Strona Główna

Kolejny mityng w Warszawie

W niedzielę 13 wrześnie odbył się w Warszawie na stadionie AWF kolejny mityng lekkoatletyczny. Spośród piątki naszych zawodników najlepiej wypadły Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. Nikolina zajęła 3 miejsce w skoku w dal – 4,89m, a Wiktoria była 3 w trójskoku z nowym rekordem życiowym – 10,49m.
4 w trójskoku była Oliwia Budziłek – 9,79m, 5 w skoku w dal Wiktoria Pyskło – 4,72m, 8 w tej samej konkurencji Angelika Murach – 4,48m (rekord życiowy).

Pozostałe wyniki:

W sobotę w Ciechanowie odbyły się Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce z udziałem klubów z województwa: Warmińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Spośród naszej skromnej 3 osobowej reprezentacji najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska, która w biegu na 2000m zajęła 4 miejsce, a jej wynik 7:14,10s to nie tylko nowy rekord życiowy, ale także pewny awans na Mistrzostwa Polski Młodzików, które w ostatni weekend września odbędą się w Słupsku.

W niedzielę 6 września grupa zawodników trenera Dąbrowskiego wystartowała na mityngu w Piasecznie. Najlepiej wypadła najmłodsza – 10 letnia Oliwia Półtorak, która czasem 54,98s wywalczyła brązowy medal w biegu dzieci na dystansie 300m poprawiając o ponad 4 sekundy swój rekord życiowy. Oliwka była także 6 na 60m dwukrotnie poprawiając swoją „życiówkę”, najpierw w eliminacjach pobiegła 10,03s, a potem w finale 9,87s.
Z „dorosłych” zawodników najlepiej wypadła Klaudia Pażych zajmując 6 miejsce w biegu na 600m, o ponad 2 sekundy poprawiając rekord życiowy, który wynosi teraz 1:43,98s. 8 miejsce na 800m zajął Karol Rogoziński – 2:01,64s.

W sobotę odbyły się w Warszawie na Stadionie Akademii Wychowania Fizycznego Kolejne zawody lekkoatletyczne z udziałem naszych zawodników. Niestety ulewa, która przerwała zawody spowodowała, że niektóre konkurencje przerwano w połowie, a inne nawet odwołano.
Spośród tych, którym się przynajmniej częściowo „udało” wystartować najlepiej wypadła Izabela Roicka, która zajęła 2 w konkursie wieloskoku – 10,04m i 6 w biegu na 80m przez płotki – 13,91s; w obu konkurencjach ustanawiając rekordy życiowe. 3 miejsce w trójskoku zajęła Nikolina Dziadak – 10,56m.

• Aleksandra Wilczewska – 8,10m w wieloskoku – 4 miejsce, i 14,94s w biegu na 100m.
  • Wiktoria Pyskło – 10,03m  w trójskoku – 5 miejsce,
  • Maja Pajewska – 9,87m w trójskoku – 6 miejsce,
  • Oliwia Budziłek – 9,68m w trójskoku – 8 miejsce,
  • Angelika Murach – 4,43m w skoku w dal – 8 miejsce,
  • Izabela Drężek – 14,83s na 100m.

W dniach 4-5 września odbyły się Białej Podlaskiej Mistrzostwa Polski U-23. Wystartowała w nich Marta Łada, która wynikiem 11,11m zajęła 12 miejsce.
To nie był jedyny nasz akcent w tych Mistrzostwach. W biegu na 800m wystartował nasz wychowanek (obecnie AZS-AWF Warszawa) Daniel Gadomski, który zdobyły srebrny medal z wynikiem 1:51,54s.
W sobotę w biegu na 400m przez płotki wystartowała także Paulina Pilarska (obecnie OŚr. AZS Poznań), która z czasem zbliżonym do rekordu życiowego – 65,77s zajęła 13 miejsce.

W niedzielę 30 sierpnia startowaliśmy w Warszawie. Spośród 11 osobowej ekipy tym razem najlepiej wypadła 14 letnia Izabela Roicka, która wygrała konkurs skoku w dal młodziczek z rezultatem 4,69m, a w biegu na 80m przez płotki, w której to konkurencji wstąpiła po raz pierwszy w życiu zajęła 4 miejsce (14,98s). Na podium byli także: Nikolina Dziadak – 2 miejsce w trójskoku i nowy rekord życiowy – 11,15m oraz Marta Łada – 3 w tej samej konkurencji – 10,94m. Tuż za podium na 4 miejscu prócz wspomnianej Roickiej była także Wiktoria Pyskło 10,23m.

• Maja Pajewska – 10,02m w trójskoku (6 miejsce i rekord życiowy),
  • Oliwia Budziłek – 9,91m w trójskoku (8 miejsce),
  • Małgorzata Wierzbowska – 47,25s na 300m (rekord życiowy),
  • Aleksandra Kuklińska – 49,63s na 300m,
  • Szymon Sala (13 lat) – 48,68s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o prawie 10 sekund),
  • Maja Wołosz (13 lat) – 51,65s w biegu na 300m (rekord życiowy poprawiony o ponad 7 sekund)