Strona Główna

Nowe terminy Mistrzostw Polski

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, w jakich terminach Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje rozegrać Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Plan wygląda następująco:

• Mistrzostwa Polski Seniorów: 08-09.08. (Włocławek)
  • Mistrzostwa Polski U-20 (juniorów): 11-13.09.
  • Mistrzostwa Polski U-23 (młodzieżowców): 19-20.09.
  • Mistrzostwa Polski U-18 (juniorów młodszych): 19-20.09.
  • Mistrzostwa Polski U-16) (młodzików): 26-27.09 (Słupsk).

Życzenia Wielkanocne (2020)

Zalecenia Zespołu Medycznego PZLA

Jak już powszechnie wiadomo wszystkie imprezy organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Warszawasko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, które miały się odbyć do połowy kwietnia zostały odwołane w związku z epidemią „Koronowirusa”, ponadto Zespół Medyczny PZLA zaleca wszystkim zawodnikom co następuje:

• 05.04.2020 Ostrołęka – Bieg Papieski,

Kornelia Suchecka zakończyła karierę.

Z żalem musimy poinformować, że Kornelia Suchecka postanowiła zakończyć swoja karierę sportową. Ostatecznie studia, pracę i treningi nie dało się pogodzić. W ciągu 7 lat współpracy z trenerem Mierzejewskim pochodząca z Kadzidła nasza zawodniczka zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz o 8-krotnie kwalifikowała się do ścisłych finałów Mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. Jej rekord życiowy w trójskoku to 12,56m.

VI Bieg „Tropem Wilczym”

W niedzielę 1 marca odbył się w Ostrołęce już po raz 6 „Bieg Tropem Wilczym”. W zasadzie były to 2 biegi; na dystansie 1963m i 5 km. W tym pierwszym biegu wystartowała dwójka naszych zawodników z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. 1 miejsce w wśród mężczyzn zajął Karol Rogoziński wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika o ponad minutę – bieg ukończyło 244 zawodników. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Pażych – rywalizację pań ukończyło 188 zawodniczek.