Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Strona Główna

Bardzo udany start biegaczy UKS "SIÓDEMKA"

Daniel Gadomski  W sobotę 16 marca w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w biegach przełajowych. Z UKS 7 wystartowało pięcioro młodzków i Martyna Budziłek - juniorka młodsza, która wystartowała kontrolnie przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełąjowych. Bardzo dobrze spisali się nasi młodzicy  gromadząc 5 punktów dla klubu UKS "SIÓDEMKA". Daniel Gadomski stanął na podium zdobywjąc brązowy medal na 2000 metrów. Na dystansie 1500 metrów młodziczek Sara Pons zajęła szóste miejsce, Patrycja Miecznikowska była trzynasta i Dorota Śnietka  dwudziesta. Paulina Kojtek na dłuższym dystansie w kategorii młodziczek (2500 metrów) zajęła ósme miejsce.Bardzo udany start zaliczyła wspomniana wyżej Martyna Budziłek. W kategorii juniorek młodszych, w dobrej stawce, na dystansie 2000 metrów zajęła czwarte miejsce.

 

 

 

 

 

Katarzyna Gwiazda medalistką Halowych Mistrzostw Polski

Katarzyna Gwiazda została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które w dniach 25-27 stycznia odbyły się w Spale.
Kasia w sobotnim konkursie wywalczyła 3 miejsce, ustanawiając jednocześnie wynikiem 12,21m rekord życiowy (dzień wcześniej zajęła 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,46m).
Medal wywalczony w trójskoku jest pierwszym medalem jaki zawodnicy UKS Siódemka zdobyli w zawodach rangi Mistrzostw Polski, jednocześnie jest to drugi medal samej zawodniczki i 42 jej trenera Marka Mierzejewskiego.

(Zdjęcia z Mistrzostw można obejrzeć w "Galerii")

 

Damian Świerdzewski 2 w Grand Prix woj. Podlaskiego

Damian Świerdzewski z UKS "Siódemka" zajął drugie miejsce w biegu przełajowym "Giełczyn Biega Grand Prix woj. Podlaskiego".

Bieg zorganizowano w Giełczynie koło Łomży, 24 lutego 2013.  Na dystansie 10km wystartowało 44 zawodników.
Nasz zawodnik zajął drugie miejsce, ustępując zaledwie 8 sekund zwycięzcy Pawłowi Gryko z KS "Łomżanie".
Damian mógł wyjechać i startować w tych zawodach dzięki wsparciu finansowemu firmy EKO BUD Korczaki.

 

 

 

 

 

III Mityng Halowy LA

Podczas III Halowego Mityngu Lekkoatletycznego, który 19 stycznia odbył się na hali AWF w Warszawie wystartowało 25 zawodników UKS Siódemka. Nasi zawodnicy wywalczyli 7 miejsc na podium. Katarzyna Gwiazda (95) wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem 5,56m, zwycięstw odniosła także Ewelina Nożewska (99) wygrywając konkurs pchnięcia kulą młodziczek (kula o ciężarze 3kg) z nowym rekordem życiowym – 8,31m.
W tej samej konkurencji Izabela Rycharska (99) zajęła 2 miejsce – 6,86m (rekord życiowy), drugi w trójskoku juniorów młodszych był Marcin Mierzejewski (97) – 12,33m (także rekord życiowy).

Na trzecim stopniu podium uplasowali się: Bartłomiej Suchecki (99) w biegu na 300m – 44,54s (rekord życiowy), Damian Świerdzewski (93) w biegu na 2000m – 6:08.14s i Dominika Zielińska w pchnięciu kulą młodziczek – 6,77m (rekord życiowy).

Ponadto nasi zawodnicy wywalczyli sześć czwartych miejsc i w sumie ustanowili 18 rekordów życiowych.

Czytaj więcej...

II Halowy Mityng LA

W II Halowym Mityngu LA, który 12 stycznia odbył się w Warszawie wystartowała siódemka naszych zawodników.

Zwycięstwo w trójskoku kobiet odniosła Katarzyna Gwiazda z nowym halowym rekordem życiowym – 11,86m. Drugie miejsce w trójskoku juniorów młodszych zajął debiutujący w tej konkurencji Marcin Mierzejewski (97) z rezultatem 12,15m

Czytaj więcej...

I Halowy Mityng LA

 

W sobotę 5 stycznia odbył się w hali AWF w Warszawie Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny w którym wystartowali po raz pierwszy zawodnicy UKS Siódemka. Był to debiut naszego Klubu w zawodach tej rangi. Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

  • Katarzyna Gwiazda (95) - 1 miejsce w skoku w dal juniorek z wynikiem 5,59m (halowy rekord życiowy),
  • Martyna Budziłek (96) - 2 miejsce w biegu na 600m juniorek młodszych - 1:52,20s (rekord życiowy),
  • Katarzyna Łępicka (93) - 3 miejsce w biegu na 600m juniorek i seniorek - 1:47,97s (rekord życiowy)
  • Kornelia Suchecka (98) - 4 miejsce w finale biegu na 60m młodziczek - 8,61s (w eliminacjach 8,54 s - rekord życiowy),
  • Aleksandra Grzyb (98) - 4 miejsce w konkursie skoku w dal młodziczek - 4,44m.

Czytaj więcej...

Linki


 
logo pzla
 
wmoza-logo 1349-120x90-t
                  
Ludowe Zespoły Sportowe