Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Kornelia Suchecka zakończyła karierę.

Z żalem musimy poinformować, że Kornelia Suchecka postanowiła zakończyć swoja karierę sportową. Ostatecznie studia, pracę i treningi nie dało się pogodzić. W ciągu 7 lat współpracy z trenerem Mierzejewskim pochodząca z Kadzidła nasza zawodniczka zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz o 8-krotnie kwalifikowała się do ścisłych finałów Mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. Jej rekord życiowy w trójskoku to 12,56m.

Czytaj więcej...

VI Bieg „Tropem Wilczym”

W niedzielę 1 marca odbył się w Ostrołęce już po raz 6 „Bieg Tropem Wilczym”. W zasadzie były to 2 biegi; na dystansie 1963m i 5 km. W tym pierwszym biegu wystartowała dwójka naszych zawodników z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. 1 miejsce w wśród mężczyzn zajął Karol Rogoziński wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika o ponad minutę – bieg ukończyło 244 zawodników. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Pażych – rywalizację pań ukończyło 188 zawodniczek.

Martyna Budziłek 4 zawodniczką w Polsce

Rewelacyjnie zakończył się udział Martyny Budziłek zawodniczki trenera Dariusza Dąbrowskiego w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, jakie odbywały się w ostatni weekend w przepięknej hali Arena Toruń. W niedzielnym biegu na 3000m Martyna wynikiem 10:09,08s zajęła bardzo wysokie 4 miejsce ustępując utytułowanym reprezentantkom Polski (m.in. zwyciężczyni Renacie Pliś). Na 6 okrążeń przed metą nasza zawodniczka oderwała się od stawki biegnącej z nią przez większą część dystansu rywalek i niezagrożenie dobiegła na 4 pozycji do mety. Sukces Martyny jest tym większy, że miała zdecydowanie najsłabszy rekord życiowy spośród wszystkich uczestniczek tego biegu.
To już drugi tak wysoki wynik zawodniczek naszego Klubów Polsce w ostatnim czasie w rywalizacji seniorów. W 2018 roku także podczas Halowych Mistrzostw Polski Kornelia Suchecka była 4 w trójskoku.

Czytaj więcej...

Spała 07-16.02.2020

Od 7 do 16 lutego trenujemy w Spale. Pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego do drugiej części sezonu przygotowują się: Martyna Budziłek , Nikolina Dziadak, Victoria Ejzemberg, Aleksandra Kuklińska, Izabela Marcińczyk, Klaudia Pażych, Wiktoria Pyskło, Karol Rogoziński i Małgorzata Wierzbowska.
Najbliższe starty to halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu, w których 1 marca na dystansie 3 000m wystartuje Martyna Budziłek oraz rozpoczynający się w marcu sezon startów przełajowych.

Czytaj więcej...

Zawody w Aleksandrowie Łódzkim 08.02.2020

W sobotę 8 lutego odbyły się kolejne zawody halowe. Ponownie startowaliśmy w Aleksandrowie Łódzkim, tym razem jednak w 3 osobowym składzie. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która skokiem na odległość 5,03m zajęła 4 miejsce w skoku w dal poprawiając o prawie 20 cm swój rekord życiowy w tej konkurencji. Nikolina był także 7 w trójskoku – 10,41m.

Czytaj więcej...

Zawody 1 i 2 lutego 2020

W miniony weekend ponownie startowaliśmy w dwóch mityngach. W sobotę 1 lutego biegaczki z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego wystartowały w Hali Arena w Toruniu. Ponownie najlepsza była Martyna Budziłek, który tym razem pobiegła na nietypowym dla siebie dystansie 800m, gdzie z czasem 2:18,42s zajęła 8 miejsce. W tym samym biegu Izabela Marcińczyk osiągnęła rezultat 2:30,53s. Pozostałe zawodniczki biegały na 300m Klaudia Pażych osiągnęła czas 44,97s (rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy), a młodziczki Małgorzata Wierzbowska – 48,19s i Aleksandra Kuklińska – 50,34s.

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe