Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Mityng Młodzików 19 września

27 osobowa grupa naszych zawodników wystartowała w Mityngu LA, który 19 września odbył się na stadionie w Ostrołęce. Odnieśliśmy 4 zwycięstwa, także czterokrotnie nasi zawodnicy zdobyli srebrne medale i trzykrotnie brązowe, ponadto pomimo niesprzyjającej pogody38 razy poprawili rekordy życiowe.

Zwycięstwa odnieśli:

 • Julia Olszewska – w biegu na 600m – 2:06.40s (rek. żyć),
 • Aleksandra Grzyb – w skoku w dal – 4,68m,
 • Dorota Śnietka – w skoku wzwyż – 135cm (rek. żyć),
 • Ewelina Nożewska – w pchnięciu kulą (3kg) – 8,63m.

Medale srebrne zdobyli:

 • Kaja Pochmara – w skoku wzwyż – 130cm.
 • Dominika Zielińska – w pchnięciu kulą (3kg) – 8,60m (rek. żyć),
 • Konrad Zygmunt – w biegu na 100m – 12,15s (rek. żyć),
 • Konrad Zygmunt – w skoku w dal – 5,34m (rek. żyć),

Medale brązowe wywalczyli:

 • Kornelia Suchecka – w biegu na 100m – 14,08s (w eliminacjach 13,99s),
 • Kornelia Suchecka – w skoku w dal – 4,53m
 • Magdalena Duszak – w pchnięciu kulą (3kg) – 8,47m (rek. żyć),

Czytaj więcej...

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Pasłęku

3 medale i 13 punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży wywalczyli nasi zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w sobotę 14 września w Pasłęku.
Medal srebrny w biegu na 300m wywalczył Konrad Zygmunt, który po zaciętej walce o zwycięstwo uległ na ostatnich metrach zawodnikowi z Garwolina. Konrad w tym biegu osiągnął czas 39,21s co jest jego nowym rekordem życiowym.
Dwa brązowe medale zdobyła Aleksandra Grzyb, która najpierw zadebiutowała w biegu eliminacyjnym na 100m przez płotki, gdzie wywróciła się na ostatnim płotku, pomimo to awansowała do finały, w którym biegnąc bardzo ostrożnie wywalczyła brązowy medal osiągając dobry czas – 16,91s. Drugi z medali Ola wywalczyła w swojej koronnej konkurencji skoku w dal, gdzie uzyskała odległość 4,96m (wyprzedzając czwartą zawodniczkę o 1 cm, a piątą o 2 cm).

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mazowsza Młodzików

Dwa medale wywalczyli zawodnicy naszego Klubu podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików, które 8 września odbyły się na stadionie AWF w Warszawie. Srebrny medal w biegu na 1000m zdobył Daniel Gadomski (98). Trenowany przez Dariusz Dąbrowskiego zawodnik uzyskał czas 2:44,97s, co jest jego nowym rekordem życiowym. Medal brązowy w biegu na 300m z nowym rekordem życiowym – 39,32s wywalczył Konrad Zygmunt (98) trenujący aktualnie z tr Markiem Mierzejewski.

Czytaj więcej...

Damian Świerdzewski trzeci w Siedlcach

1 września Damian Świerdzewski wystartował w” IV Siedleckim Biegu Jacka”, gdzie na dystansie 5 km zajął 3 miejsce wśród 238 zawodników, którzy ukończyli bieg  (w kategorii M 20 – 29 lat był pierwszy). Pomimo ulewnego deszczu na trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Damian osiągnął bardzo dobry czas 16 minut i 4 sekundy.

Obóz w Ełku

Część naszych zawodników, głównie młodzików przebywała w dniach 17-29 sierpnia na obozie sportowym w Ełku. Pogoda dopisała, warunki treningowe i socjalne były bardzo dobre, więc cały program szkoleniowy został w całości zrealizowany, zwłaszcza że obyło się bez kontuzji i większych urazów.
Młodzicy przygotowywali się do najważniejszych startów w sezonie, tj. Mistrzostwa Mazowsza, które 7 września odbędą się w Warszawie, a zwłaszcza Miedzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które zaplanowano na 14 września w Pasłęku. Niektórzy być może wystartują w Mistrzostwach Polski Młodzików, które w dniach 28 i 29 września odbędą się w Radomiu.

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe