Strona Główna

Adam Piątkowski 4 w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych

Sukcesem, ale także i pechowo zakończył się udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które w sobotę 11 marca odbyły się w Jeleniej Górze. Tuż za podium – na 4 miejscu bieg na 5000m juniorów młodszych (U-18) ukończył Adam Piątkowski, do brązowego medalu zabrakło 2 sekundy.
12 w biegu na 6000m juniorów (U-20) był Daniel Gadomski, 21 miejsce w tym samym biegu zajął Karol Rogoziński (do punktacji klubowej liczyło się 20 najlepszych miejsc), a 33 także na 6000m był Kamil Łyszkowski.
W sumie nasz klub zdobył do Współzawodnictwa w Sporcie Młodzieżowym 8 punktów, a w kategorii U-18 (juniorów młodszych) zajął 27 miejsce na 80 sklasyfikowanych Klubów.

W sobotę 4 marca dwójka naszych zawodników wystartowała w Sulejówku w Biegach Przełajowych. W biegu głównym na dystansie 3000m zwyciężył Adam Piątkowski. Drugi na tym dystansie był Karol Rogoziński.

Wczoraj w Piaseczni  k/Kadzidła odbyła się uroczystość wręczenia nagród mieszkańcom Gminy Kadzidło zasłużonym dla jej rozwoju i promocji. Nagrody wręczono działaczom kultury, twórcom ludowym i sportowcom. W tej liczbie znaleźli się także trenujący w naszym Klubie zawodnicy. Nagrody Wójta Gminy Kadzidło p. Dariusza Łukaszewskiego otrzymali Kornelia Suchecka (Kadzidło), Daniel Gadomski (Kadzidło), Jakub Cichocki (Tatary).

III Bieg „Tropem Wilczym”

W niedzielę 26 lutego odbył się w Ostrołęce III Bieg „Tropem Wilczym”. Wzięła w nim udział skromna 3 osobowa reprezentacja naszego Klubu. Najlepiej wypadł Adam Piątkowski (00), który w biegu na 5000m zajął 3 miejsce, a 4 był Karol Rogoziński (99). Drugie miejsce w tym biegu zajął wychowanek naszego Klubu Damian Świerdzewki (93) aktualnie reprezentujący AZS-AWF Biała Podlaska, a wygrał Przemysław Dąbrowski (89) z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.

W Toruniu zakończyły się 61 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, w których wystartowali niemal wszyscy „dorośli” lekkoatleci z całej Polski. W zawodach mieliśmy także naszą reprezentantkę Kornelię Suchecką, która w sobotę 18 lutego wystartował w swojej koronnej konkurencji – trójskoku. Kornelia nie zawiodła, wynikiem zbliżonym do swojego rekordu życiowego – 12,49m zajęła wśród seniorek 5 miejsce pokonując kilka starszych utytułowanych rywalek oraz Halową Mistrzynię Polski Juniorek w trójskoku, której niespełna tydzień temu uległa zaledwie o 1 cm.

Rekord Klubu Kornelii (2017-03)

Wynik 12,56m jakim Kornelia Suchecka wywalczyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski U-20 (juniorów) w Toruniu, to także nowy rekord naszego Klubu w kategorii seniorek i juniorek. Dotychczasowy rekord w tych kategoriach od 2013 roku należał do Katarzyny Gwiazdy i wynosił 12,54m.
Rekordowy skok Kornelii dał jej także I klasę sportową (porównując do gier zespołowych to tak jak starty w ekstraklasie), a także powołanie do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i objęcie przygotowaniami do Mistrzostw Europy U-20, które odbędą się w dniach 20-23 lipca w Grosseto we Włoszech.