Strona Główna

III Bieg Papieski

W niedzielę 9 kwietnia odbył się w Ostrołęce III Bieg Papieski na dystansie 2600m. Wzięło w nim udział dwóch naszych zawodników, każdy z nich dwukrotnie stawał na podium. Adam Piątkowski (00) zajął 2 miejsce w kategorii „Open”, jednocześnie zwyciężając w kategorii M-17 (13-17 lat). Karol Rogoziński (99) w kategorii „Open” był trzeci, ale okazał się najlepszy w kategorii M-25 (18-25 lat).

III Bieg „Szalonego Kurpsia”

W niedzielę 2 kwietnia już po raz 3 odbył się w Ostrołęce bieg „Szalonego Kurpsia”.  W rywalizacji na kilku dystansach wzięli udział także zawodnicy naszego Klubu. Pod nieobecność najlepszych, trenujących w Szklarskiej Porębie na obozie Zaplecza Kadry Narodowej wystartowało siedmioro naszych zawodników, którzy wywalczyli  5 miejsc na podium.
Na dystansie 300m dziewcząt 2 miejsce zajęła Małgorzata Wierzbowska (05), 3 była Sara Terecjak (03), a 8 Aleksandra Kuklińska (05)
Na 5000m wśród kobiet 2 była Sara Pons (99), a 3 miejsce wywalczyła Paulina Pilarska (00).
Na 5000m mężczyzn 2 miejsce zajął Karol Rogoziński (99)
W biegu na 2000m kobiet 6 była Paula Wójtowicz (02).

W niedzielę 19 marca odbył się w Przystani już po raz 4 Bieg Leśny w którym na dwóch dystansach wystartowało ponad 200 biegaczy. W najliczniej obsadzonym biegu – na dystansie 5 000m wśród mężczyzn cale podium zajęli nasi zawodnicy. Zwyciężył Daniel Gadomski (98), przed Adamem Piątkowski (00), a trzeci była Karol Rogoziński (99), wśród kobiet 14 miejsce na tym dystansie zajęła Marta Łada (00).
W biegu na 10 000m drugi był nasz była zawodnik Damian Świerdzewski, a na 5 000m wśród pań także drugie miejsce zajęła nasza była zawodniczka Paulina Kojtek.

Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych (Piaseczno 18.03.2017)

W sobotę 18 marca odbyły się w Piasecznie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. Najlepiej z naszego Klubu wypadła Klaudia Pażych (03) zajmując 10 miejsce w najliczniej obsadzonym  biegu na 1000m. 18 miejsce w biegu na 2000m zajęła Katarzyna Zalewska (02), 21, na tym samym dystansie była Sara Tercjak, 27 także na 2000m była Magdalena Wenda. 46 na 1000m była Katarzyna Możdżyńska (03), a 47 na 1000m Beata Żebrowska (03).

Sukcesem, ale także i pechowo zakończył się udział naszych zawodników w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które w sobotę 11 marca odbyły się w Jeleniej Górze. Tuż za podium – na 4 miejscu bieg na 5000m juniorów młodszych (U-18) ukończył Adam Piątkowski, do brązowego medalu zabrakło 2 sekundy.
12 w biegu na 6000m juniorów (U-20) był Daniel Gadomski, 21 miejsce w tym samym biegu zajął Karol Rogoziński (do punktacji klubowej liczyło się 20 najlepszych miejsc), a 33 także na 6000m był Kamil Łyszkowski.
W sumie nasz klub zdobył do Współzawodnictwa w Sporcie Młodzieżowym 8 punktów, a w kategorii U-18 (juniorów młodszych) zajął 27 miejsce na 80 sklasyfikowanych Klubów.

W sobotę 4 marca dwójka naszych zawodników wystartowała w Sulejówku w Biegach Przełajowych. W biegu głównym na dystansie 3000m zwyciężył Adam Piątkowski. Drugi na tym dystansie był Karol Rogoziński.