Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 5 (lata 1996-2000)

Rok 1996 – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale:

  • Tomasz Mateusiak (OKLA) – trener Marek Mierzejewski; zdobył złoty medal w skoku wzwyż juniorów młodszych wynikiem 199 cm.

Rok 1997 – Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale:

  • Tomasz Mateusiak ponownie zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych tym razem wynikiem 205 cm.

    Czytaj więcej...

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 4 (lata 1991-1995)

W pierwszej połowie lat 90 lekkoatletyka działała w ramach wielosekcyjnego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Jantar Ostrołęk. Pod koniec 1995 roku trójka pracujących w tym Klubie trenerów lekkiej atletyki: Leszek Grzyb, Marek Kwiatkowski i Marek Mierzejewski postanowiła założyć Klub tylko lekkoatletyczny. Na zebraniu założycielskim w dniu 14.X.1995 roku powołany został istniejący do dziś Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki, a prezesem został p. Stefan Bieniecki.
W tamtym okresie lekkoatleci „dorzucili” do swojej kolekcji kolejne 20 medali w tym po raz pierwszy medale Mistrzostw Polski Seniorów, a także jak do tej pory jedyny medal z imprezy międzynarodowej – brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów.

Czytaj więcej...

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 3 (lata 1986-1990)

Rok 1986:

  • Jacek Białobrzeski (WMKS) – trener Jerzy Kijek; wynikiem 202 zdobył brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skoku wzwyż.
  • Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na otwartym stadionie, odbyły się w Spale, pomimo uzyskania fenomenalnego wyniku jak na tą kategorię wiekową – 212 cm Jacek Białobrzeski zajął „dopiero” 3 miejsce ustępując Arturowi Partyce (późniejszemu wielokrotnemu medaliście mistrzostw Europy, świata i Igrzysk Olimpijskich) oraz Jarosławowi Kotewiczowi (który potem zdobywał medale mistrzostw Europy i świata juniorów).

Czytaj więcej...

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce cz. 2 (lata 1980-1985)

     Przez całą dekadę lat 80 Lekkoatletyka w Ostrołęce istniała głownie w WMKS (który w 1989 roku przyjął nazwę MKS „Jantar” oraz w mniejszym zakresie (do 1985 r) przy WLKS „Ziemia Kurpiowska”. W tym też czasie w 1980 roku utworzone została klasy sportowe lekkoatletyczne w Szkole Podstawowej nr 2, a od 1985 r także w Szkole Podstawowej nr 7 (potem Gimnazjum nr 1, a obecnie SP – 5). Dzięki szkoleniu młodzieży w tych szkołach oraz poszerzeniu obszaru działania o grupy szkoleniowe w Przasnyszu (trenerzy Leszek Smoliński i Marek Maćkowiak), Ostrowi Mazowieckiej (Wiesław Deoniziak) i Wyszkowie (Andrzej Mazurek) Lekkoatleci zaczęli zdobywać coraz więcej medali na Mistrzostwach Polski.

Czytaj więcej...

Martyna Budziłek wygrała olsztyński CITY TRAIL

Na przełomie 2019 i 2020 roku w 10 miastach w Polsce odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólna nazwą CITY TRAIL. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała pochodząca z Kadzidła nasza zawodniczka Martyna Budziłek, która w 5 biegach trzykrotnie zwyciężała i 2 razy zajmowała 2 miejsca.

Czytaj więcej...

Medaliści Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce - część I (lata 70 XX wieku)

     W sporcie w tym także w lekkiej atletyce nic się nie dzieje, więc jest czas, aby wrócić do wspomnień zwłaszcza, że w ubiegłym roku minęło 40 lat odkąd Lekka w zorganizowanej formie istnieje w naszym mieście, a jednocześnie także niedawno przekroczyliśmy setkę medali, jakie zawodnicy reprezentujący ostrołęckie Kluby zdobyli na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Dziś opiszemy lata 70 ubiegłego wieku.
     Lekkoatletyka w zorganizowanej formie powstała pod koniec 1969 roku za sprawą trenera Wincentego Rybaczyka, który będąc nauczycielem wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym (wtedy było tylko jedno LO – dziś LO nr I) założył ją przy Międzyzakładowym Klubie Sportowym (MZKS). Trener Rybaczyk zajmował się wszystkimi konkurencjami biegowymi, a wkrótce potem dołączył do niego Andrzej Zadrożny, który zajął się szkoleniem w konkurencjach technicznych. Jako ciekawostkę podajemy fakt, że tr Rybaczyk był pierwszym w Ostrołęce nauczycielem w-f, który miał tytuł magistra (także trenera II klasy) ukończywszy AWF w Warszawie.

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe