Strona Główna

Martyna Budziłek wygrała olsztyński CITY TRAIL

Na przełomie 2019 i 2020 roku w 10 miastach w Polsce odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólna nazwą CITY TRAIL. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała pochodząca z Kadzidła nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która w 5 biegach trzykrotnie zwyciężała i 2 razy zajmowała 2 miejsca.

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce - część I (lata 70 XX wieku)

W sporcie w tym także w lekkiej atletyce nic się nie dzieje, więc jest czas, aby wrócić do wspomnień zwłaszcza, że w ubiegłym roku minęło 40 lat odkąd Lekka w zorganizowanej formie istnieje w naszym mieście, a jednocześnie także niedawno przekroczyliśmy setkę medali, jakie zawodnicy reprezentujący ostrołęckie Kluby zdobyli na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Dziś opiszemy lata 70 ubiegłego wieku.
     Lekkoatletyka w zorganizowanej formie powstała pod koniec 1969 roku za sprawą trenera Wincentego Rybaczyka, który będąc nauczycielem wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym (wtedy było tylko jedno LO – dziś LO nr I) założył ją przy Międzyzakładowym Klubie Sportowym (MZKS). Trener Rybaczyk zajmował się wszystkimi konkurencjami biegowymi, a wkrótce potem dołączył do niego Andrzej Zadrożny, który zajął się szkoleniem w konkurencjach technicznych. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że tr Rybaczyk był pierwszym w Ostrołęce nauczycielem w-f, który miał tytuł magistra (także trenera II klasy) ukończywszy AWF w Warszawie.

• Mistrzostwa Polski Seniorów: 08-09.08. (Włocławek)
  • Mistrzostwa Polski U-20 (juniorów): 11-13.09.
  • Mistrzostwa Polski U-23 (młodzieżowców): 19-20.09.
  • Mistrzostwa Polski U-18 (juniorów młodszych): 19-20.09.
  • Mistrzostwa Polski U-16) (młodzików): 26-27.09 (Słupsk).

Życzenia Wielkanocne (2020)

Zalecenia Zespołu Medycznego PZLA

Jak już powszechnie wiadomo wszystkie imprezy organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Warszawasko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, które miały się odbyć do połowy kwietnia zostały odwołane w związku z epidemią „Koronowirusa”, ponadto Zespół Medyczny PZLA zaleca wszystkim zawodnikom co następuje: