Strona Główna

Dodatkowe badania lekarskie

W dniach 13-15 lipca odbyła się we Wrocławiu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w ramach której juniorzy młodsi (16-17 lat) walczyli o medale Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Z naszej cztero-osobowej ekipy najlepiej wypadł Daniel Gadomski, który o ponad 6 sekund poprawił swój rekord życiowy w biegu na 1500m – 4:01,79s. Drugi z naszych reprezentantów w tej konkurencji – Karol Kudrzycki także znacznie poprawił swoją „życiówkę”, która wynosi obecnie 4:13,09s. Ostatecznie Daniel zajął 6, a Karol 15 miejsce.

18:45 – 1500m mężczyzn – Daniel Gadomski, Karol Kudrzycki.
Wtorek 15.07. godz. 16:00 – 3-skok kobiet – finał,
                              17:10 – 3-skok mężczyzn – finał.

Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Seria mityngów lekkoatletycznych, które rozgrywały się Polsce w przedostatnie weekend zakończyła okres, w którym można było zdobywać kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.  W ramach Olimpiady Młodzieży w dniach 13-15 lipca we Wrocławiu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Z naszego Klubu na MP ostatecznie zakwalifikowało się 4 zawodników.

• W biegu na 1500m wystartuje Daniel Gadomski (98) – który spośród zakwalifikowanych do tego biegu zawodników ma 10 wynik – 4:07,91s,
  • W tej samej konkurencji co Daniel wystartuje Karol Kudrzycki (98), który legitymuje się 19 rezultatem – 4:15,72s
  • Do konkursu trójskoku zakwalifikował się Konrad Zygmunt (98), a jego rezultat to aktualnie 11 wynik w Polsce – 13,08m,
  • W konkursu trójskoku juniorek młodszych z 19 wynikiem w Polsce wystartuje Kornelia Suchecka (98) – 10,88m.

„Zabiegaj O-Borki”

W niedzielę 22 czerwca odbył się w Olszwo-Borkach II Festiwal Biegowy „Zabiegaj O-Borki”, w którym wystartowało 15 naszych zawodników. Wywalczyli oni 1 zwycięstwo, 3-krotnie stawali na drugim stopniu podium i 2-krotnie na trzecim.
Zwycięstwo wśród Gimnazjalistów odniósł w biegu na 2000m Daniel Gadomski (98), drugie miejsce w tym biegu zajął Karol Kudrzycki (98).
W biegu na 1200m Gimnazjalistek drugie miejsce zajęła Paulina Pilarska (00), na trzecim miejscu uplasowała się Sara Pons (99).
W biegu na 600m zorganizowanym dla uczennic klas V i VI szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Aleksandra Szczęsna (01), tuż za nią na trzecim miejscu bieg ukończyła Karolina Krukowska (01).