Strona Główna

Mityng w Białymstoku 22 czerwca

W niedzielę 22 czerwca odbył się w Białymstoku ostatni z mityngów, w którym można było zdobywać kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która za 3 tygodnie odbędzie się we Wrocławiu. W mityngu wzięło udział troje naszych zawodników.
Zwycięstwo w trójskoku odniósł Konrad Zygmunt (98), który w najlepszej próbie osiągnął wynik 12,92 m, druga w trójskoku kobiet była Kornelia Suchecka (98)– 10,61m, a 4 miejsce w skoku w dal wywalczyła Aleksandra Grzyb (98) z wynikiem 4,96m. W tej ostatniej konkurencji startowała także Kornelia Suchecka, która wynikiem 4,86m zajęła 6 miejsce.

Nowe Rekordy Klubu (06 i 11.06.2014)

Podczas ostatnich zawodów dwoje zawodników poprawiło Rekordy Klub w 3 konkurencjach. Podczas Gimnazjady Wojewódzkiej w Radomiu 6 czerwca Agnieszka Pędzich pobiła we wszystkich kategoriach wiekowych własny rekord Klubu  w biegu na 300 m. Aktualny rekord wynosi 45,20s. (poprzedni rekord – 45,60s).
11 maja w Łomży  podczas Lekkoatletycznego Pucharu Polski  Konrad Zygmunt pobił dwa rekordy Klubu w kategoriach junior młodszy, junior i senior. Nowy rekord w biegu na 100m to teraz 11,75s (poprzedni należący także do Konrada wynosił 11,83). Konrad pobił także rekord w biegu na 200m – 23,83s. Poprzedni rekord należał do Jacka Milewskiego – 24,91s.

Wyniki mityngu w Łomży

Dziś 11 czerwca odbył się w Łomży mityng zaliczany do Lekkoatletycznego Pucharu Polski, a więc cyklu imprez krajowych najwyższej rangi. W niektórych konkurencjach stanęli na starcie najlepsi zawodnicy w naszym kraju, np. w biegu na nietypowym dystansie 150m zabrakło mniej niż 0,1s do rekordu Polski, a w biegu na 5000m kobiet padły najlepsze w tym sezonie wyniki w Polsce.
W zawodach tych wystartowała grupa 20 naszych zawodników i zawodniczek. Najwyżej na 4 miejscu została sklasyfikowana w skoku w dal młodziczka Agnieszka Pędzich (99) osiągając w najlepszej próbie 4,87m, co jest jej rekordem życiowym. W tej samej konkurencji 7 była Aleksandra Grzyb (98) – 4,74m, także na 7 miejscu zawody ukończyła w skoku wzwyż Kaja Pochmara (99) – 135cm oraz Sara Pons (99) w biegu na 1000m – 3:21,41s (rekord życiowy), w tym samym biegu na 8 miejscu była Paulina Pilarska (00) – 3:21,54s (rekord życiowy). 8 miejsce zajął także Karol Kudrzycki (98) w biegu na 1500m – 4:15,72s (rekord życiowy), oraz Albert Dawidczyk (99) w skoku w dal – 5,14m.

Zbliża się termin okresowych badań lekarski, są one  obowiązkowe i będą ważne przez najbliższe pół roku. Wszyscy zawodnicy i kandydaci na zawodników muszą wykonać w ciągu najbliższych 2 tygodni niżej wymienione badania pomocnicze.

16.20 - 100 M(4-32) A.Bacławski, J.Milewski, W.Trzciński, K.Zygmunt
16.35 - 100 K(3-24) A.Grzyb, R.Kołodziejczyk, P.Miecznikowska,  A.Pędzich, K.Suchecka

W piątek 6 czerwca odbyła się w Radomiu Gimnazjada Wojewódzka, do której zakwalifikowało się po 24 zawodników – gimnazjalistów w każdej z konkurencji z całego Województwa Mazowieckiego po dwustopniowych eliminacjach (powiatowych i międzypowiatowych). Ostatecznie w finałach wystartowało jedenaścioro zawodników, którzy na co dzień trenują w UKS Siódemka. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 4 medale -  zloty, dwa srebrne i jeden brązowy.
Złoty medal w skoku w dal juniorek młodszych zdobyła Aleksandra Grzyb (98) – Gimnazjum w Olszewo-Borkach (nauczyciel WF p. Michał Tyszka) z wynikiem 5,09m.
Medal srebrny w tej samej konkurencji wywalczyła Kornelia Suchecka (98) z Gimnazjum w Kadzidle (nauczyciel WF p. Zenon Pierzchanowski) – ustanawiając dodatkowo rekord życiowy – 5,07cm.
Także medal srebrny – w biegu na 800m juniorów młodszych (98) zdobył Daniel Gadomski (98) z Gimnazjum w Kadzidle (nauczyciel WF p. Przemysław Kowalczyk) – osiągając czas 2:05.23s.
Medal brązowy w biegu sztafetowym 4 x 100m juniorek młodszych wywalczyła wraz z koleżankami z Gimnazjum w Olszewo-Borkach Aleksandra Grzyb (sztafetę przygotowywał p. Michał Tyszka).