Strona Główna

Wyniki Mistrzostw Ostrołęki Juniorów (18.05.2017)

W czwartek 18 maja odbyły się na miejskim stadionie Otwarte Mistrzostwach Ostrołęki U-20 (juniorów) i U-18 (juniorów młodszych) w Lekkiej Atletyce. Z uwagi na fatalne warunki (żużlowa, kamienista bieżnia), trudno zachwycać się wynikami, cieszy natomiast ilość zdobytych medal, których było w sumie 17, w tym aż 13 złotych (3 srebrne i 1 brązowy).

Mistrzami naszego miasta zostali:

W sobotę 20 maja odbyły się Bielsku Białej Mistrzostwa Polski U-23 w biegu na 10 000m, w których startowali zawodnicy 20 – 22 letni. W gronie kobiet wystąpiła pochodząca z Kadzidła nasza była zawodniczka – wychowanka trenera Dariusza Dąbrowskiego Martyna Budziłek, która zajęła 8 miejsce uzyskując czas 37:44,73s – czyli wypełniła normę na I klasę sportową (porównując do gier zespołowych poziom ekstraklasy).

Wczoraj – 20 maja na stadionie AWF w Warszawie odbył się III Memoriał Zygmunta Szelesta – duża prestiżowa impreza lekkoatletyczna transmitowana przez Telewizję. W zawodach w konkursie skoku w dal wystartowała nasza juniorka Kornelia Suchecka, która  mimo to iż specjalizuje się w trójskoku nie zawiodła i zajęła 9 miejsce z najlepszym tegorocznym wynikiem – 5,36m.

W ostatnią sobotę i niedzielę na stadionie KS Orzeł w Warszawie miał miejsce mityng pn. „Światowy Dzień Lekkoatletyki”. Zawody te odbywają się pod patronatem IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) i należą do cyklu mityngów które od kilku lat odbywają się na całym wiecie w celu propagowania lekkiej atletyki.  Impreza ta była jednocześnie eliminacją Drużynowych Mistrzostw Polski U-20 (juniorów).
Podczas dwudniowych zmagań najlepiej z naszego Klubu wypadł Daniel Gadomski (98), który po porywającym finiszu wygrał bieg na 800m z bardzo dobrym – zbliżonym do rekordu życiowego czasem – 1:54,82s.
Na drugim miejscu z czasem 51,21s została sklasyfikowana sztafeta dziewcząt 4 x 100m, które biegały w składzie: Aleksandra Szczęsna (01), Marta Łada (00), Victoria Ejzemberg (00) i Kornelia Suchecka (98).
Także drugi w biegu na 3000m był Adam Piątkowski (00) z czasem 9:18,94s
Trzecie miejsce w skoku wzwyż wywalczył Paula Wójtowicz (02) - 135cm.
W czołówce swoich konkurencji znaleźli się także:

1. 13-14. (sobota, niedziela) Warszawa – Liga Juniorów.
  2. 18.05. (czwartek) Ostrołęka – Otwarte Mistrzostwa Powiatu U-18 i U-20 w LA
  3. 20.05. (sobota) Kadzidło – Gimnazjada powiatowa klas I, II i III.
  4. 21.05 (niedziela) Warszawa – Warszawska Liga LA
  5. 27.05. (sobota) Kadzidło – Gimnazjada międzypowiatowa klas I, II i III.
  6. 27.05. (sobota) Warszawa – Warszawska Liga LA.
  7. 28.05. (niedziela) Płońsk – Mityng w skokach.
  8. 28.05. (niedziela) Warszawa - zawody w ramach Lekkoatletyki Dla Każdego.

W piątek 28 kwietnia odbyły się Ciechanowie Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Żeby wstąpić w tych zawodach trzeba było przejść dwustopniowe eliminacje, które na szczeblu powiatowym i międzypowiatowym rozegrane zostały jesienie 2016 roku. Spośród naszych zawodników najlepiej wypadała Kinga Załęska z SP w Olszewo-Borkach, która w biegu dla dziewcząt z klas V szkół podstawowych zajęła 2 miejsce tym samym zdobywając srebrny medal Igrzysk.