Strona Główna

Plebiscyt na „Sportowca roku 2020 Ostrołęki"

Na przełomie stycznia i lutego portal internetowy „Moja Ostrołęka” ogłosił Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca 2020 roku Ostrołęki. 15 lutego ogłoszono wyniki, miło nam donieść, że na 66 sportowców nominowanych do tytułu wysokie 6 miejsce zajęła nasza zawodniczka Martyna Budziłek – najwyższe z lekkoatletów ostrołęckich.
     Przypominamy, że pochodząca z Kadzidła Martyna w 2020 roku m.in. zajęła 4 miejsce w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu w biegu na 3000m, wygrała też olsztyńską edycję prestiżowego cyklu biegów przełajowych na dystansie 5 km CITY TRIAL. Z 5 biegów wygrała 3, a w dwóch innych zajmowała 2 miejsca.

20 i 21 lutego odbyły się w Hali Arena w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Wystartowała w nich Martyna Budziłek (tr Dariusz Dabrowski), która w niedzilnym biegu na 3000m zajęła 10 miejsce osiągając wynik 10:14,64s.
     To nie jedyna nasz akcent na tych Mistrzostwach. W niedzielę w finale biegu na 800m wystartował wychowanek tr Dąrowskiego (obecnie AZS-AWF Warszawa) Daniel Gadomski, który wynikiem 1:51,33 zajął 7 miejsce (w sobotę w eliminacjach osiągnął czas 1:51,84s). Oboje; Martyna i Daniel pochodzą z Kadzidła.
     Także w niedzielę wystąpiła nasza inna wychowanka - Magdalena Lenkiewiecz, która wraz z koleżankami z Kluby Sprinterzy com. Kraków zajęła 6 miejsce w sztafecie 4 x 200m kobiet (1:49,38s).

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Toruniu (12-14.02.2021)

W ostatni weekend startowaliśmy w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu. W sobotnim biegu eliminacyjnym na 800m U-20 wystąpiła Izabela Marcińczyk, która wynikiem 2:29,77s poprawia swój halowy rekord życiowy i ostatecznie zajęła 16 miejsce.
      W niedzielę w trójskoku w kategorii U-20 wystartowała Nikolina Dziadak osiągając w swojej najlepszej próbie 11,34m i zajęła 8 miejsce. Nikolina zaledwie pół roku temu na Mistrzostwach Polski U-18 w Radomiu była w trójskoku 14, teraz w starszej kategorii wiekowej jest 8 w Polsce.

W niedzielę 7 lutego wystartowaliśmy w Białymstoku. W sumie czwórka zawodniczek trenera Marka Mierzejewskiego poprawiła 5 swoich rekordów życiowych.
     Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, która wynikiem 11,52m zajęła 3 miejsce w trójskoku i nie tylko poprawiła swoją „życiówkę”, ale także uzyskała minimum na Halowe Mistrzostwa Polski U-20, które w następny weekend odbędą się w Toruniu. Nikolina startowała także w biegu na 60m, gdzie także poprawiła rekord życiowy – 8,87s zajmując 7 miejsce.

W Sobotę 6 lutego ponownie startowaliśmy w Warszawie. Najlepiej wypadły Izabela Roicka i Izabela Marcińczyk, które wygrały swoje konkurencje.
     W biegu na 60m przez płotki U-16 Iza Roicka najpierw w eliminacjach poprawiła o 0,05s „życiówkę” przebiegając ten dystans w 9,90s; a w finale „urwała” jeszcze 0,1s i zwyciężyła z czasem 9,80s.
     Iza Marcińczyk tryumfowała z wyraźną przewagą w biegu na 600m kobiet osiągając czas 1:43,99s; o ponad 1 sekundę poprawiając swój rekord życiowy.

Mityngi w Toruniu i Warszawie (30 i 31.01.2021)

W miniony weekend ponownie startowaliśmy w mityngach halowych. W sobotę 30 stycznia Martyna Budziłek i Karol Rogoziński (zawodnicy tr Dariusza Dąbrowskiego) biegali na 800m w Toruniu. Martyna osiągnęła czas 2:24,58s, a Karol 2:04,73s.
      W tym samym czasie w Warszawie startowały zawodniczki z grupy tr Marka Mierzejewskiego. Najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, zajmując wynikiem 11,09m 3 miejsce w trójskoku oraz Izabela Roicka, która z wynikiem 4,86m była 3  w skoku w dal młodziczek.
Maja Pajewska zajęła 6 miejsce w trójskoku (9,69m), a Wiktoria Pyskło i Oliwia Budziłek miały wszystkie skoki przekroczone.
      W niedzielę 31 stycznia startowaliśmy ponownie w Warszawie. Tu najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która prowadząc niemal od startu bezapelacyjnie wygrała bieg na 2000m z czasem 6:49,47s. 4 miejsce w biegu na 60m przez płotki młodziczek zajęła Izabela Roicka; już w eliminacjach poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie – 10,14s, a w finale pobiegła jeszcze szybciej – 9,95s. Iza w obu biegach nie ustrzegła się błędów technicznych i jeszcze ma duże rezerwy.