Strona Główna

Zalecenia Zespołu Medycznego PZLA

Jak już powszechnie wiadomo wszystkie imprezy organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Warszawasko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, które miały się odbyć do połowy kwietnia zostały odwołane w związku z epidemią „Koronowirusa”, ponadto Zespół Medyczny PZLA zaleca wszystkim zawodnikom co następuje:

• 05.04.2020 Ostrołęka – Bieg Papieski,

Kornelia Suchecka zakończyła karierę.

Z żalem musimy poinformować, że Kornelia Suchecka postanowiła zakończyć swoja karierę sportową. Ostatecznie studia, pracę i treningi nie dało się pogodzić. W ciągu 7 lat współpracy z trenerem Mierzejewskim pochodząca z Kadzidła nasza zawodniczka zdobyła 3 medale Mistrzostw Polski (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz o 8-krotnie kwalifikowała się do ścisłych finałów Mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. Jej rekord życiowy w trójskoku to 12,56m.

VI Bieg „Tropem Wilczym”

W niedzielę 1 marca odbył się w Ostrołęce już po raz 6 „Bieg Tropem Wilczym”. W zasadzie były to 2 biegi; na dystansie 1963m i 5 km. W tym pierwszym biegu wystartowała dwójka naszych zawodników z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego. 1 miejsce w wśród mężczyzn zajął Karol Rogoziński wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika o ponad minutę – bieg ukończyło 244 zawodników. Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Pażych – rywalizację pań ukończyło 188 zawodniczek.

Martyna Budziłek 4 zawodniczką w Polsce

Rewelacyjnie zakończył się udział Martyny Budziłek zawodniczki trenera Dariusza Dąbrowskiego w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, jakie odbywały się w ostatni weekend w przepięknej hali Arena Toruń. W niedzielnym biegu na 3000m Martyna wynikiem 10:09,08s zajęła bardzo wysokie 4 miejsce ustępując utytułowanym reprezentantkom Polski (m.in. zwyciężczyni Renacie Pliś). Na 6 okrążeń przed metą nasza zawodniczka oderwała się od stawki biegnącej z nią przez większą część dystansu rywalek i niezagrożenie dobiegła na 4 pozycji do mety. Sukces Martyny jest tym większy, że miała zdecydowanie najsłabszy rekord życiowy spośród wszystkich uczestniczek tego biegu.
To już drugi tak wysoki wynik zawodniczek naszego Klubów Polsce w ostatnim czasie w rywalizacji seniorów. W 2018 roku także podczas Halowych Mistrzostw Polski Kornelia Suchecka była 4 w trójskoku.

Od 7 do 16 lutego trenujemy w Spale. Pod okiem trenerów Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego do drugiej części sezonu przygotowują się: Martyna Budziłek , Nikolina Dziadak, Victoria Ejzemberg, Aleksandra Kuklińska, Izabela Marcińczyk, Klaudia Pażych, Wiktoria Pyskło, Karol Rogoziński i Małgorzata Wierzbowska.
Najbliższe starty to halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu, w których 1 marca na dystansie 3 000m wystartuje Martyna Budziłek oraz rozpoczynający się w marcu sezon startów przełajowych.