Strona Główna

Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych (21.11.2020)

W sobotę 21 listopada na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych. Spośród 7-osobowej ekipy, którą wystawiliśmy do tych zawodów najlepiej wypadł Karol Rogoziński, który w biegu na 3 km seniorów zajął 5 miejsce. Pozostałe wyniki:
Małgorzata Wierzbowska – 8 miejsce na 2 km młodziczek,
Szymon Sala – 9 miejsce w biegu na 1 km dzieci,
Izabela Marcińczyk – 10 miejsce w biegu na 2 km juniorek młodszych,
Kornelia Rusiłowicz – 12 miejsce w biegu na 1 km dzieci,
Klaudia Pażych – 12 miejsce w biegu na 2 km juniorek młodszych,
Maja Wołosz – 19 miejsce w biegu na 1 km dzieci.

W sobotę 7 listopada odbyły się w Pasłęka Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych z udziałem zawodników i klubów z terenu województw Waramińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Tuż za podium na 4 miejscu bieg na 2,5 km ukończyła Małgorzata Wierzbowska, a Aleksandra Kuklińska na tym samym dystansie była 9.

W sezonie 2020 roku padło kilka rekordów naszego Klubu.
       Na hali formą błysnęła Martyna Budziłek, która nie tylko zajęła 4 miejsce w biegu 3000m w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorek, ale także poprawiała własne rekordy Siódemki aż na 3 dystansach. 12 stycznia przebiegła 1000m w czasie 3:00,59s (poprzedni rekord z 2013 r. wynosił 3:08,68s). 18 stycznia dystans 2000m pokonała w czasie 6:17,83s (poprzedni rekord ustanowiony w 2014 roku to 7:03,12s). Wreszcie 26 stycznia na 3000m uzyskała czas 10:03,67s (poprzednio 10:27,02s pobiegła w ubiegłym roku). Wszystkie rekordy padły w Toruniu.

8 października odbyły się ostatnie zawody w sezonie 2020 na otwartym stadionie. Było to „Czwartek Lekkoatletyczny” w Łomży z udziałem 23 naszych najmłodszych zawodników podopiecznych trenerów Dariusza Dąbrowskiego, Adama Długokęckiego i Marianny Pędzich. Nasi najmłodsi sportowcy zdobyli 18 miejsce na podium, w tym 7 pierwszych, 5 drugich i 6 trzecich; oraz ustanowili 15 rekordów życiowych. Na uwagę w szczególności zasługują wyniki 11 letniej Lili Mielnickiej w biegu na 600m – 2:00,04s oraz także 11 letniej Karoliny Geżyńskiej w biegu na 300m – 50,44s.
Miejsca na podium wywalczyli:

W niedzielę 11 października odbyły się w Ostrołęce VI Bieg Papieski. Rywalizowano na dystansie ok. 3 km. Wystartowało w nim kilkoro naszych zawodnikach, którzy pomimo okresu roztrenowania zajęli czołowe miejsca nie tylko w swoich kategoriach wiekowych, ale także w kategorii „Open”.
Wśród kobiet:

• 1 miejsce w kategorii 13-17 lat (oraz 2 w kategorii „open” kobiet; ustępując zwyciężczyni o 8 sekund) zajęła Klaudia Pażych – 11:10 s.,
  • Także 1 miejsce ale w kategorii do lat 12 ( i 6 w „open”) wywalczyła Kornelia Rusiłowicz – 12:26 s.,
  • 2 w tej samej kategorii ( i 8 w „open”) była Lila Mielnicka – 13:05 s.,
  • 3 miejsce także w kategorii do lat 12 ( i 10 w „open”) zajęła Karolina Geżyńska – 13:19 s.,

Zawody w Warszawie 3 października 2020.

W sobotę 3 października odbyły się w Warszawie jedne z ostatnich zawodów w 2020 r. na otwartym stadionie. Wystąpiły w nich dwie nasze młodziczki Izabela Roicka i Małgorzata Gruz.
Roicka wystartował aż w 4 konkurencja. Najwyższe – 4 miejsce zajęła w skoku wzwyż skacząc 135 cm i poprawiając rekord życiowy o 10 cm. W skoku w dal był 5 z wynikiem 4,48m, 7 miejsce zajęła w biegu na 80m przez płotki – 13,48s (wiatr minus 2,6 m/s) i 8 w pchnięciu kulą – 8,01m.