Strona Główna

Mityngi w Toruniu i Łodzi (23 i 24.01.2021).

W ostatni weekend w całej Polsce odbywały się halowe mityngi lekkoatletyczne. Największy z nich miał miejsce w sobotę 23 stycznia Hali Arena w Toruniu. Wśród ponad 800 startujących znalazła się dwójka zawodników trenera Dariusza Dabrowskiego – Martyna Budziłek i Karol Rogoziński, którzy biegali na 800m. Powracająca do startów po kontuzji Martyna osiągnęła czas 2:21,41s zajmując 9 miejsce wśród kobiet, a Karol z czasem 2:02,19s był w śród mężczyzn nieco dalej.
     W tym samym czasie w mityngu w Łodzi w hali Rudzkiego Klubu Sportowego (startowało ponad 500 zawodników), rywalizowały 4 zawodniczki z grupy tr. Marka Mierzejewskiego. Najlepiej wypadła Izabela Roicka, która wygrała konkurs skoku w dal młodziczek z nowym rekordem życiowym 5,09m, a w biegu na 60m przez płotki po drobnym błędzie technicznym zajęła 9 miejsce, ale z nowym rekordem życiowym 10,18s.
Nikolina Dziadak była 6 w konkursie trójskoku – 11,11m (rekord życiowy na hali), a w skoku w dal skoczyła 4,53m. Wiktoria Pyskło w trójskoku osiągnęła rezultat 10,46m, a w skoku w dal 4,75m (w obu konkurencjach to nowe „życiówki” na hali). Zupełnie nie powiódł się start Oliwi Budziłek, która w trójskoku trzykrotnie „spaliła” swoje próby.

Na 300m wystartowała Klaudia Pażych – osiągając czas 46,30s. Pozostali biegali na 1000m; i tak Małgorzata Wierzbowska pobiegła 3:22,68s, Izabela Marcińczyk – 3:26,98s, Aleksandra Kuklińska – 4:02,32, Karol Rogoziński – 2:43,11.

W czasie ferii nasi zawodnicy przebywali na obozach sportowych.
W dniach 04-11.01.2021 część grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego trenowała w Spale. Ze swoim trenerem do sezonu halowego przygotowywali się: Szymon Sala, Karol Rogoziński, Izabela Marcińczyk, Martyna Budziłek, Małgorzata Wierzbowska, Aleksandra Kuklińska, Klaudia Pażych, Maja Wołosz i Kornelia Rusiłowicz.
W tym samym czasie (04-13.01.2021) trójka zawodniczek Siódemki - Nikolina Dziadak, Wiktoria Pyskło i Izabela Roicka; ze swoim trenerem Markiem Mierzejewski trenuje na obozie Zaplecza Kadry Narodowej w Warszawie.

W sobotę 19 grudnia odbyły się w Białymstoku Otwarte Akademickie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. Wystartowało w nich 5 zawodniczek z grupy tr Marka Mierzejewskiego, które wywalczyły 5 medali. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która zwyciężyła w trójskoku – 10,64m (halowy rekord życiowy), a w skoku w dal była druga – 4,91m. Srebrny medal w trójskoku zdobyła Oliwia Budziłek – 9,79m, a brązowy Wiktoria Pyskło9,66m, która skakała także w dal gdzie z wynikiem 4,58m zajęła 5 miejsce.