08m w skoku w dal i 2:02,67s w biegu na 600m (rekord życiowy).
7 miejsce wśród chłopców zajął Marcin Rawa (05) z SP Olszewo-Borki – 194 punkty: 8,87s w biegu na 60m (rekord życiowy), 25,0 w piłeczce palantowej, 4,33m w skoku w dal i 3:19,06s w biegu na 1000m.
Pozostałe wyniki naszych zawodników:

W czwartek w Kadzidle odbyły się zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Startowali w nich uczniowie szkół z Powiatu Ostrołęckiego i Ostrołęki w 2 kategoriach wiekowych: młodzików (roczniki 2003 i 2004) oraz juniorów młodszych (2002). Wzięła w nich udział 18 osobowa grupa naszych zawodników, którzy zdobyli 6 medali: 2 złote i 4 srebrne).

Złote medale wywalczyli:

• Miłosz Markowski (03)z SP-5 w biegu na 100m młodzików – 12,65s w eliminacjach i 12,52s w finale (rekord życiowy),
  • Sztafeta 4 x 100m dziewcząt z SP-5 w składzie: Sara Tercjak (03), Maja Pajewska (03), Alicja Radwańska (04), Katarzyna Możdżyńska (03) – 56,67s.