Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Trzy medal podczas Mistrzostw Mazowsza

Katarzyna GwiazdaZa nami pierwszy start na otwartym stadionie w bieżącym roku. W rozgrywanych 11 i 12 maja na stadionie AWF w Warszawie Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych wzięła udział skromna dwuosobowa ekipa naszego Klubu. W sobotnim konkursie trójskoku juniorek zwycięstwo odniosła Katarzyna Gwiazda(95), która podczas rozgrzewki doznała urazu i dlatego wynik – 11,67m daleko odbiega od jej możliwości. Z tego też powodu Kasia nie wzięła udziału w niedzielnym konkursie skoku w dal juniorek.

Dwa medale wywalczył drugi z naszych reprezentantów Marcin Mierzejewski (97), w sobotę zdobył brązowy medal w trójskoku juniorów młodszych – 11,96m, a w niedzielę srebrny w skoku w dal z nowym rekordem życiowym – 5,72m.

Czytaj więcej...

Plan startów

Finał Gimnazjady w Kamionie zakończył okres startów przełajowych zawodników naszego Klubu. Teraz czas na starty na stadionie. Okres ten rozpoczną Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych, które 11 i 12 maja odbędą się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Poniżej przedstawiamy plan zawodów w I części sezonu, w których startować będą nasi zawodnicy.

 

 

 

Czytaj więcej...

Gimnazjada Wojewódzka w Biegach Przełajowych

Dopiero teraz udało nam się dotrzeć do komunikatu z Finałów Gimnazjady Wojewódzkiej w Indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się 26 kwietnia w Kamionie koło Sochaczewa. Do zawodów tych zakwalifikował się siódemka trenujących w naszym Klubie zawodników, którzy w finałach Gimnazjady reprezentowali swoje szkoły.

Spośród naszych zawodników najlepiej wypadł Daniel Gadomski (Gimnazjum w Kadzidle nauczyciel p. Przemysław Kowalczyk) zdobywając w biegu na 1500m klas II (98) brązowy medal.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych.

W sobotę 23 marca odbyły się w Kwidzyniu Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych, w których na dystansie 3 km wystartowała nasza zawodniczka Martyna Budziłek. Martyna w silnie obsadzonym biegu zajęła 16 miejsce zdobywając dla naszego Klubu kolejne punkty w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.

UKS Siódemka zajął 49 miejsce na 91 sklasyfikowanych klubów (3 spośród klubów mazowieckich).

Czytaj więcej...

Bardzo udany start biegaczy UKS "SIÓDEMKA"

Daniel Gadomski  W sobotę 16 marca w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w biegach przełajowych. Z UKS 7 wystartowało pięcioro młodzków i Martyna Budziłek - juniorka młodsza, która wystartowała kontrolnie przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełąjowych. Bardzo dobrze spisali się nasi młodzicy  gromadząc 5 punktów dla klubu UKS "SIÓDEMKA". Daniel Gadomski stanął na podium zdobywjąc brązowy medal na 2000 metrów. Na dystansie 1500 metrów młodziczek Sara Pons zajęła szóste miejsce, Patrycja Miecznikowska była trzynasta i Dorota Śnietka  dwudziesta. Paulina Kojtek na dłuższym dystansie w kategorii młodziczek (2500 metrów) zajęła ósme miejsce.Bardzo udany start zaliczyła wspomniana wyżej Martyna Budziłek. W kategorii juniorek młodszych, w dobrej stawce, na dystansie 2000 metrów zajęła czwarte miejsce.

 

 

 

 

 

Katarzyna Gwiazda medalistką Halowych Mistrzostw Polski

Katarzyna Gwiazda została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 25-27 stycznia odbyły się w Spale.
Kasia w sobotnim konkursie wywalczyła 3 miejsce, ustanawiając jednocześnie wynikiem 12,21m rekord życiowy (dzień wcześniej zajęła 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,46m).
Medal wywalczony w trójskoku jest pierwszym medalem jaki zawodnicy UKS Siódemka zdobyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski, jednocześnie jest to drugi medal samej zawodniczki i 42 jej trenera Marka Mierzejewskiego.

(Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć w "Galerii")

 

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe