Strona Główna

Zawody w Kutnie i Gdańsku

W ostatni weekend nasi zawodnicy startowali w kilku miejscach w Polsce.
W piątek 15 czerwca w Kutnie w XIV Mityngu o Różę Kutna (Mityng klasy MM) wystartowała Magdalena Lenkiewicz, która biegała na 100 i 200m. Na 100m uzyskała czas 13,40s, a na 200m 27,96s.
Następnego dnia w niedzielę 17 czerwca w Gdańsku w 46 Memoriale Żelewicza (także Mityng klasy MM) startowały nasze 3 zawodniczki. Najwyżej sklasyfikowana została Paulina Pilarska, która bieg na 400m przez płotki ukończyła na 4 miejscu z zaczem 66,77s, 5 miejsce w trójskoku zajęła Marta Łada – 11,56m. Obie startowały na 100m uzyskując odpowiedni czasy 13,74 (rekord życiowy Pauliny) i 13,69s. 9 miejsce w Biegu na 3000m zajęła Martyna Budziłem osiągając najlepszy wynik w tym sezonie – 10:42,35s.

Rekordy Klubu (2018-02)

5 tygodni startów w tym sezonie przyniósł wiele nowych rekordów naszego Klubu. Najczęściej robiła to najwszechstronniejsza nasza zawodniczka Paulina Pilarska (00). Już 12 maja podczas Mistrzostwa Mazowsza w Wielobojach Paulina poprawiła rekord Klubu juniorek (U-20) i seniorek w skoku wzwyż osiągając wysokość 150 cm. Poprzedni rekord w tych kategoriach (145 cm) należał do Natalii Zając (2014) i Aleksandry Ciechowicz (2017). Paulina w tych zawodach ustanowiła także rekordy juniorek (U-20) i seniorek w biegu na 100m przez płotki (84 cm) – 18,26s, pchnięciu kulą (4 kg) – 6,28m, rzucie oszczepem (600 g) – 15,19m oraz siedmioboju – 3322 punkty.
    Także w tych samych zawodach Karol Rogoziński (99) ustanowił rekord juniorów i seniorów w biegu na 2000m z przeszkodami – 6:52,07s, a 13 maja także w Warszawie Adam Piątkowski (00) poprawił własny rekord juniorów (U-20) i seniorów w biegu na 3000m – 8:56,81s. Poprzedni rekord ustanowiony w tym roku w zawodach halowych wynosił 9:00,80s.

Finały Mazowieckich Igrzysk w LA (2018)

6 czerwca w Płocku odbyły się Finały XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Po dwustopniowych eliminacjach (powiatowych i międzypowiatowych) zakwalifikowało się do nich kilkoro naszych zawodników, którzy w Igrzyskach reprezentowali swoje szkoły. Spośród nich najlepiej wypadła Natalia Kinalska (SP-5 w Ostrołęce), która w konkursie skoku wzwyż juniorek U-17 zajęła 4 miejsce przegrywając brązowy medal minimalne (Natalia wysokość 143cm skoczyła w 3, a jej rywalka z SP Dębe Wielki w 2).
Klaudia Pażych z SP Olszewo-Borki wygrała swoją serię biegu na 600m młodziczek, ale w ogólnej klasyfikacji zajęła piąte miejsce osiągając czas– 1:46,69s.
Pozostałe wyniki naszych zawodników:

W niedzielę 10 czerwca w Słubicach zakończyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lekkiej Atletyce, które trwały od soboty rano. W Mistrzostwach wystartowała skromna 4 osobowa reprezentacja naszego Klubu, a nasi reprezentanci zdobyli dwa medale – złoty i brązowy.
Złoty medal i tytuł Mistrzynie Polski LZS zdobyła w trójskoku juniorek U-20 Marta Łada, która skokiem na odległość 11,64m w 4 kolejce wyszła na prowadzenie w konkursie, którego już nie oddała do końca skacząc kolejno 11,79 i 11,88m. Ten ostatni wynik jest wyrównaniem jej rekordu życiowego z otwartego stadionu z ubiegłego roku.
Zupełnie nieoczekiwanie medal brązowy w biegu na 400m przez płotki Juniorek U-20 wywalczyła Paulina Pilarska przebiegając ten dystans w czasie 65,81s i poprawiając swoją „życiówkę” o prawie 2 sekundy (II klasa sportowa).
Tuż za podium – na 4 miejscu ukończył bieg na 3000m juniorów U-20 Adam Piątkowski osiągając czas zbliżony do tegorocznego rekordu życiowego – 8:57,28s.
5 w biegu na 2000m z przeszkodami Juniorów U-20 był Karol Rogoziński, który aż o ponad 7 sekund poprawiła swój rekord życiowy, który aktualnie wynosi 6:45,03s.