Strona Główna

Wniki biegów przełajowych 4 października

W sobotę 4 października odbyła się w Ostrołęce najbardziej masowa impreza sportowa w naszym regionie – organizowane przez Szkolny Związek Sportowy Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Gimnazjada i Licealiada w biegach przełajowych. W zawodach sklasyfikowano w sumie 1167 uczestników, w tej liczbie 35 zawodników trenujących w naszym Klubie. Spośród nich 31 uzyskało awans do przyszłorocznych zawodów na szczeblu międzypowiatowym, a 16 zdobyło medale w tym 7 złote, 4 srebrne i 5 brązowe.

Kalendarz Startów w sezonie 2015 roku (1)

Przedstawiamy wstępny kalendarz startów w sezonie 2015 roku. W miarę napływania informacji na temat kolejnych zawodów, będziemy go sukcesywnie uzupełniali.

10.50.  klasa VI chłopcy          r. 2002             1000m

Dziś już po raz XV zostały rozegrane w Lelisie Jesienne Biegi Przełajowe, w których wystartowało  ośmioro naszych zawodników. Wszyscy znaleźli się w czołówce swoich konkurencji, a pięcioro stanęło na podium.
Zwycięstwo odnieśli: Paulina Pilarska (00) w biegu na 800m dla dziewcząt z gimnazjów oraz Karol Rogoziński (99) w biegu na takim samym dystansie dla gimnazjalistów.
Na drugim stopniu podium stanęli: Dorota Śnietka (99) w biegu dla gimnazjalistek oraz Daniel Gadomski (98) w biegu „OPEN” dla mężczyzn na dystansie 3000m (w biegu tym zwyciężył Damian Świerdzewski – nasz wychowanek, a obecnie student AFW w Białej Podlaskiej i reprezentujący tamtejszy Klub).
Brązowy medal wywalczyła Martyna Budziłek (96) w biegu „OPEN” dla kobiet  na 3000m.

Na Międzywojewódzkim Mistrzostwach Młodzików, które 15 września odbyły się w Warszawie nowy rekord Klubu młodzików w biegu na 2000m ustanowił Karol Rogoziński (99)– 6:41,84s, poprawiając własny wynik z ubiegłego roku z Pasłęka (6:45,73s).