Strona Główna

12 metrów Nikoliny

W niedzielę 19 czerwca startowaliśmy w Aleksandrowie Łódzkim. W konkursie trójskoku 2 miejsce zajęła Nikolina Dziadak, która skokiem na odległość 12,00 m poprawiła swój rekord życiowy i wypełniła normę na I klasę sportową. Na tych samych zawodach Nikolina skakała także w dal, gdzie zajęła 4 miejsce z rezultatem 5,16m.
W skoku w dal wystąpiła również Wiktoria Pyskło, skoczyła 4,98m (najlepszy wynik w tym sezonie) i była 5.
W wieloskoku młodziczek Julia Pyskło, zajęła 5 miejsce z wynikiem 8,90 m (poprawiając swój rekord życiowy o ponad 0,5 m).

W sobotę 18 czerwca odbyły się w Łodzi ogólnopolskie finały Czwartków Lekkoatletycznych. Niestety debiut na takiej imprezie był dla naszej dwójki młodych zawodniczek pechowy. Aleksandra Brulińska odbijała się sprzed belki w skoku w dal, a Oliwia Półtorak walcząc o zwycięstwo w swojej serii biegu na 300m upadła na 10m przed metą. Ostatecznie Ola skokiem na odległość 4,02m zajęła 24 na 39 zawodniczek w roczniku 2009, a Oliwia był 44 na 61 rywalek (pomimo upadku ukończyła bieg z czasem 53,15s).

11 i 12 czerwca odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Mazowsza Juniorów. Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote, srebrny i brązowy medal.
Mistrzynią naszego województwa w trójskoku w kategorii U-20 została Nikolina Dziadak, która wynikiem 11,89m ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Nikolina startowała także w skoku w dal, gdzie zdobyła medal srebrny – 5,10m.
Mistrzynią została także Małgorzata Wierzbowska, która wygrała bieg na 3000m w kategorii U-18 z wynikiem 11:06,21s. Małgosia startował również na 1500m, gdzie osiągnęła czas 5:05,45s. W obu startach zabrakło kilkanaście setnych sekundy do rekordów życiowych.

W ostatni weekend 04 i 05 czerwca nasze dwie zawodniczki Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, które odbyły się na stadionie „Zwierzyniec” w Białymstoku. W niedzielnym konkursie trójskoku Nikolina zdobyła brązowy medal z wynikiem 11,64m, a Wiktoria był 6 z nowym rekordem życiowym – 11,30m. Obie startowały także w sobotę w skoku w dal, tym razem to Nikolina pobiła swój rekord życiowy – 5,20m i zajęła 5 miejsce, a Wiktoria była 10 – 4,71m. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 650 zawodników ze 111 klubów z całej Polski.

W 13 osób wystartowaliśmy w Łomży na kolejnym Czwartku Lekkoatletycznym. Najlepiej wypadły Natasza Górska i Oliwia Półtorak, które zdobyły po 2 pierwsze miejsca. Natasza wygrała bieg na 60m w roczniku 2011 – 10,05s (rekord życiowy) oraz skok w dal – 3,58m (także rekord życiowy). Oliwia natomiast wygrała skok w dal w roczniku 2010 – 3,83m oraz 300m – 50,16s (rekord życiowy).
Bardzo dobrze wypadły także:

• Laura Dąbrowska (2011): 56,70s w biegu na 300m (1 miejsce i rekord życiowy) oraz 3,34m w skoku w dal (3 miejsce i także rekord życiowy),
  • Piotr Dobkowski (2011): 54,81s na 300m (2 miejsce i „życiówka”) i 3,58m w skoku w dal (także 2 miejsce),
  • Aleksandra Brulińska (2009): 9,53s na 60m – 2 miejsce i 4,12 w skoku w dal – 3 miejsce,
  • Marcel Orłowski (2011): 56,13s na 300m (3 miejsce) i 2,70m w skoku w dal.

Pozostałe wyniki:

W niedziele 29 maja na stadionie AWF w Warszawie wystartowała trójka naszych reprezentantów. Pierwsze miejsce w trójskoku wywalczyła Nikolina Dziadak osiągając wynik 11,46m. Trzecia w biegu na 800m była Martyna Budziłek - 2:20,42s. W rywalizacji mężczyzn na 800m wystartował Artur Mrozek, dla którego był to pierwszy start w życiu na tym dystansie. Artur nie zawiódł osiągając czas 2:16,86s.